Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zacci

    aktív tag

    válasz morist #610 üzenetére

    Ja persze. Szoval adott volt a 6.0 droid. innen indulva recovery unlock+TWRP telepites+SuperSU, majd reboot es a telo bootloop-ba kerult.
    Na mi a fene !? Kezdtem elolrol az egeszet. Yotaflash-el fel eredeti 124-es RU rom, majd frissites OTA-n 134-re, majd fel a 6.0-as frissites es vegul TWRP telepites (a recovery unlock megmaradt), majd SuperSu...Mar megint nem mukodik. Bootloop. Probaltam data/cache/dalvik torlest, de semmi. Csak porgott a "yotaphone" boot anim a vegtelensegig.
    Na ekkor megint 124-es RU rom+134 frissites+6.0 frissites majd TWRP, aztan reboot...
    Na eddig jo! Akkor a SuperSU-val lesz a gond es igen! Bar a forumon a 2.46-os SuperSu-t javasoltak, de valoszinuleg ki sem probaltak, mert mint kiderult teglat csinal a telobol 6.0 alatt.
    Utana neztem a dolognak, es a 6.0-as droidhoz a 2.65-2.68-as SuperSu verziokat lehet hasznalni, mert csak ezek a verziok ismerik a 6.0-at. A 2.46 azt se tudja mi az a 6.0 droid, igy mar ertheto volt, hogy miert nem mukodik a rootolas es miert lesz tegla a telobol. Ezt a reszet mondjuk nem igazan ertem, hisz a fejlesztoknek tudniuk kellene, hogy a 2.46-os verzio a budos eletbe nem fogja rootolni a 6.0-as telot. Na mind1.
    Vegul sikerult a 2.68-as SuperSu-val megoldani a rootolast. Azzal tokeletesen mukodik, bebootol a telo stb.

    Itt a link:
    https://download.chainfire.eu/924/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.68-20160228150503.zip

    Tehat unlockolt recovery-vel is mukodik rendben a yotaflash tool es az OTA frissites is, de ha felrakod a yotaflash-el a gyari romot, ugyan a bootloadert visszallitja az eredetire, de a recoveryt nem lockolja. Allitolag a fastboot oem lock nem mukodik, szoval ha egyszer unlockoltad, akkor a jelen allas szerint ugy is marad, es nem is tudod vissza csinalni. Ez mondjuk zavar egy picit 8(
    A frissitesek kozott a bootolasi ido egyebkent baromi hosszu. Tehat nem kell feltetlenul aggodni, ha akar 10percig is porog a boot anim. Azert negyed ora mulva mar erdemes elgondolkodni azon, hogy valamit talan elkefeltunk :DDD Ilyenkor egy ki-be kapcs esetleg data/cache/dalvik torles bizonyos esetekben segithet, de ha nem, akkor kezdheted elolrol az egesz muveletet.
    Ha nullarol csinaljuk az egesz procedurat, az elegge hosszadalmas folyamat.
    Na ezert kerult min. 3-4 oramba mire sikerult rajonni a megoldasra :((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák