Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vampire17

    addikt

    válasz wazo #16752 üzenetére

    Nekem is keves lenne a 2 port, en ugy oldottam meg hogy:

    Modem ---> Router ---> Gigabites Switch [link]

    Minden vezetekes cuccom (PC, NAS, TV, Dune HD media lejatszo, Powerline Adapter, ) a gigabites Switch-be megy, igy a LAN halozat gigabites, egyedul a net fele (a WAN port iranyaba) van "csak" 100 megabit, De ez igy eleg is, 90/25Mbit-es a netem.

    Az a gigabites switch nem egy nagy + koltseg, (5 portosba meg olcsobb, ha eleg) es meg van oldva a LAN.

    Nekem az 5 Ghz is hasznos, pl 2.4 en le sem adja a net teljes savszelesseget... En ugy hasznalom, h a nappaliban (ahol a router van) az 5 Ghz-es SSID-t hasznalom, mashol pedig a 2.4-eset (ugye az 5 Ghz nem terjed olyan jol, ha falak vannak a kozelben) + meg rasegitek a konyha fele ( Ahol mar gyenge a 2.4 i s) egy Wifis Powerline Adapterrel :)

    Hat ilyen az en kis halozatom :D

    Amugy ezert lenne egy olyan feature jo a MIUI-ban, ahol tudnam azt mondani, h az 5 Ghz kapja a pioritast (A Samsung telokban van egy ilyen opcio) Mert most a nappaliban mindig manualisan kell az 5 ghz-re valltanom.

    Ha ez benne lenne, a nappaliban menne szepen az 5 GHz es SSID-n, ha pedig kierek a hatokorbol, atallna szepen 2.4-re...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák