Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelzsoca

    félisten

    Vodafone 845 Custom ROM módosítás

    Először is szükségünk van erre:

    [link]

    Töltsük le majd telepítsük fel a programot.

    Majd ha ez megvan töltsük le ezt a fájlt, és csomagoljuk ki, mondjuk az asztalra

    [link]

    Ha ezekkel megvagyunk keressünk egy számunkre tetszőleges custom romot (pl: vodafone 845 mr edition x.xx)

    Csomagoljuk ki a romot (winrar-kicsomagolás)

    Ha mindent jól csináltunk kapnunk kell 3 mappát és egy fájlt:

    - data
    - META-INF
    - system
    - boot.img

    A META-INF könyvtárból töröljünk ki mindent a com mappán kívűl (törölni: cert.rsa, cert.sf, manifest.mf)

    A data mappában találunk egy app mappát benne azokkal a programokkal amit a rom készítők tettek bele egyénileg a romba.
    A marketen és egyéb helyen fellelhető programokat is ide kell tenni (még nem teszteltem hogy települnek -e)

    Innen ezt a 3 alkalmazást ajánlott törölni ha nincs rá szükségünk:

    - DocumentToGo.apk
    - com.fancywidget.android.apk
    - com.google.android.apps.maps.apk

    A többit nem érdemes, mert különben problémáink lehetnek a használat során.

    A system/app mappában találjuk meg az összes többi gyári programot, ahonnan kitörölhetjük azokat amire nincs szükségünk (google talk és ezzel kapcsolatos fájlokat nem ajánlott törölni, ellenkező esetben nem fog működni a market letöltő része)

    Ha mindezzel végeztünk csomagoljuk be a 4 fájlt (data, meta-inf, system, boot.img) ügyeljünk arra hogy a becsomagoláskor .zip tömörítést használjunk a .rar helyett, illetve nevezzük át a fájlt update.zip névre.

    Ezután tegyük be a becsomagolt fájlt az auto-sign mappába, majd itt nyomjunk rá a sign.bat fájlra, erre feljön egy dos ablak a következő szöveggel:

    Auto-sign Created By Dave Da illest 1
    Update.zip is now being signed and will be renamed to update_signed.zip

    Pár másodperc után a következő felirat látható:

    Signing Complete
    A folytatáshoz nyomjon meg egy billentyűt . . .

    Ezzel készen is vagyunk, a kapott update_signed fájlt tegyük rá az SD kártyára, és a megfelelő módon indítsuk a készüléket (hívás indítás+hangerő nyomva tartva majd kapcsoljuk be a készüléket)

    - Menjünk a Wipe részhez és válasszuk ezeket sorban:

    - Wipe data/factory reset
    - Wipe Dalvik-cache
    - Wipe SD:ext partition

    Minden lépést meg kell erősíteni a navipaddal.

    - Hangerő gomb le a főmenübe lépéshez

    - Válasszuk ki a "Flash zip from sdcard" lehetőséget.

    - Válasszuk ki azt a romot, amit felmásoltunk erre a kártyára, erősítsük meg a navipaddal

    - A folyamat végén válasszuk ki a Power off opciót.

    - Indítsuk újra a telefont

    Ha mindent jól csináltunk a rom gond nélkül települni fog. :)
    ------------------------------------------------------------------------------

    Tehát ezzel a folyamattal egy már elkészített romot lehet módosítani bizonyos kereteken belül.

    Van egy komolyabb rom készítési procedura, de azzal jelenleg én is eladkadtam, mint olvastátok már itt a napokban.

    [ Szerkesztve ]

    https://vertigostore.eu

Új hozzászólás Aktív témák