Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Cifu #1 üzenetére

    Én már évek óta szajkózom IT-s meg álláskeresős PH!-s topicokban, hogy informatikusnak a programozás olyan, mint újságírónak az írás. Amire persze mindig jött a válasz, hogy az IT nem csak programozásból áll. Ami igaz is, én se ezt mondtam soha, de aki ~3 évvel ezelőtt megfogadta a tanácsom és nekiállt programozni tanulni, annak most nem nagyon van gondja az álláskereséssel, aki meg akkor rávágta, hogy őt nem érdekli a programozás meg "nincs érzékem hozzá"*, az most nézeget, hogy milyen informatikus hiányról beszélnek, amikor ott áll frissdiplomával a kezében és sehová se veszik fel...

    * Ami nekem syntax error, pont annyi érzék kell a programozáshoz, mint az írás/olvasás megtanulásához. Persze ahhoz, hogy valaki "sztár programozó" legyen, ahhoz már kell érzék, de most nem erről beszélünk. Másik oldalról persze az olvasás is nagyon sokaknak nem megy, ráadásul ez programozók körében is nagy probléma.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Cifu #5 üzenetére

    + csabyka666:
    Félreértetek. Egy szóval se mondtam, hogy minden informatikusnak napi 8 órában programoznia kéne. Csak azt mondom, hogy ha nem tud programozni (bármilyen nyelven, bár nyilván célszerű azt ismerni amit az adott cégnél használnak), akkor borzasztó hátrányba kerül bármilyen IT pozícióban (nem csak állásinterjún, hanem napi munka során is). Például tapasztalatom szerint borzasztó hiány van olyan emberekből akik tudnak az ügyfelekkel is kommunikálni, meg a programozókkal is (ugye a programozók egyik fele erre nem alkalmas, a másik fele elvből nem hajlandó rá, de akárhogy is, nem is az ő dolguk). Viszont programozóval csak akkor fogsz tudni értelmesen kommunikálni, ha legalább valami közöd van a programozáshoz (bárki aki mást gondol: garantálom, hogy a programozók azt gondolják róla, hogy nem tud kommunikálni velük. Max. szervezeti és állásbiztonsági okokból ezt nem fogják közölni vele). De legyen az tesztelő (automatizált tesztelés), rendszergazda (devops), akármi, kell hogy értsen programozáshoz. Nem kell azt csinálnia napi 8 órában. 1-ben sem. De ha lát egy programkódot, akkor értse mit csinál, és legalább valami egyszerű dolgot meg tudjon csinálni valamilyen nyelven.
    Lehet mondani, hogy pl. egy projekt mendzsernek minek kell tudnia programozni, de egyrészt aki 100%-ban projekt menedzseléssel foglalkozik, az nem informatikus (ez nem negatívum akar lenni, nagyon fontos egy jó projekt menedzser, de attól, hogy IT projektet menedzsel még nem lesz informatikus), másik oldalról ha lövése sincs a programozásról, akkor a programozók ott ejtik át ahol akarják (és át is fogják, kezdve onnan, hogy azt nem lehet megcsinálni, egészen odáig, hogy ez azért tartott annyi ideig mert ennyire bonyolult feladat és nem azért mert munkaidő felében LoL-t toltuk).

  • kymera

    senior tag

    válasz Cifu #1 üzenetére

    Harmadszor az végén való kiszólás az online ipart ördögnek látó hatóságoknak és törvényhozóknak...
    Ezzel rátapintottál a lényegre.

    [ Szerkesztve ]

    1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Új hozzászólás Aktív témák