Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    "egy CUDA-val kiegészített DirectX 12-es implementáció"

    Na persze. Eloszor lassuk az egyszeru, "mezitlabas" DX12 implementaciokat, aztan majd azutan par evvel esetleg lehetne szo me'g a CUDA-val valo szivasrol is. Persze nem fog megtortenni, hiszen addigra jon egy uj generacios GeForce, ami megoldja a mostani problemakat. A Pascal nem jovore erkezik? Ki a fene fog 1-2 ev miatt kulon szorakozni a CUDA-val?

  • Fiery

    veterán

    válasz Joshi #23 üzenetére

    "Leginkább az furcsa, hogy Abu85 miért kampányol ennyire erősen az AMD mellett"

    Az egyaltalan nem furcsa. Ot igy kell szeretni :R

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #32 üzenetére

    "Valamit mindenképp intézni kell"

    Nem, nem kell. A fejlesztoknek -- a tenyek ismereteben -- van boven melojuk a "mezitlabas" DX12 portokkal, boven. Ez alatt azt ertem, hogy nem arasztottak el a piacot a DX12-es jatekok, nem ugy tunik, hogy par het alatt megvan egy portolas. Ergo, a fejlesztoknek boven van munkajuk, nem fognak egy ilyen helyzetben azzal molyolni, hogy a CUDA-val bibelodjenek. Vagy maradnak a DX11-nel, amig letisztul a szitu, vagy egyszeruen megvarjak a Pascalt, es a helyzet magatol megoldodik.

    Persze nem kizart, hogy lelkesedesbol vagy az nVIDIA rahatasatol ($$) vezerelve lesz majd 1-2 udito szinfolt a jatekpiacon, lesz olyan studio, akinek megeri a CUDA-val szorakozni, de hogy ez nem lesz mainstream, arra eleg komoly penzzel mernék fogadni. A Mantle port ehhez a melohoz kepest kisujjbol kirazhato, aztan megse gazolunk terdig a Mantle portokban. Es ne is valaszolj kerlek erre a megjegyzesre, mert mar joparszor kitargyaltuk. Tudom, hogy nem az AMD vagy a Mantle hibaja ez, hanem valojaban a DX12 az oka mindennek, az esemenyek forgatagaban igy esett meg a dolog, stb. stb.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #33 üzenetére

    "Senki sem akadályozza, meg az NV-nek, hogy jobb hardvereket tervezzenek. Ez szerintem a Fermi óta nem sikerült."

    Mihez kepest jobb? Arra gondolsz, hogy a Fermihez kepest nem lett jobb a Kepler es a Maxwell? Csodalkoznek, ha ilyet gondolnal :) Ha arra gondolsz, hogy a GCN-hez foghatot nem tud lerakni az asztalra az nVIDIA, arra pedig sajnos a piac racafol. Lehet valami technikailag brillians (a GCN az is volt 2011-ben, csak az mar 4 eve volt), de a vegen a vasarlok dontenek el mindent a valasztasukkal. Nemtom, a LaserDisc vagy a Beta megvolt-e, bar szerintem ahhoz Te is es en is tul fiatalok vagyunk, inkabb csak a tortenelem konyvekben lathatjuk oket ;) De a lenyeg, hogy azok a technologiak is azert buktak el, mert hiaba voltak brilliansak, a felhasznalok mashova vittek a penzuket. Mondhatjuk, hogy a GCN technikai / "nerd" / "geek" szemszogbol jobb, mint a Maxwell, de furcsamod a vasarlok megis 3x tobb Maxwell/Keplert vesznek, mint GCN-t. Es szepitettem a szamokon, hiszen valojaban 4x lenne a kulonbseg, de voltam olyan elegans, hogy a GCN-be belevettem a GCN alapu APU-kat is -- ami ellen nincs konkurens megoldasa az nVIDIA-nak. Sz'al az nVIDIA me'g a "rosszabb" hardverbol is sokkal tobbet ad el, mint az AMD a "jobb" hardverbol. Innentol izles dolga, hogy megforditja-e az ember a relacios jelet ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #43 üzenetére

    Hogy jon ide az Intel? De most komolyan...

    Eleve fura az is, amit irsz. 15 watton akarsz komolyan jatszani? En nem jatszok, de ha megis jatszanek, biztos nem azon jarna az agyam, hogy hany wattbol oldom meg. Fognek egy GTX980-at vagy Fury X-et, meg a 6700K-t, hogy CPU-bol se legyen kompromisszum, aztan hadd menjen. Es lesz**nam, hogy mas 15 wattbol mit tud kihozni, nekem ugyis tobb fps-em lenne, me'g a "szutyok" GTX980-nal is.

