Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz buherton #16 üzenetére

    Én nem a szélsőségesen görény dolgokra gondoltam. Nézz meg bármilyen reklámot, szinte semelyik nem a termékről szól, hanem arról, hogy milyen érzés azt a terméket használni.
    Reggel pont hallgattam a rádióban. "Eddig nem akartam tengerpartozni, meg extrém sportolni stb. De ez az autó olyan szabadságérzetet ad, hogy akarok." (csak félig idézet, de azt sem tudom milyen kocsiról volt szó, mert csak egyszer említették.)
    Ebben nem látok semmi görény dolgot, csak tömény érzelmet. Ha nem működne, nem használnák.

    "Normál ember közötti kommunikációban ilyen nem fordul elő."

    Konkrétan már futottam bele hasonlóba, itt a fórumban. Egy srác győzködött az "intel érzés"-ről. De baráti/ismerősi körben hányszor hallok érzelmi kötődést eszközökhöz.

    -Milyen tabletet vettél és mennyiért?

    -xy HUF volt, nem tudom milyen, de tök jó áron volt, mert ezt is tudja meg azt is.

    -Jó de te ebből nem használsz semmit, nincs is olyan eszközöd amivel használhatod.

    -De ez akkor is nagyon jó és tök megérte.

    Rám ez alapvetően nincs hatással, de ugyanez elmesélve egy kevésbé műszaki érdeklődésűnek...

    Másik dolog:

    Gondolom, te is ismered azt a közvélekedést, hogy "minden nő a pénzre hajt". Na most ez tömény logika érzelem nélkül. Ez sehogy sem összeegyeztethető a "nők az érzelmek alapján döntenek" sztereotípiával. Valamelyiknek hibásnak kell lennie.

Új hozzászólás Aktív témák