Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zozo2001hu

    tag

    Sziasztok!

    Múlt héten csütörtökön nekem is meghozta a futár ezt a tabletet. Ezalatt a 3 nap alatt a tapasztalataim és sajnos a problémáim a következők:

    Maga a készülék design a ház kialakítása a súly tökéletes, nagyon szép elegáns tablet le a kalappal a gyártó előtt. Jó kézben tartani minőségi prémium kategóriát sugall bármennyire is hihetetlen ennyi pénzért.

    A töltő nálam eddig működött az akkuidőre nincs panasz, a 8000 mAh 8 órás működést lehetővé tesz 50%-os fényerőnél.

    A kijelző nagyszerű, remek színvilággal, felbontással és betekintési szöggel. Sajnos az enyémen a kijelző szélétől kb. 1 cm-re egy 1-1.5 mm-es fehér folt látható. Ez világos színeknél ill. fehér háttérnél látszódik zavaró mértékben (pl. böngésző vagy gmail kliens). Ezzel azonban még együtt tudnék élni ha nem lenne sok egyéb más problémám is sajnos.

    Gyári ICS remek kinézetű, a Google GUI tervezői kitettek magukért nagyon szépek az egyes grafikus elemek.
    Sajnos viszont eszméletlenül laggol az egész rendszer, recseg ropog a GUI szinte mindenhol . Folyamatos scroll sehol sincs, gyakran rosszul érzékeli a tapintást, rengeteg a félre klikkelés. Feltettem a quick system info pro programot ez képes a tálcán mutatni a CPU és memory használatot.

    A memóriával nincs probléma általában bőven van szabad hely, a CPU beállítással viszont szerintem komoly gondok vannak. 3 féle sebességet tud beállítani a CPU energiagazdálkodása: 408-816-1008 Mhz, gyakran a legkisebb frekvenciával üzemel a rendszer nem vált át nagyobb sebességre. Az üzemmód pedig ún. Interactive módra van állítva (a Nexus S telefonomon ondemand).

    A grafikus GPU mag semmivel sem gyengébb mint a telefonomon tehát szerintem azzal nincs gond.

    Nálatok működik az auto fényerő állítás? Mert megnéztem van benne light sensor de nálam meg sem nyikkan. :-/

    De hogy a végére jót is mondjak, USB on the go üzemmódban prímán működik a külső HUAWEI E1750-es mobilnet stick, ezen döbbentem! :)

    Kérdés: Mi legyen kicseréltessem, vagy előbb várjam meg a gyári romot és tegyem fel újra? System reset volt már nem segített sajna. :(

Új hozzászólás Aktív témák