Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziahomi

    tag

    válasz odihari #482 üzenetére

    Klikk a biztonság ikonra, majd ott adatforgalom és azon belül már mindent megtalálsz. Korlátozásnál érdemes az adatot kiikszelni és wifire állítani. Annak engedélyezd az adatforgalmat aminek muszáj. Itt a biztonság appnál megtudod nézni mi meríti az aksidat is.

    [ Szerkesztve ]

  • Richie86

    senior tag

    válasz odihari #482 üzenetére

    Szia,

    1. Nézd meg itt is az engedélyeket:
    Biztonság>Adatforgalom>Korlátozás: itt tudod az általad birtokolt app-ok-nak engedélyezni/tiltani, hogy forgalmazhassanak adatot (akár azt is tilthatod, hogy wifire felmenjenek). Szerintem itt gyomláld ki azokat, amik nem fontosak, hogy mobilneten is frissüljenek.
    Ugyanitt az adatforgalom menüpont alatt ha belelépsz a Statisztika almenüpontban, megnézheted mi használta el a mobilneted. (lehet választani, hogy tegnapi forgalom, mai forgalom, havi forgalom). Érdemes ennek/ezeknek is a körmére nézni.

    2. Nem tudom mi lehet vele, de ez katasztrofális. Nekem ha megy minden (szinkronizálás, wifi, stb.) akkor egy éjszaka alatt 5-6%ot merül, repülő üzemmódban meg kb. 2%-ot. Itt vagy baja van a telódnak, vagy valami csúnyán beragadhatott.

    Up. látom az előttem szóló kolléga hasonló tanácsot adott csak én bővebb lére eresztettem :)

    [ Szerkesztve ]

  • Upo

    addikt

    válasz odihari #482 üzenetére

    Egy új telefonnál mire leszinkronizálja az összes fiókot, alkalmazást, adatot az adatforgalmat jelent ám! Örülhetsz, ha 200 M-ból megúsztad! Ilyenkor célszerű wifit használni.
    Ugyanez az első éjszakás merülésre repülő módban, valószínű még minden próbálkozik a beállításokkal, a szinkronizálás se mehetett még végig, net elérés nélkül meg csak folyamatosan próbálkoznak a programok, ami a merülést okozhatja.
    Fel kéne menni wifire, hagyni hogy csinálja a dolgát a rendszer, utána megnyugszik. Illetve nem árt utána egy újraindítást is csinálni. Ahogy egy új rom telepítés után is benne van minden leírásban, hogy hagyni kell első indítás után hogy beálljon a rendszer, utána újraindítás, de van mikor 2 újraindítás kell. Az amúgy sosem árt, célszerű hetente vagy legalább havonta egyszer csinálni egy újraindítást, vagy ha valami fura viselkedést tapasztalunk, új életet tud adni a rendszernek.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák