Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz 426os #38 üzenetére

    Itt a rövidzár a csatlakozásban jelentkezhet csak, a túláramos zárt áramkör csak a telefon előtt záródhat, bele nem jut. Tehát csak a töltőfej károsodhat ( ha van benne védelem akkor elvileg az sem ), illetve ha számítógépről vagy USB HUB- ról töltesz akkor azokat érintheti negatívan, mivel valószínűleg ebben az esetben a zárlati áram max néhány Amper lehet, tehát a villanyóra kismegszakítóját nem fogja időben levágni, csak ha már a tekercs átég a töltőfejben.

    [ Szerkesztve ]

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • dlaj

    őstag

    válasz 426os #38 üzenetére

    Mivel kívül vannak az érintkezők, könnyebben lehet rövidzárlat. (ez ellen nem tudom, hogy van-e a telefonoknak beépített védelme)

    Víz akkor érheti, ha beleesik véletlen a fürdőkádba, de akkor a víz rövidzárlatot okoz a csupasz Micro USB csatlakozón is. A mi esetünkben az adapter attól lehet rövidzárlatos, ha szándékosan nyomjuk a csatlakozót vízbe, illetve, ha egy pont akkora táska fém cipzárját áthúzzuk rajta.

    Egyébként nálam pont ez a helyzet. A táska amiben a telefon van, pont akkora, mint a telefon. Igaz a telefont lefele rakom bele, a csatlakozó alul van, és nem is szoktam becipzározni. Egy hete viszont pont úgy jártam, hogy fűnyírás közben akartam zenét hallgatni. Ebben az esetben ugye a bedugott jack dugó miatt fordított helyzetbe kell a telefont belerakni a táskába, és a cipzárt is be akartam húzni. És pont akkor jöttem rá, hogy nem biztos, hogy jó ötlet az adapterre ráhúzni a cipzárt.

    Mindent összevetve ebből a szempontból egy kis odafigyelést igényel a használata.

Új hozzászólás Aktív témák