Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DFB

    tag

    válasz gerii #40 üzenetére

    Én is tudtam valami ilyen szabályról.
    Most elöször kiváncsi vagyok mit mondanak a MM-ban, ha megkapják a papírokat.
    Az egész nem ér annyi herce-hurcát.
    "Szerebcsére" nem tartanak ezek a készülékek túl hosszú ideig.
    Mindenesetre köszi az instrukciókat.

  • Piftuka

    veterán

    válasz gerii #40 üzenetére

    Kérlek, fejezd be ezt, mert nagyon veszélyes dolog, hogy félinformációkat és dezinformációkat terjesztesz a lehető legnagyobb magabiztossággal, tényként!

    (Nem neked dolgozik a nagybátyád az NFH-nál?)

    "Fogy.véd-hez be kell menni,[..]"

    A területileg illetékes békéltető testülethez kell "bemenni", de nem feltétlenül személyesen, hanem egy eljárás iránti kérelemmel. Ennek tartalma kötött, és írott formában kell benyújtani.

    "A "tárgyalásra" el kell menni, a samsungosok úgysem mennek, így biztos hogy nyerő pozícióban leszel. 5 perc után vége is, kapsz egy pénzvisszafizetési kötelezvényt, azzal besétálsz a boltba leteszed az asztalra, és csak annyit kell mondani, hogy: becsókolhattok."

    Nem "tárgyalásra" (nem Bíróságról van szó!), hanem "meghallgatásra", és semmilyen "pénzvisszafizetési kötelezvényt" nem adnak, különösen akkor, ha a forgalmazó (vállalkozás) képviselője nem vesz részt a meghallgatáson.

    A békéltető testület "ajánlást" ad, amely nem kötelező érvényű a vállalkozásra nézve. Kötelező határozatot csak akkor hozhat a testület, ha a vállalkozás nyilatkozatott tett arról (a döntés meghozataláig), hogy a döntést kötelezően elfogadja, vagy az eljárás előtt alávetési nyilatkozatot tett.

    "Régen volt valami olyasmi jogszabály, hogy 3 sikertelen javítást követően nem vagy köteles tovább tűrni, és visszakérheted a vételárat, vagy új terméket kell adniuk."

    Nincsen ilyen jogszabály, és legjobb tudomásom szerint korábban sem volt. (De ezen a területen - is - rengeteget változtak a vonatkozó jogszabályok az elmúlt években is.)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák