Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baake

    csendes tag

    Sziasztok! Nem tudom, hogy megfelelő helyre írok-e, de a következő a problémám.. Van egy Dell Optiplex GX620-as asztali gépem (alap config: 3.6Ghz Intel P4 660, 4x512Mb ddr2 sdram 533Mhz, Intel chipset alaplapi gpu-val, 80gb HDD). Legelső problémám abból adódott, hogy egy youtube-os lejátszás scrollozás közben szagatott video, hang tekintetében is. Nem csak ennek okán, de vettem egy geforce gt620-at, persze semmi nem változott. A vinyó nem volt igazán csendes müködésű, bár a smart adatok semmiféle eltérést nem jeleztek, vettem egy 500gb-os sata winchestert, még sata kábelt is cseréltem. Változást ez sem hozott és ami eddig elkerülte a figyelmemet az az volt, hogy bizony a cpu könnyen felmegy 100%-ra. Amíg nem csatlakozom netre, addig jobb a helyzet, de amikor betárcsázok akkor hirtelen felugrik irreális értékekre. Ha nyitok egy böngészőt, akkor már -már teljes a cpu használat, több oldalnál meg használhatatlan. Több böngészővel teszteltem (firefox, chrome, ie7). Először XP oprendszer volt, most win7. Az első win7 install nod32-vel futott, a mostani teljesen csupasz win7 avast-al (csak driverek vannak fent+vírusírtó). Probléma még mindig fennáll. Nincs olyan processz, ami tartósan terhelné a cpu-t. Amit megfogok tenni az az, hogy új pasztát kenek a procira, mert elég száraz volt rajta, bár a ventillátor sebessége, hangja nem utalt arra, hogy túlmelegedne (everest , bios nem mutatta a cpu hőmérsékletét). A hdd udma módban üzemel. Lenne valakinek ötlete, hogy mi okozza a problémát? Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák