Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andras6800

    senior tag

    Sziasztok. Olvasgattam itt pár hozzászólást, de nem feltétlen lettem sokkal okosabb. Egy ideje már szemezek robot fűnyírókkal, de kicsit elveszve érzem magam. A kert nem egy komplex forma esetünkben. Kb 250 m2 egybefüggő L akakú. A gondot az okozza, hogy van az egyik oldalán egy kb 6 méter széles rézsü. Mit rézsü, inkább szakadék a maga ~45 fokos dőlésével.
    láttam, hogy holnaptól lesz jó ár/érték arányban robot a lidlben. Az passzolhat ide, vagy ez a 45 fok kizárja. Sajnos hirdetésben nem láttam erre vonatkozó adatokat.
    Fontos adalék lehet, hogy van kistestű kutyánk.

    [ Szerkesztve ]

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

  • Andras6800

    senior tag

    válasz jbnd-007 #1815 üzenetére

    Hello, köszi a vlaszt. Jogos az észrevétel. Sajnos csak most volt esélyem méricskélni. Gyakorlatilag masszívan túlzásba estem.

    3,55 m-en emelkedik a talajszint 1,1m -t. Így ha minden igaz, ~18,6° -os emelkedőről beszélünk, ami ~33,65%-os emelkedő.
    Oersze nem egyenletes teljesen az emelkedő, de szerintem egy olyan gép ami tud 35%-ot, már elegendő ide.

    Sajnos a parkside-ról lemaradtam.

    Erről van vélemény?
    https://www.kickstarter.com/projects/airseekerstron/tron-360-ai-vision-robot-mower-smooth-lawns-and-fertilizing?ref=8rv52x&fbclid=IwAR1uVW7w6oapWRz-39XQf6snRl4_aHKGrnsjT4Su7N0wIdyk4krGx8FQZmg_aem_AeZfgteoRw1g_NRrrtXkfwB7-9UJwjMMqW-ecekc_N3OVKNWPIpAuWnzIh6mluTVIKYQ03pkEM7uE7UlhADKz4kO

    Nem tudom eldönteni, hogy határólóvezetékest vagy anélkülit vegyek-e. Az tiszta, hogy a nem határoló vezetékes jelentősen drágább, mint a vezetékes. De a vezetéktől meg fázom olvasva itt a fórumot. Meg ugye gyepszellőztetni is kellene azért rendszeresen. Ehhez meg elásogatni a vezetéket... ehhez nem füllik a fogam annyira.

    Néztem Husqvarna nerakat is. Persze drágák mint a méreg. A 310E a 30% emelkedővel kevés lehet. A 320 az 50%-al már okés lehet. Azt jól látom, hogy a 410XE vagy 430X meg object detectiopnnal tud többet. De a 410XE megint kevés a maga 30%-os emelkedési szög limitációval.

    Mi a tapasztalat, mennyire van értelme object detectionra költeni? Plána ha van kisgyerek... azaz maradhatnak szerte széjjel dolgok a kertben.
    Ha a vezetékes dolgot meg az object detectiont el tudom engedni, amúgy elég az automover 305-ös is..

    Más márkákat nem ismerek, nyitott vagyok a javaslatokra továbbra is. :DDD

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

  • Andras6800

    senior tag

    válasz Ance #2028 üzenetére

    Meglátjuk, de akkor jól lemaradtam már róla :)

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

Új hozzászólás Aktív témák