Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pushalias

    addikt

    válasz bambano #44 üzenetére

    "az internetes szabványokat tilos átírni"

    no, ha ugye az rfc-kre gondolunk, azok pont azért rfc-k, mert afféle kváziszabványként működnek. a pop3 hármasa és az imap4 négyese, azok bizony verziószámok.

    talán ennyit akkor az átírhatatlan szabványokról.

    Honor 9 / HP 8470P

  • pushalias

    addikt

    válasz #65675776 #67 üzenetére

    "Szerveren egyértelműen jobb a linux, ezt nem vitatom."

    egy picit lassítsunk szerintem. a kérdés ugyanis az, hogy melyik piacon. na ja, a webszervereknél az ingyenes (na jó, a supportért fizetni kell) Debianra telepített ingyenes (na jó, a supportért fizetni kell) Apache2/nginx/bármi, a PHP ingyenes (na jó, a supportért fizetni kell, és nem nekünk, mert mi annyira teszünk az egészre) és végül MySQL ingyenes (na jó, a supportért fizetni kell, sőt, ha üzleti célokkal tolod, akkor maga a szoftver is pénzbe kerül), és akkor egyszer csak jön az érzés, hogy rendben, ingyenes, csak ha akarsz bármi pluszt, akkor meg mégse. ha elég neked egy ssh kliens ahhoz, hogy kézzel finomhangolj dolgokat, akkor ez a te rendszered. ha valami fújvindózos alapfunkció kell, akkor meg bocs, fizess érte. mielőtt nekem esel, a winmagazin linuxos vps-en van, és nekem az úgy jó.

    a vállalati szervereknél éppen fordítva, a microsofté a piac majdnem 80 százaléka. és én még nem láttam olyan linuxos AD DC-t, ami a masterről levezényli a teljes hálózat összes szerverét a szolgáltatások telepítésétől a "na, ilyen beállítás nekem eszembe sem jutott volna" típusú beállítások magától értetődő kezeléséig bezárólag. természetesen ingyen és bérmentve.

    ez ugyanolyan, mint amikor mindenki hételi az ms officét, de azért csak lewarezolja az nkórról, és valahogy mindig megéri átverni az aktiválási procedúrát. Ha az Office/Windows nem lenne sztártermék, nem azt akarná a többség, akkor nem akarnák azt a legtöbben hekkelni.

    ezt a fél mondatot leszámítva viszont mindenben egyetértek veled.

    Honor 9 / HP 8470P

Új hozzászólás Aktív témák