    Ha meg mindenaron ultramobil jatek -- henteles a doki varojaban, a postanal sorbanallas kozben -- akkor mi is a baj az iPaddel vagy az iPhone-nal? Azok me'g 15 wattot se fogyasztanak ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #49 üzenetére

    Ertem, tehat az a baj, hogy a GCN jobb, mint a Gen9? Ez miota meglepetes? :) Amiota van GCN alapu APU, azota jobb az aktualis Intel iGPU-knal. Egyetlen apro kivetellel persze (Broadwell-H), de azt nyilvan zarojelbe lehet tenni, kulonosen mivel erosen retegtermek. Persze a Kaveri/Godavari/Carrizo is azzá vált valami miatt, de ez most lenyegtelen. A lenyeg, hogy igen, mindenki tudja, hogy a GCN tok jo, DX12-hez plane jo, de miert is jelentene ez azt, hogy hirtelen elarasztjak a piacot a Kaverin 3x gyorsabban futo jatekok? Bar ugy lenne, mert ez egyben azt is jelentene, hogy a DX12 terjed, mint a virus :)

    Ha az a problema -- es itt most tenyleg csupan talalgatok --, hogy idegesit teged az a nyilvanvalo teny, hogy a piacon nem a jobb technologia uralkodik, hanem a piaci szempontbol sikeresebb technologia, nos, azt hittem, ehhez mar volt idod hozzaszokni, nem most kezdted az ipart. Az AMD mar jo nehany technologiat letett az asztalra, ami papiron baromi eloremutato volt es "sikerre volt itelve", de a piacon nagyon keves bizonyult valoban sikeresnek. De ugyanez igaz mas cegekre is, ott volt pl. az IA-64 is, ami papiron, a '90-es evekben rendkivul innovativnak tunt, es sokan azt is elkonyveltek elore sikeresnek. Aztan latjuk, mi lett belole.

    Ha pedig a jelenlegi GPU-piacot nezzuk, akkor maximum veletlen side-effect-kent fordulhat az elo, hogy egy DX12 port a GCN GPU-kon 3x gyorsabban fusson, mint a piacot masszivan uralo masik 2 gyarto termekein. Egyetlen jatekgyarto sem gondolhatja komolyan (amig nem kapnak dotaciot az AMD-tol), hogy kifejezetten a GCN-re optimalizaljon egy DX12 portot, amikor a piacon boven kisebbsegben vannak ezek a termekek. Az megint mas kerdes, ha valaki "naivan" alkot valami DX12 portot, es kiderul rola, hogy 60 FPS (= jatszhato szint) Intel es nVIDIA GPU-kon, es 180 FPS GCN-en. Az siman elofordulhat, bar nem tartom valoszinunek :) De akahogy is, az ilyesmi nem lesz szandekos az AMD-tol erkezo dotacio nelkul -- erre pedig kicsi a esely, a zoldek jelenlegi penzugyi helyzetet tekintve.

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #55 üzenetére

    Az egyes architekturak problemairol olvasni rendkivul hasznos, csak epp _szerintem_ nem illik bele a velemeny cikkbe, ha megprobalod kitalalni, hogy a fejlesztoknek mit "kell" majd csinalniuk. Plane, ha ezt tenykent kozlod. Ha konkretan meginterjuvolnal 5 fejlesztot, aki 5 kulonbozo (es idealis esetben 5 kulonbozo orszagban mukodo es 5 kulonbozo meretu) studional dolgozik, es legalabb 3-an azt mondanak, hogy valoban foglalkozniuk kell a dologgal, mert anelkul nem tudnak tovabblepni es/vagy mert a fonokseg kiadta parancsba, akkor azt mondom, oke, valoban kell valamit csinalnia a fejlesztoknek a problemaval. De az alapjan, amit irtal, en inkabb azt latom, hogy egy altalad remekul felismert problemarol irsz, ami a gyakorlatban azert nem lesz problema, mert a GCN nem 50+ %-os piaci reszesedessel bir, ill. mert az AMD nem tudja dotalni a fejlesztoket. Amig ugyanis ennyire egyenlotlen a verseny, amig ennyire kisebbsegbe szorul az az architektura, ami problema nelkul venné az akadalyokat, addig a tobbseget alkoto masik 2 GPU gyarto termekei miatt a jatek keszitok inkabb workaroundokat fognak hasznalni, vagy ugy altalaban hagyjak a DX12-t a francba. Mi ertelme lenne kihozni egy jatekot, ami a jatekosok tulnyomo tobbsegenel sz*rul megy, csak azert, hogy a jatekosok kisebb reszenel remek techdemokent lehessen bevetni? Miert kellene plusz melot befektetni pl. a GeForce-ok kapcsan, amikor az a melo nem oldana meg pl. az Intel iGPU-kon ugyanazt a problemat? Ilyesmi plusz koroket maximum a Futuremark vallalna be, de ugy tudom, a 3DMark nem egy jatek :)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Atti777 #59 üzenetére

    En nem mondom, hogy technikai szemszogbol a Maxwell jobb, mint a GCN. En csak azt mondom, hogy nem mindig az szamit, hogy mi a brillians technologia, hiszen a multban mar szamtalan ilyen technologia lett a piacon kevesbe sikeres, mint egy tok atlagos konkurense. Mas peldaval is elhetnek: pl. ha az ember megnezi, hogy mondjuk a volt kozepiskolai osztalytarsai kozul kibol lett cegvezeto, sikeres uzletember vagy ugy altalaban ki gazdagodott meg, sok esetben pont nem azok lesznek, akikrol anno azt hitte, hogy majd ok lesznek sikeres felnottek. Nem feltetlenul az eminens tanulo viszi haza a nagy $$-t :) De tudom, ez a tema messzire vezet, es baromi off, ugyhogy ne is menjunk bele, csak egy buta kis szeljegyzetnek szantam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák