Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TTommi

    aktív tag

    Korábban én is úgy gondoltam, hogy a 4K-nak semmi értelme. Ma úgy gondolom, hogy amit csak lehet, 4K-ban veszek fel, mert sokkal, de sokkal jobb. A multkor csináltam felvételeket FHD-vel és 4K val is. Nagyon, de nagyon látszik a különbség az FHD kijelzőn is, különösen, ha belenagyítok. Sajnos a 801-est a 4K nagyon fűti, úgyhogy óvatosnak kell lenni, de telefonnal nem készítek úgy videókat, hogy folyamatosan be legyen kapcsolva a felvétel, máskülönben lerohadna a kezem. Az állványos fotózásnál már más lenne a helyzet, de a 4K olyan irgalmatlan tárhelyet igényel, hogy nem biztos, hogy arra a mobiltelefont használnám. Egyébként nekem 17 perc volt a legtöbb folyamatos 4K felvétel idő, amit a Z2 eddig tolerált. Nyílván nem nappal szemben:)
    Véleményem szerint a kamera szignifikánsan jobb lett, de tényleg nem annyival, mint vártuk. Ugyanakkor olyan számottevő különbség normál használat mellett nem nagyon látszik a többi csúcsmodell esetén sem. Elemeztem a képeket, ennek alapján mondom. A zoomos képek pl. az S6 és a Z5 esetén ha jól látom nincsenek normalizálva, ezért belenagyítva tényleg rosszabbnak hat a Z5, de ez nem valós, mert azt S6-nagyítása kisebb értékű (Bone, kérlek javíts ki, ha rosszul látom). Az esti fotók sem vállalhatatlanok. Tényleg nem a legjobb, de simán megállja a helyét a felső kategóriában. A selfi viszont borzalmas lett:) A Z2 2 Mp-s kamerája jobbat csinál. Szerintem nagyon bemozdulhattál, amit a szoftver hülyére korrigált, ezért ilyen:)
    Nekem április környékén aktuális a váltás. A Z5 tetszik, addigra az ára is biztosan jó lesz, de a 810 miatt kicsit szkeptikus vagyok, különösen, ha a 820 beváltja a hozzá fűzött reményeket. Bár az sem lenne meglepő, ha a Sony közben MTK-re váltana:)
    Én egyébként a zenei képességei miatt szeretem a Sony-t. Ha a kamerában nem is, de ebben tényleg a Z Xperiák a legjobbak jelenleg (ezt kipróbálás után mondom). A többi mindennapos, az üzleti életben szükséges és fontos funkció meg tökre ugyanolyan mindegyik csúcs telóban.
    Nekem a mostani nagyok közül a Sony és a Huawei designe-ja tetszik a legjobban, de a Sony üzemideje és kijelzője jobb. Mondjuk a P8-nak meg a kamerája jobb, de nekem a kamera nem annyira fontos.A Sony viszont elég jó supportot ad lassan két éve, amivel igencsak meg vagyok elégedve.
    Iphonosoknak: főként az 5-ös szériáknál látom gyakran, hogy a numerikus kódolást használják a telefon feloldására. Ez azért van, mert nem tudják, hogy az ujjlenyomat olvasót is lehetne használni, vagy van ennek valami más oka?

    SXZ2 és SXZ5c

Új hozzászólás Aktív témák