Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robbertho

    aktív tag

    válasz bajaki #8090 üzenetére

    1600 MHz-re van hitelesítve a processzor, akkor nehogy már károsodjon, ha véletlenül mindig ezen az órajelen jár. A túlhúzásnak van olyan káros következménye, hogy szükséges hozzá magfeszültség emelés, aminek járulékos következménye az átlaghőmérséklet emelkedése. Emiatt károsodhat a proci, de itt ugye ilyenről szó sincs :)

    Tegyük fel, hogy mindig 900 MHz-en járatod a procit. Akkor se fog az ahhoz az órajelhez tartozó legnagyobb teljesítményt felvenni, mert nem lesz csutkára járatva.

    Valamennyivel talán fog csökkenni az akkudiő, de kétlem, hogy ezt észrevennéd.
    Nekem kb. 24 órai statisztika, hogy kb. 3 órát van ébren a telefon, 16 órát alszik, és 5 órát van 1600 MHz-en. Ez mondjuk elég poweruser statisztika (gép nélkül voltam 3 napot :) ). Ennél jóval többet alszik a proci, szóval egy nap kb. 3 órát lesz a kiválasztott frekvencián. Az a 300 MHz emelés megkockáztatom akkustatból se fog majd kitűnni :)

    Ja igen, elvileg az lesz a minimum, de nekem Quick System info-val nézve mégsem ez volt mindig a tapasztalatom. (Főleg mivel a HT miatt eleve érdekesen mutatta..)

    [ Szerkesztve ]

  • Torento

    tag

    válasz bajaki #8090 üzenetére

    Igen.Onnan skáláz felfelé ahova beállítod.Én pl 1.2-őn használom.Újraindítás után vagy ki-bekapcs után újra be kell állítani mindig mert visszaáll 600-ra.Ott marad a pipa ahova te beállítottad de nem úgy használja,rá kell nyomni minden újraindítás után a kívánt min. órajelre....
    Nem károsítja az sem ha folyamatos 1.6-on megy (ez nem oc) csak jobban veszi lefelé az aksit :D
    (+ én a vezérlést "conservative"-on használom)

Új hozzászólás Aktív témák