Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz Diopapa #24 üzenetére

    A témához: Ez megint egy sebezhetőség, ami 10+ évig "rejtve" maradt mindenki elöl nyílt forrás ide vagy oda?

    Nem tudom mit nem lehet érteni ezen. Csak most csak neked megnéztem, hogy a 2.6.32-es Linux kernel verzió ~10 millió sor. Fejlesztő vagyok és tisztában vagyok ezzel, hogy ekkora kódnál akármennyit költ a cég a hibakeresésre, akkor is maradni fog benne. Ezt bármilyen szoftverre/firmwarere rá lehet húzni függetlenül attól, hogy nyi'lt vagy zárt, MS vagy Linux. A nyi'ltság előnye ott jön ki, hogy a hiba felderi'tésétől számi'tott ~1 napon belül jön javi'tás minden platformra (amit Anulu bölcsen elmondott egy nagy cégnél még 1-2 hétig legalább tesztelik a nagy rendelkezésre állóság végett, i'gy addig sajnos sebezető a rendszer). Viszont nem mindegy, hogy felderi'tették a hibát és félévre rá jön ki a javi'tás lásd a zárt kódok esetét (Windows, iOS), mert egy menedzser inkább elment szarni, vagy szinte másnap jön ki (Linux, bash) és halandó userek már frissi'thetik is.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák