Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sube

    aktív tag

    válasz edk- #974 üzenetére

    ...és ha valaki visszaakarja kapni az őt megillető root jogokat akkor:

    Telepítve a gépeden Fastboot fog csak kelleni ennél a módszernél (egyénileg beszerezendő). Továbbá kelleni fog a SuperSU telepítője [link] és a TWRP recovery-je is [link].

    Backup!!!! telón kívülre, mindig, vagy szomorú leszel ha valami elkefélődik.
    SuperSU zip-et másold a telóra. Ezután power off.

    Download mode-ba kell rakni a telót (VOL- & PWR), majd csatlakoztatni a géphez. Ott eszközkezelőbe a drivert frissíteni a yotaflasher-esre.
    Ezután cmd-ben látnunk kell a csatlakoztatott eszközt a következő parancs után:
    fastboot devices

    A bootloader állapotának ellenőrzése:
    fastboot oem device-info

    (5.0 alatt ezt én kinyitottam, az update nem zárta vissza nálam, ha nálad zárva van akkor viszont backupot csinálj mindenről a következő lépés előtt, mert az bizony letöröl mindent!!)

    Ha azt mondja, hogy
    (bootloader) Device unlocked: false
    akkor nyitni kell rajta a következő paranccsal (restartol és WIPE-ol!):
    fastboot oem unlock

    Ha nyitva van, vagy ha nyitottad és visszajutottál download mode-ba, és a fastboot megint látja az eszközt akkor be kell jutni a TWRP recovery-be. Én flashelni nem akartam ezt, csak egyszeri bebootolásra volt szükségem:
    fastboot boot twrp-v5.img

    Restart után a TWRP-be érkezünk meg, ahol engedjük a System modificationt (read-only nem lesz jó), majd az Install menü alatt keressük ki a SuperSU-v2.79-201612051815.zip-t és egy stílusos jobbrahúzással telepítsük azt fel.

    2perc várakozás, és lehet élvezni a visszakapott tejhatalmat. Teljesen kétségbe voltam esve nélküle :))
    Nahajrá :K

    Teljes leírás és az én forrásom is egyben az XDA [link]

    Olyan húdenagy változásokat én nem fedezek fel az MM-ben, kicsit többre számítottam (mondjuk egy black theme-re az amoled oldalon), de ettől függetlenül úgy örülök az érkezésének, mint a kisjézusnak bő két ezer éve egyesek. Viszont végre van lehetőség a programok hozzáférését system szintén és nem kokányolva szabályozni, ezt már nagyon hiányoltam a Cyanogen-es időszakom óta :) Tűzfallal megpárosítva, host file-t átírva élmény használni az androidot is :) Meg azért aranyos apróságok és újdonságok vannak, bug-ot még nem fedeztem fel egy nap alatt, ez nyilván nem jelent semmit. Szóval

Új hozzászólás Aktív témák