Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M@rci77

    csendes tag

    Sziasztok,

    rég óta van xTab-100-asom és olvasgattam is a fórumot rendszeresen. Nagyon megörültem, amikor kijött az ICS. Fel is raktam, de az érintő gombok nem működése nagyon zavart. Emiatt egy kis nyomozásba kezdtem és érdekes dolgokat sikerült találnom, gondoltam megosztom veletek ;)

    A gép "hivatalos" neve Winaccord PTT-1026.
    Másik nevek amiken láthatóan fut: Digma iDX10; Carrefour CT1002.

    Egy francia oldalon igen érdekes dogokba futottam az ICS kapcsán. http://ct704ct1002.forumgratuit.org/t533-roms-ct1002-et-st1001-ics-android-403-update-14-05-2012

    Van itt nekik egy ICS v8c ROM (ICS 0.08c), ami támogatja az érintőgombokat. Csak regisztráció után lehetne csak letölteni,de direktbe eléritek innen, hála előkapart kis francia tudásomnak :DD .

    Változások a 0.08 gyárihoz képest (hogy melyik gyár nem kérdezzétek ;] ) :
    - Érintőgombok működnek!
    - Wifi jobb kezelése sleepből visszajövet (ha jól fordítottam)
    - Jobb SD kártya kezelés
    - Dolby/DTS alatti zaj javítása
    - Külső AZERTY (francia kiosztású) billentyűzet kezelése
    - Nyitó CoolTab animáció
    - Bootscreen lecserléve (utóbbi kettő annyira nem tetszett,de túlélem)
    - Google Apps és Market
    - Naptár szinkronizáció javítva
    - Rootolt
    - ADB hozzáférés is rootolva

    A Flash 11 nem minden esetben működik, de működik.

    A ROM franciául beszél alapból,de benne van a magyar és az angol lehetőség is.

    Sokkal szebb és jobb az ICS mint a GB volt - szerintem. Loaderként ők is és én is az Apex Loader ajánlom, bár néha újrarajzolgatja magát, de egyébként stabil.

    A Data partíció 900Mb, Memória olyan 140-150 lehet nyersen, Apex loaderrel.
    Szokott 2-3 másodpercet várni, mire bejön sleepnél (nekem pattern lock van most rajta) a bekapcs gombra, de mindig bejön.
    Lenémítva szokott pattani a hangszoró néma állásban, de asszem dolgoznak rajta.
    Youtube 3.5.5-el ment a HD lejátszás és az n-es wifi is megy.

    Technikai információk:
    Kernel: 3.0.8 weidongsheng@releasecode #3
    Build: 0.08c-cooltabs-v921.114-ICS-20120424

    Elsőre ennyit tudok elmondani, remélem valakinek segítettem vele - (esteleg Kelzsoca ki tudja szedni az ő verziójába az érintő gombok kezelését,ha még nem lenne benne).

Új hozzászólás Aktív témák