Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macskea

    őstag

    Majdnem ugyan ilyen nyíl van most is az androidos appok futtatásakor a képernyő alján, csak fekete alapon... ki írta ezt a cikket?!?! Látott már ilyen (BB10) telefont? Egyébként ki is lehet kapcsolni azt az alsó sort, és akkor a vissza gomb helyett is van gesztus (jobbról ballra simítás a kijelző alján). Szerintem az a nyíl összesen annyit jelent, hogy a futtatókörnyezet Lollipopos lesz a 10.4-ben, nem többet. Nem lesz itt semmi dual boot meg ilyesmi.

    Amúgy az igazi kérdés(ek) nem is ez(ek), hanem hogy lesz-e Google Play Services gyárilag a készülékeken, vagy nem. Ha az lenne, a BB10 még négyzet alakú kijelzővel is android kompatibilisabb lenne, mint némelyik tényleg androidos telefon. Illetve hogy készül-e majd ugyan azon készülékből androidos kiadás is, vagy nem.

    Androidot meg könyörgöm ne. Van elég fél év alatt belassulo, egy év alatt letéedelő egymástól csak a kijelzőkeretben meg kb a laucherben különböző telefon. Huszonhatezer... Ráadásul meg kell nézni, hogy a nevesebb gyártók _nem_ tudnak érdemi profitot előállítani az androidos vonalon. Pláne az árbevételhez mérten. Az ide befektetett pénz egyszerűen rossz helyen van, aki tudja, át fogja vinni ezt a pénzt máshova. Olyan árversenybe kellett menni mindenkinek az amúgy egzotikus hibáktól meg bugoktól hemzsegő chinafonok miatt, hogy ez az ágazat így, ebben a formában nem lesz életképes sokáig. Marad a prémium - Apple - meg a szemét. Mindenki tud már értelmes házba rakott androidot futtató telefont csinálni, valóban fontos, sokak számára vonzó újítások már egy ideje nincsenek, talán az ujjlenyomatos téma volt az utolsó ilyen, de az is megosztotta közösséget. Szóval remélem a BB-nél is így állnak a témához. :R

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

  • macskea

    őstag

    válasz #06658560 #41 üzenetére

    Viszont igaz majdnem az összesre, ami az én környezetemben van, vagy én használtam. Pár Samsungot kivéve, de az mind S-es sorozatú volt. Lehet licitálni, hogy ki tud többet mondani, de a probléma valós. Minél olcsób, annál szarabb. Ez pedig exponenciálisan igaz. És nem csak a kevés RAM miatt. Többnyire újraindítás után is szar marad az összes. Nem tudom mi történik velük az első fél évben, de utána a többsége menthetetlen.

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

  • macskea

    őstag

    válasz #06658560 #44 üzenetére

    Épp fordítva. Senki, egyáltalán nem buherálja őket, nincs romolgatás, meg hasonló hülyeség. Azt csinálják velük, ami egy okostelefontól elvárható. Médialejátszás, közösségi appok, egészség appok, böngészés, esetleg navigáció. Szerintem meg csak játszani sem játszik senki.

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

  • macskea

    őstag

    válasz Syl #45 üzenetére

    Nem szoktam így telibe sértegetni senkit, de szerintem ez volt az év kretén kommentje, legalábbis az én szemeben biztos. Ha már az illető megvette az okostelefont, miért ne használja arra, amire való?!?! (Mert a szigorúan vett telefonálásra egy ezer forintos butatelefon is pont elég.) Pláne annak tekintetében, hogy általad felsorolt appok kilencven százaléka valamiféle kommunikációs csatorna. Azaz a készülék majdhogynem alapfunkciója kell hogy legyen, mert ugye még mindig egy telefonról beszéljünk.

    Szóval rootoljuk minden telefont, takarítsuk le róla az összes kibővített funkciót, ne telepítsünk rá semmit, és kommunikáljuk szigorúan sms-ben, mert attól majd nem lassul be. Az igen. Ez hozzáállás. Akkor minek az okostelefon?!?! A kérdés költői, ha érted mire gondolok. Nem elvárható, hogy egy sokoldalúnak árult készüléket butatelefonként kelljen használni, mert másra hosszú távon nem képes. Itt részemről lezártam a dolgot, az ilyen "megfontolt" beböfögésekre nem kívánom koptatni a drága időmet... ennyire is kár volt.

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

  • macskea

    őstag

    válasz Syl #50 üzenetére

    ((( Úgy értettem, hogy én leszek valószínűleg sértő, előre is mentegetőztem. Ha amúgy Sony, pont van a környezetemben Z2, tényleg nincs is vele baj, de van pl három SP is, és kivétel nélkül mind összefosta magát egy éves korára. De előtte sem voltak makulátlanok. Pedig papíron nem lennének azok rossz telefonok, és a Sony sem gagyi cég. Valahogy mégsem sikerült. Az olcsó androidos telefon 99 százalékban nem telefon, és ezt nem lehet pusztán a gyenge hardver rovására írni. Amúgy a párhuzamod a PC-s világgal sajnos igaz. )))

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

  • macskea

    őstag

    válasz #06658560 #54 üzenetére

    Mondok valamit, te az ellenkezőjét állítod, tehát amit én mondtam, az ez által cafolva lett. Te mondasz valamit, én az ellenkezőjét állítom, azaz annak amit te mondasz is meglett a cáfolata, azaz szintúgy nem igaz. Érdekes egy logikád van hallod-e... fanboy logika, ha jól sejtem.

    Amit tudok, hogy nem hazudok, a hibát nap mint nap látom, és a forumot nézve nem én vagyok az egyetlen. Rólad csak azt tudom, hogy ez alatt a nick alatt még nem sok konstruktív hozzászólás született. :)

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

Új hozzászólás Aktív témák