Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz C$abi #27 üzenetére

    "Tabletből is csinálhatna valami kisebbet a Nokia, modnuk 8 inches méretben, QHD felbontással, Toshiba Encore ellenfélként tökéletes lenne, csak ne RT-vel, hanem 8.1-el legyenek majd szívesek, 2 GB RAM-mal. Garantáltan sikeres lesz. :)"

    Bár már sokszor megvitattuk, de a desktop Windows-os mini (7-8 inches) tabletek meglehetősen rétegigényt képviselnek. Azoknak jó akikre a következők állnak:
    - a 11 inch túl nagy ,
    - laptopra, illetve arra, hogy desktop programokat, office-t futtassanak útközben nincs szükségük,
    - desktop windowsra viszont szükségük van otthon, és azt ki is akarják ezzel váltani valami dokkolós megoldással, de amúgy otthon, desktopon sincsenek különösebben nagy igényeik, csak Office és netezés, esetleg néhány régebbi játék futtatása, egyszerűbb desktop appok

    De az igazság, hogy akkor sem értem ezeket a 8 inches win8-as csodákat. Legalább 110 k körül van pl egy Toshiba encore. Én tavaly novemberben vettem 125k-ért egy 10,6 FullHD-s inches Surface 2-t, szintén 2 GB RAM-mal (ami Windows RT-nek elég ugyan, de Win8/8.1-nek azért igen harmatos), USB-vel (nem micro, hanem full-size USB), 5 GHz Wi-Fi-vel, amihez ráadásul tudtam venni egy touch covert is, így némi kompromisszum árán notebook-ként is használhatom.

    Szerintem inkább 8"-es Win RT-s tabokat kellene nyomatni 60-70 k körül, Toshiba Encore szintű speckókkal, arra nagyobb kereslet lenne. Kissé érthetetlen számomra, hogy Windows RT-ből nincs alsó kategóriás cucc.

    Azt a QHD felbontást pedig gondolom viccnek szántad, azt egy jó ideig nem fogunk olcsó mini-tabletekben látni, hanem inkább csúcskategóriás phabletekben,

Új hozzászólás Aktív témák