Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zs569

    csendes tag

    Szerintem a Windows 7-nek sokkal szebbek az atlatszo ablakai, a Start menu jobb, a Control Panel rendesebb, es minden sokkal egyszerubb es rendezettebb. Jelen pillanatban Window XP-t hasznalom, de csak azert mert ez gyorsabban beindul mint a Windows 7. SSD hard drive-om van es arrol ugy beindul mint a villam. Nagyon gyors es en ezt szeretem! A vilagert nem adnam fel ezt a sebesseget.

    Nem szeretem amikor valtoztatgatjak a rendszer mukodeset vagy a user interface-t anelkul, hogy nekem szuksegem lenne ra. Peldaul egyszer hozzaszoktam a Word 2003 hasznalatahoz, es azota is azt hasznalom, mert a Word 2007, 2010, 2013 user interface-e nem tetszik. Megertem, hogy vannak sokan, akik mindig az ujat szeretik mindenbol. De engem nem erdekel az uj. En a gyorsasag es hatekonysagot szeretem, es nekem a Windows XP tetszik. Az XP-t megtanultam ugy beallitani, hogy virusirto nelkul is teljesen biztonsagosan megy minden. Virusos site-okat nem szoktam visitelni. Emailben kapott linkekre pedig nem kattintok ra. Szoval, tudom, hogy hogyan kell vigyazni arra, hogy ne kapjak virust. Ami mukodott evekig nekem, az ezutan is jo lesz.

  • zs569

    csendes tag

    A masik, amit nem szeretek a CLOUD. Ha en lennek egy cloud szolgaltato adminisztratora, akkor barkinek a fotoit es irasait elolvashatnam es beleturkalhatnek masoknak a legszemelyesebb dolgaiba. Nekem nincsenek meztelen kepeim a gepemen, de ez nem azt jelenti, hogy nyugodtan engednem, hogy turkaljon valaki az en irataim kozott. Micsoda vilag ez? Meg en fizessek havonta azert, hogy egy idegen az en hard drive-omat atnezze es atolvassa? Azt gondoljak, hogy en bolond vagyok? A Windows 10-zel ugyanez a problema, de mivel a cloud mar korabban is letezett, ezert sokak kezdenek hozzaszokni mint a beka is, ha fokozatosan melegitik fel, akkor meg lehet fozni. De ha hirtelen dobjak a forro vizbe, akkor kiugrik.

    Volt regen egy vicces gyerekfilm, amelyben egy "Tom Sawyer" nevu gyereknek azt parancsoltak a szulei, hogy fesse le a keritest feherre. Tom kiment es elkezdett ugy festeni, hogy amikor a baratai jottek, akkor megkivantak a festest es kertek tole az ecsetet, hogy had festhessenek ok is. Tom-nak az volt az otlete, hogy penzt ker azert, hogy festhessenek a baratai. Egy kicsit a CLOUD is hasonloan mukodik. A virusok es hacker-ek nehez uton probalnak behatolni a gepekbe, hogy elolvashassak, hogy az emberek mit tarolnak a szamitogepukon. A CLOUD keszitoinek pedig az emberek MEGENGEDIK, hogy szabadon garazdalkodjanak es turkaljanak az irataik kozott. Sot, nem csak ingyen, hanem meg penzt is fizetnek az emberek azert, hogy masok turkalhassanak az irataik kozott. Micsoda zsenialis talalmany! Langesz volt, aki kitalalta a CLOUD technologiat! :)

  • zs569

    csendes tag

    A Windows-ba beepitett weather gadget nem mukodik, viszont az internetrol letoltheto olyan, ami mukodik:

    http://win7gadgets.com/weather

    "Abszolút hozzá nem értés, és fontoskodás... Ez vagy te!"

    Kosz, de nem erdekel ez a velemenyed.

    "Amúgy meg Windowsban gyakorlatilag bármit be lehet állítani, és ki is lehet kapcsolni az összes adatgyüjtési opciót."

    Igen am, de sokan nem tudjak, hogy hogyan kell kikapcsolni. Ugyanigy a Windows XP es Windows 7-ben gyakorlatilag barmit be lehet allitani ugy, hogy nem kell a felhasznalonak sem firewall-t hasznalnia sem pedig anti-virus programot. De sokan nem tudjak, hogy a network beallitasokon mit kell valtoztatni es a group policy settings-ben mit kell atkapcsolni. Ja es a problema az az, hogy pont a HOME EDITION-ben (amit legtobben hasznalnak) nem is lehet megvaltoztatni a group policy beallitasokat.

    [ Szerkesztve ]

  • zs569

    csendes tag

    WINDOWS WEATHER GADGET

    Ha valaki tud JavaScriptben programozni, akkor irhat egy uj idojaras programot. Egy gadget fajl az vegulis nem mas mint egy zip fajl, ami at lett nevezve .gadget kiterjesztesre. A zip fajlon belul pedig van egy par .xml oldal meg .js program, ami a mukodest teszi lehetove. Az idojaras adatokat pedig a JavaScript program a weather.service.msn.com site-rol szedi le. Peldaul a kovetkezo cimen lehet letolteni azt, hogy milyen az ido Franciaorszagban:

    http://weather.service.msn.com/data.aspx?src=vista&weadegreetype=C&culture=en-US&wealocations=wc:FRXX0076

    Miutan a felhasznalo telepiti a gadget fajlt, a rendszer a kovetkezo helyre tomoriti ki a fajlokat:

    C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar\Gadgets

    A USERNAME helyen van a felhasznalo folder neve.

Új hozzászólás Aktív témák