Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    válasz MC Pite #48 üzenetére

    ''Bár aszemakkor W810i lesz egyelőre, félek nem lesz olcsóbb 600as létéra a W610; sőt. Bár érdekesen alakulnak már itt is a számozások, a K550 is többet tud már mint a K750i-m ''

    Nem a számozások lakulnak érdekesen, hanem a korral haladunk.
    Annak idején a T610 egy méregdráda üzleti mobil volt, aztán jött a K700i és technikai színvonalba lekörözte - évekkel később.

    Majd pár év múlva, a mai felsőkategóriás telók funkcióit már a középkategória fogja birtokolni. Ez mind nem baj, és nem is a gyártó, illetve a ''számozás'' hibája.
    Ez van. Haladunk a korral.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz joshua7 #38 üzenetére

    ''A w850 után meg nem értem, minek kellett kiadni egy ilyet. A w800/w810 után fölöslegesnek érzem.''

    A W850i-ben van AutoFocus-os kamera? Nincs.
    Ebben? Van.
    A W850i 3G-s. Ez nem.
    A W850i slide. Ez hagyományos kialakítással bír.
    A W810i igaz AF-os és nem 3G-s, de nem is vadonatúj. A W800i pedig még régebbi.

    Annak kell ez a teló, aki új innovációra szomjazik, a hagyományos kialakítást kedveli, nem szeretné kihasználni a 3G adta lehetőségeket, de mindenképpen AF-os digigépet szeretne. No és mindezt Walkman módra.
    Ezért nem felesleges ez a modell.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    Bog!

    Gyanús nekem ez a navigomb baleseted...
    Biztos, hogy nem egy sérült modellt fogtál ki?
    Értem ezalatt a nyomáspont nélküli ''ok'' gombot, és a leesett naviburkolatot.

    Ha nem egy ''használtat'' kaptál tesztelésre, akkor az akár a szalagon is megsérülhetett.
    Megnézted ezt másik modellnél?

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Atlantis #52 üzenetére

    Üdv!

    Szerintem ezt már leírtam, miért is van létjogosultsága a W810i-vel szemben is.
    Igen, tudom-tudjuk, hogy a W810i-től csak minimális mértékben tér el a W610i, de újabb, csillivilli, új köntös. Mint írtam azok fogják venni, akiknek sem a W810i sem pedig a W850i nem kell.
    Azok fogják venni, akiknek kell a Track ID szolgáltatás, a sztereó BT támogatás(W810i-ben ugye nincs, ezt én is hiányoltam, amikor azt a telót választottam).
    A M2-ról pedig ne nyilatkozzunk olyan elborzasztóan.
    A technológia árát igen is meg kell fizetni. Anno amikor a MS-et felezték, a MS Duo és PRO Duo is lényegesen drágább volt nagyobb, rágógumi tesójánál. Ez a piac törvénye, amíg új, addig lehet pofátlanul többért adni, úgyis megveszik. Ezt a közgazdászok nagyon is tudják, nem is kell szerintem tovább firtatnom.

    Az összeszerelési minőségről pedig annyit, hogy nem kizárt - mint fentebb már írtam - Bog egy hibás, netán balesetes példányt kapott tesztelésre.
    Az ilyen megesik, és ezért nem szabad senkinek sem elítélni egy egész modellcsaládot.
    Érdekes, hogy más honlapon nem találtam ehhez hasonló problémát, innentől kezdve ez egyedi esetnek titulálható, nem márkajellemző!

    Az oldalsó Fast port nekem is furcsa, bár már más gyártó is alkalmazza, lehet csak mi nem jövünk rá ennek előnyére, de ezt sem nevezném hibának. Ha minden általunk nem feldolgozható újítást hibának tartanánk, akkor az életben sok hibás dolod rohangálna.
    Hiba? Nem! Furcsa.

    Miért is nevezed ezt visszalépésnek? Csakmert nem sokkal fejlődött többet mondjuk a W810i-hez képest?
    Akkor erre neked pont ideális tény: mert alacsonyabb kategória. Nem is kellene hogy többet tudjon, mégis tud felvillantani egy-két újítást, a nála magasabb kategóriájú testvérénél.
    Akkor miről beszélünk?

    Ja, az általad írt és beidézett szöveget kérlek pontosan tedd, mert így elferdíted a mondandóm!
    Ezt idézted tőlem:
    ''...nem szeretné kihasználni a 3G adta lehetőségeket, de mindenképpen AF-os digigépet szeretne. No és mindezt Walkman módra.''

    mire Te így reagáltál:
    Ezt tudja a w810i is.

    Az viszont lemaradt az általam idézett szöveg elejéről, hogy ÚJ!
    Akkor máris nem tudja a W810i!

    Ez a szövegrészlet nálad ezekszerint kimaradt:
    ''A W810i igaz AF-os és nem 3G-s, de nem is vadonatúj''

    Ez a mondat is abból a részből van, ahonnan idéztél... :(

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz joshua7 #54 üzenetére

    Szia!

    Azt se felejtsd el, hogy ráadásul ez egy alacsonyabb kategória: W6xxi!
    Ez is lényeg.
    Mellesleg nagyon sok olyan ismerősöm van - hála a munkahelyemnek - ahol rengetegen arra gyúrnak, hogy nekik legyen a legújabb mobilkütyüjük. Igen van olyan ember, akinek ez is az elsők között van vásárláskor.

    Akkor menjünk neki máshonnan. Amikor a W810i kijött hányan, de hányan kérdezték meg akkor annak a létjogát? Mindenki feleslegesnek tarotta, és még az optikavédő is lemaradt róla(!), sokaknak ez szentségtörés volt.
    Mégis elkapkodták a polcokról, mert akinek nem jött be a W800i, annak formája színe és Joysitckja, akkor megvette a W810i-t.
    Ja, és mennyi idővel jött ki a W810i a W800i után? Ha jól emlékszem a W810i 2006 április végén már kapható volt ugye?
    A W800i pedig nemegészen egy évvel előtte debütált.
    Látod? A ciklus itt is negvan, de ha neked ez nem kell, akkor nem is fogod megvenni.
    Az pedig legyen a SE és a vevő ''problémája'', hogy mit ad el kinek a cég, kis változtatásokkal.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Ck. #59 üzenetére

    Szia!

    Nem akarlak megbántami, de legutóbbi hozzászólásod merő tudatlanságra vall.
    Ezért leírni egy telefont, sőt egy egész márkát, hogy szétesett a teszttelefon...
    Neharagudj, de neked nem adnék a kezedbe semmilyen telefont.
    Moderálva.

    Képzeld nekem a joystick mindig is bejött és különösebb problémám soha nem volt vele.
    A Nokia is előrukkolt már pár recsegő mobillal, érdekes, ezt mélyen elhallgattad.
    A Samsung is ontja magából a közel azonos tudású mobilokat hétről hétre. Ezt is elfelejtetted.

    Arra nem is gondoltál , hogy az a teló megsérült? Moderálva.
    Olvass kérlek más weboldalon is utána, ott ehhez hasonló nem fordult elő.

    Tényleg neharagudj, de nem lojalitásra vall, hogy egy tesztkészülék után elítélsz egy egész gyártót.

    Ha ennyire inkorrekt akarok lenni, akkor a Nokia se létezne számomra, ha a te logikád szerint élnék. A tavaji N-Series bemutatón az általam nyüstölt N70-esnek a kártyafedő ajtaja esett le. Úristen szétesett a Nokia, és ezért most a Kongresszusi Központ parkolójából ki kellett volna rohannom eszeveszettül szidni a Nokiát?
    Nem, egy épeszű ember ilyet nem tesz, megnéz egy másikat.
    Én megtettem, de annak semmi baja nem volt. És jé, a Nokia létezik még számomra is!

    Kérlek, mielőtt ennyire elítélsz valamit, informálódj előtte korrektebben!

    mrlujoak

    Atlantis

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz legiaap #58 üzenetére

    Szia!

    Nekem a hozzászólásod no comment.
    Jellemezted magad. Ha Nokia fan vagy, kérlek ezt ne azzal bizonygatsd, hogy ócsárolod a SE-t.

    A teszttelefon hibája nem típushiba, kéretik figyelembe venni.
    Hibákat találni a legkönnyebb. A technikát elismerni, és róla áradozni az nem az erőssége sok embernek...
    :(

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz joey04 #71 üzenetére

    Nézd lehet hogy elfogult vagyok, de elfogultságom nem más gyártó fikázásával bizonyítom, hanem a SE reális védelmezésével.

    Te például egyetértesz azzal, hogy egy egész márkát - SE - kell minősíteni azért, mert a teszttelefon, ami erős gyanúval sérült volt elhagyta egyik díszítőelemét?
    Szerintem a te válaszodis az, hogy nem.

    Pont drága Atlantis által kifogásolt, viszont a moderálási elvekkel nem ütköző mondandómban utaltam, hogy az N70-essel hogy jártam.
    Annak ellenére, hogy a kezemben maradt a gumi pánton csünggő ajtó, nem kezdtem hadjáratot a Nokia ellen, viszont vettem a fáradságot és megcáfoltam az ajtóproblémákat.

    Bár egy mondatod nem értem:
    ''nem egy nagyon ''elvakult'' SE pártitól hallottam h nagyot zuhan/zuhant az se ezekkel a telókkal''

    Pontosítanád? Melyek azok a telók?
    A taroló W széria?
    A nagyon jól muzsikáló Cyber-shot széria?
    Netán a klasszul beindult low-end család?

    ''nem szeretem az olyan embereket akik így ragaszkodnak egy márkához''

    Ezen a szemléleteden nyugodtan változtathatsz, mert az addig nem probléma, ha valaki valamelyik gyártó megszállotja.
    A probléma ott van, ha az ellentábor modelljeit fikázza!

    Mivel ezt nem teszem, kérlek ne ítélj el csak azért, mert nekem egy mobilgyártó tetszik!

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Atlantis #77 üzenetére

    Nyugodtan próbáld laposítani, enyhíteni azt, amiben nem értettél egyet, és jogod(?)nál fogva ezt nyomatékosítottad is.
    A Nokia kérdés pedig nálam, vagyis a hozzászólásaimban nem vs., hanem és.
    Nem verseny került előtérbe, hanem hasonlóság.

    Javasolni? ez az új szlogen?



    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz joey04 #78 üzenetére

    Arra gondoltál, hogy a W széria hol lenne, ha nem lenne egy-két frissítés?

    Ez rendben van, nem fejődik úgy, ahogy azt a piac szertné, de mi lenne a távlati cél, ha a SE is elpufogtatná akár a Bravia, akár a hihetetlen tudású mobliok ötletét?

    Abban nincs akkor pénz, hogy a pixelszámokat egyre feljebb tornásszák.
    Abban már van pénz, ha jó ideig, például a videófelvétel felbontását nem emelik, aztán hirtelen betoppan egy nagy felbontású felvétellel bíró sorozat, mindeki azt akarja majd.
    Ez így volt 2005-ben is a W családdal.
    Jött látott tarolt, sőt tarol ma is.

    Ez a tendencia nem volt annyira feltűnő és tökéletes a Cyber-shot szériánál, mert ott a pixelharc miatt nem jelentett akkora kiugrást a 2.0 felbontáshoz képest.
    Ezt a hibát nem akarja mégegyszer elkövetnia SE.
    Anno a W900i szériánál próbálkozott a nagyobb videófelbontással, de nem lett emiatt sem kelendőbb, sem csorbább az eladási mérce.

    De te tudod, ítélj el.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Atlantis #82 üzenetére

    De nem sütötték el.
    Most akkor azon felbuzdulva már minden mobilban benne lenne a nagyobb felbontású videó, és nem lenne akkora durranás,ami majd jön.

    Marketing, PR.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz joey04 #91 üzenetére

    Legyen teljes mértékben igazad.
    Ettől még a SE történelmét, és szintjeit tovább figyelem, és elemzem.
    Én kivárok.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák