Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Keeperv85 #48 üzenetére

    A Fallout 1-et hagyjuk békében nyugodni! Mindenki elfelejtette volna már, ha nincs a második része! Gyakorlatilag szárnypróbálgatás volt és millió bugtól nyüzsgött.

    Itt valami félreértés lesz, ugyanis pontosan a Fallout 2 volt hírhedten bugos. (Az első részt, a megjelenésekor kétszer is végigtoltam zsinórban, és én pl. egy darab bugot nem találtam benne. (Azóta nagyon sokszor végigvittem még, és sosem volt vele ilyen jellegű problémám.) A 2-nél viszont rengeteg olyan végigjátszásom volt, amit félbehagytam, mert olyan durva quest-törő vagy éppen csak egy szanaszét szívató hibába futottam bele (utóbbiakból az egyik "kedvencem" a félig eltűnő autó volt (ahol, ha az első fele tűnt el a kocsinak, akkor még új területre sem tudtál furikázni vele, hátha ott megjelenik a csomagtartó is már...))
    Ráadásul az első rész, mint szárnypróbálgatás? Magam is jobbnak tartom - a bugokkal együtt is - a 2. részt, de ez azért durva túlzás.
    Az első rész egy a maga módján tökéletes játék volt, amin csak tovább finomítottak (nagyobb terület, többféle felszerelési tárgy stb.) a 2-ben.
    És meg ne sértődj, de ezen a mára mindenki elfelejtette volna az első részt kijelentésen pedig hangosan felröhögtem... (Nem felejtették volna el. Borítékolható, hogy kb. olyan kult státuszt kapott volna a game, mint mondjuk a Planescape: Torment.)

    Hogy a topik témájához is hozzászóljak, nekem a Wasteland 2 pedig óriási csalódás. Néhány hülyeséget leszámítva (pl. fog of war zónán túlról egy körön belül mellém szaladó és még meg is támadó ellenfél; vagy ha valaki 20 centiméterrel magasabb áll nálam, akkor 90% helyett már csak mondjuk 40% esélyem van arra, hogy eltaláljam...) papíron minden szép és jó benne, sok-sok jó - játékmechanikai - ötlettel. Gyakorlatilag viszont olyan szinten szürke, lapos és érdektelen, mind a grafikai stílusában (nem a 3D-t hiányolom, hanem azt a mocskos, posztapokaliptikus hangulatot), mind a történet és a párbeszédek tekintetében (utóbbi inkább csak amolyan wall of text), hogy az egyszerűen siralmas. A küldetések túlnyomó többsége is a semmitmondó kategóriába tartozik.
    Néhány napja már pihentetem is kicsit így félidőben (éppen "áthelikoptereztem" az új területre - ez talán még nem csak spoiler). Eddig csupán egy-egy olyan momentumot láttam a játékban, amire azt mondtam, hogy na, ez igen, ez jó ötlet volt, igazi "fallout minőség". A többi része viszont - nagy sajnálatomra, mert igencsak vártam ezt a játékot - felejtős.
    (Még szerencse, hogy a Divinity: Original Sin viszont valóban bombajóra sikeredett, és remélhetőleg a jövő év elején érkező Pillars of Eternity is hozni fogja a várt szintet.)

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák