Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz 04ahgy #17 üzenetére

    "A speciális nem jelent szabványon kívülit."
    De, ez esetben azt jelenti, mivel az -ac szabvány hivatalosan legfeljebb a 256-QAM-et támogatja: 802.11ac. Persze nem ez az első eset a világtörténelemben, és főleg nem az Asus részéről, hogy 'szabvány feletti' modulációt alkalmaz. Ők már az n-szabványnú routereiknél is használták például a 256-QAM-et (ami nem része a 802.11n-nek), akkor TurboQAM-néven, lásd például az RT-N18U típust.
    Lehet persze ilyenekkel bűvészkedni, nem volt még olyan rég a draft-n korszak sem, az 1024-QAM meg valószínűleg része lesz a soron következő, 802.11ax szabványnak. De amíg az hivatalosan nem létezik, addig ez bizony nem szabványos megoldás ac-n, amint azt a Wiki is megjegyzi: "Modulation - Some vendors offer a non-standard 1024-QAM mode, providing 25% higher data rate compared to 256-QAM".
    Emlékszünk még a következő wifi-címkékre: 22 Mbps (802.11b felett), 108 Mbps (Super G), 125 High Speed Mode (125HSM, alias Speedbooster)? Na utóbbiak is pont annyira voltak szabványosak, mint most az 1024-QAM: semennyire. Attól, hogy néhány chipset gyártó implementálja ezeket, még nem válnak az aktuális szabvány részévé.
    #13: "Nem mindegy? Ahogy látom úgy is szinte csak az ASUS-nak van routere ami támogatja a sebességet."
    Aminek esetleg pont a szabványon túllépő megoldás az oka..

  • dchard

    veterán

    válasz 04ahgy #21 üzenetére

    További pontosítás:

    A NitroQAM (vagy 1024QAM) nem Asus specifikus, hanem a routerben ún. alapsávi egység gyártójáé, a Broadcom-é. Ergó nem csak Asus eszközökkel működik, de oda kell figyelni arra, hogy a routerben és a kliens eszközeinkben is Broadcom chipset legyen, ami támogatja ezt.

    Ami viszont ennél fontosabb, hogy ezeket a magasabb modulációs rendeket nem véletlenül nem tartalmazzák a szabványok. A prózai ok pedig az, hogy semmi értelmük nincs. Már a 64QAM-hoz is az esetek többségében nagyon magas jel-zaj arányra van szükség és rálátásra az eszközök között, az ennél magasabb modulációs rendeknél (256QAM, 512QAM és 1024QAM) pedig még nagyobb. Minden plusz bit kódolásához dupla olyan jó jel-zaj arány szükséges. Ne felejtsük el, hogy a 256QAM-ot nem olyan rég még árnyékolt koax hálózatokon használták.

    Röviden összefoglalva: körül-belül nulla az esélye annak hogy valós körülmények között valaki érzékeljen bármit is a 256-1024QAM-ból, hacsak nem a semmi közepén lakik és egy méterre van a routerétől. Az AC technológia nagy előnye elsősorban a magasabb MIMO konfigurációban van és a nagyobb csatorna sávszélességben, meg a fejlettebb protokol architektúrában.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák