Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBtomi

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #34808 üzenetére

    Köszönöm.

    Kijöttek a digis szakemberek, rossz switch-be volt a hálózatom.
    Javítás után kábelről olyan ~530/200-as sebességet mértünk PC-n.

    Viszont most lenne egy teljesen más gondom is.

    5 ghz-n a router szerint jelenleg ~ [ennyit] kap a TV az Asus Ac66ub1-től (550-850 között váltakozik egyébként, gondolom függ hány eszköz megy éppen wifiről).

    Az HBO GO-n lévő kapcsolat teszt 22-90 mbps közötti értékeket mutat, ami azért baj, mert 25-30-nál már nem élvezhető a minőség (homályosodik és bufferel szinte percenként majd egy idő után tejesen megszakad a kapcsolat is).

    Ez a sebességlassulás pedig gyakori eset. Naponta többször is előjön.

    Kábelről teljesen jó, de wifiről is ha stabilan 30, de inkább 40-50 körül kapja a sebességet.
    Nem vagyok teljesen képben a gyakorlati korlátokkal, de van egy tippem, hogy legrosszabb esetben is minimum 100-nak kéne lennie a sebességnek 5ghz-n, de gondolom inkább többnek.

    A lassulás teljesen random szerűen mutatkozik, akkor is, ha éppen semmi más nem használja az intenetet.

    N-es eszközöknél 2,4 ghz-n a speedtest olyan 35-50 mbps körüli értékeket mutat.

    Amit állítottam:

    - 2,4 ghz-n wifi analyzer-rel kerestem egy olyan channel-t, amit senki nem használ (12-esre ha ez számít).
    - Adaptív QoS bekapcsolása, ahol első helyre a Stream-et priorizáltam

    Sajnos a telefonom nem tud 5ghz-t, így ott nem tudtam wfi analyzerrel lemérni. (barátnőmnek tud a telefonja, de iphone-ra nem találtam ingyenes alkalmazást erre a célra).

    Router elhelyezése:

    Földtől ~170cm magasságban van egy fali polcon, amin nincs más zavaró eszköz.
    Annyi, hogy alatta van a PC-m.
    A router egy szobában van a TV-vel és kb 3,5 méter távolság közöttük.

    A TV fal mellett van, de nem sarokban.

    Mi tennétek az esetemben?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák