Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rakeem

    aktív tag

    Bár nagyon ellene vagyok az Apple termékeknek azért az utolsó pár hozzászólásra reagálnék...
    Státusz szimbólum ma minden Magyarországon, ami 2-3-4-5-n-szer drágább mint amit egy átlag állampolgár megengedhet magának.
    A saját bőrömön tapasztalom. Akkor is amikor a lakásomat az autómat, vagy teszem azt az SGS2-esem vettem. Az irigyek felvágósnak titulálnak, a reálisan gondolkozók meg szerencsésnek. Én meg tudom hogy mindenemért munkával megkeresett pénzzel fizettem.
    A rosszabb az amikor a szülők a hülye gyereknek olyat vesznek amit baromira nem kéne. (8 éves gyereknek szifon pl...)

    De hogy a témához is hozzászóljak. Szerintem tökéletesen reális dolog hogy a sorozatgyártás megkezdődött. Mindattól függetlenül, hogy van már OS vagy sincs.
    A vasat kell legyártani, a lélek ráér belé költözni később is. :D

    Valinas neked meg annyit mondanék hogy a 0%os optimalizáltságról azért el lehetne beszélgetni android terén. Tény hogy iOS-hoz képest biztos többet kell vele foglalkozni, de ne felejtsük már el hogy nem egy hardware-re kell hozzáidomtani hanem elég sok változathoz. Ugye érezzük azt hogy így már ezen a térem messze nem egyenlő esélyekkel indul az optimalizáltsági verseny... (Nem beszélve arról hogy egy jól optimalizált custom romot feltenni kb fél óra és no problem...)

    [ Szerkesztve ]

  • Rakeem

    aktív tag

    válasz -Valinas- #61 üzenetére

    Jogos. Az valóban gáz hogy néhány custom rom "ROM"-má ( :D ) alázza a stock romokat.
    De én hiszek abban, hogyha a felhasználók nem ráznák az öklüket hogy kell a frissítés, akkor több idő maradna jobb romokat összerakni. A Google diktál egy tempót az újabb és újabb verziókkal, a felhasználók meg max 1 hetet hajlandóak várni a gyártóktól a lépésre...
    Míg apple lényegesen több időt tud fordítani az optimalizálásra és a többi babra munkára (és még mindig csak egy hardware-re kell megtennie...)
    Egy Samsungot, Sonyt, stb gyártót lehet anyázva rugdosni hogy lassan tolja ki a frissítéseket... De jogos így tenni, tisztelt fogyasztótársadalom???!!! Nem a gyártókat kell szarozni, hanem magunkba nézni és feltenni a kérdést: "Hagytunk elég időt nekik hogy optimalizáljanak egy rendszert 5-6-7 készülékre. Vagy akár csak 1-re is???"

    Elég sok mindenről és sok rétűen lehetne erről a témakörről értekezni.
    Szerintem be kell látni, minden rendszernek van előnye és hátránya.
    Amiben az egyik elbukik, abban a másik kimagaslóan teljesít, és fordítva.

Új hozzászólás Aktív témák