Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz radi8tor #126 üzenetére

    #125, #126: Semmi bajom a WD RED szériával, magam is használok. A bajom ezzel az egymás utáni hsz. idézettel van:

    Tikakukac: "Látod én is rohadtul szívtam a fogamat a másik 2 terás miatt, de muszáj. Egyszerűen kell egy komplett backup ahogy van, hogy nyugodtan legyek."

    Kuruc2: "Vagy egy Red! :D"

    Egyrészt ez, másrészt a cikk eleje is (a Seagate elhullott, ezért vettem egy WD RED-et). Véleményem szerint ez túlmisztifikálja a RED szériát, halhatatlannak, de ha annak nem is, megbízhatóbbnak állítja be a többinél, amivel a laikusban hamis illúziót kelthet, hiszen a cikkíró a komplett backup helyett egy WD RED-del megelégszik, azt a komplett backuppal szemben vagylagos viszonyba helyezi. Szerintem ez a fórum szellemiségével ellentétes.

    A cikk azon részével szemben is kifogásom van, hogy a HDSentinel képen kitűnően látszik, a szöveges értékelés szinte a user szájába rágja, hogy "haver, a szutyok tápod tette tönkre a winyót", erre a cikkíró le is írja, hogy HKC-je volt, mégis ellenpontozott kontextusban szerepelteti a Seagate-et a WD RED-del, ami indokolatlan. Tessék bekukkantani a tápos topikba. Tessék megkérdezni liksoft vagy hdsentinel tagot, mi is erről a véleménye...

    A cikk azon részével szemben, mely a parkoltatás állítására, a HDD zajszintjére, és úgy általában a HDD-vel kapcsolatos tudnivalókra tér ki, semmi bajom, ezt már az első itteni hsz-emben is ennél kissé tömörebben tudattam.

    NAS-ba ugyanúgy a WD RED-et javaslom, hiszen a WD is alapból ezt ajánlja, de ne várjon tőle a felhasználó örök életet és 100% adatbiztonságot. Bármilyen HDD esetén lehetséges olyan meghibásodás, hogy intő előjel nélkül az összes adat odavész.

    #125: a parkolással kapcsolatban nem értettem félre semmit, nem is kívántam belebonyolódni, mert a téma és a rajta való pörgés engem hidegen hagy. A gyártó bizonyára tudja, miért annyi, amennyi az érték, nem módosítom. De ha arra célzol, hogy ezt írtam: "Az adataid a RED sem fogja visszahozni, sem kikapcsolt, sem bekapcsolt parkolással, csak a backup.", nos, az egy cinikus mondatszerkesztés volt a fentebbi témakört érzékeltetendő. Sajnálom, ha nem ment át. tikakukac is épp erre az "elvakultságodra", nem objektív, hanem érzelemalapú hozzáállásodra próbált a rendszeres adatmentést, backupot javalló hozzászólásában rávilágítani.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák