Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Ez mind szép és jó, de a legyártott alkatrészek minőségi követelményeit mi szerint szabták meg? Elszáll-e vajon a flash chip benne az első fél évben, meddig bírja vajon a RAM, mennyi pixelhibára lehet számítani az első pár hónapban, stb., stb., stb. Csupa olyan kérdés, amit az ember nem tesz fel, mert nincs rá szükség, ha kétszer ennyiért veszi a telefont egy ismert gyártótól, ami jóval szigorúbb a legyártott alkatrészek és az összeszerelés minőségét illetően.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz ku-cu #55 üzenetére

    Mindenhol becsúsznak ilyen hibák, minél többet gyártanak, annál inkább. Most ez után képzeld el, hogy ennek milyen lehet a minősége, hisz itt a cél a lehető legalacsonyabb ár a legnagyobb darabszám mellett, a lehető leggyorsabban. Az ilyenből lesz az, hogy 10.000+ darab 90°-kal elfordult processzorral szerelt alaplappal kerül a boltokba.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Gusztáv #65 üzenetére

    Nem az a lényeg, hogy hazudnak-e, mert manapság már nyilván az kerül a telefonjaikba, amit odaírnak, a lényeg a minőségi szint. Nem mindegy, hogy a tervezéskor mennyire akarják tartósra gyártani a terméket és hogy a gyártáskor mennyire figyelnek a minőségre. Többször felhoztam már példának a PCB szerelés során keletkező hibákat. Nem mindegy, hogy azokkal hogy bánnak. Nyilván ha javítják, eleve rövidebb lesz az élettartama, minél kevésbé hozzáértő javította, annál inkább. És az sem mindegy, hogy egy szimpla SMD ellenállás elcsúszását javítják-e, egy fordítva felforrasztott diódát vagy egy elfordult processzort. Emellett az sem mindegy, hogy milyen pasztát használnak, milyen hőfokon és milyen kemencén küldik át a lapokat, a gyártás hány pontján és mennyire ellenőrzik őket, stb., stb., stb., stb. Arányaiban elmondható, hogy minél olcsóbban dolgoznak és minél inkább spórolni akarnak a költségeken, annál kevésbé lesz megbízható a végeredmény. Például nem javíttatják ki a kisebb hibákat a robotokon, mert húznak egy határt, ami alatt a PPM-et még elfogadják. Ezt a határt meg kitolhatják, ameddig akarják. Problémákhoz meg aztán elég egy szimpla levegőellátási hiba a beültetők robotfejein, hogy a fej nem fújja eléggé vagy túl erősen fújja meg az alkatrészt elengedéskor. Arról meg sosem fogsz bármilyen hiteles információt szerezni, hogy az elsősorban a kínai piacon eladott termékből hány százalék hibásodik meg és mennyi idő alatt.
    Ez mind olyan dolog, amire nagyobb az esély egy jóval kisebb haszonkulccsal, jóval olcsóbban gyártó gyárnál. De még ha ugyanaz a gyár gyártja is, ott is soronként eltérőek a minőségi előírások és a gépek állapota, kora, a dolgozók hozzáértése és fizetése, munkakedve.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák