Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zord01

    senior tag

    válasz lordyka #50 üzenetére

    Figyi nem akarlak én lebeszélni semmiről, de egy dologra felhívnám a figyelmed. Az oké, hogy ha neked bejön a Sony dizájn, sőt általában az anyaghasználatuk is jó, stb, de a felhasználóbarát dolgot felejtsd el. A Sony - amióta én ismerem, és használom a cuccaikat, tehát kb. 20 éve - mindig azon volt, hogy a lehető leginkább magához láncoljon, és ha ki akartál lépni más márka felé, mindent elkövetett, hogy ne tudd kényelmesen megtenni.
    Ilyen volt a MiniDisc, az, hogy nagyon sokáig nem volt drag n' droppos Mp3 lejátszójuk, ugyan úgy konvertálgatni kellett a zenéidet, és szoftverrel felmásolni a lejátszóra, mint most az Itunes, de említhetném, hogy már az egész mobil iparág microSD kártyát, és USB csatlakozót használt, nekünk Sony felhasználóknak meg itt kellett szívni a konkrétan 2szer annyiba kerülő MemoryStick Pro Duóval (ami nem mellesleg silányabb minőségű volt, mint a mikro SD- én a D750-be 3-at használtam el 5 év alatt, érdekes módon Micro SD-m még egyszer sem ment tönkre...) és a Fastport-tal.

    Szóval igen, a Sony nagyon szereti rákényszeríteni a felhasználóit, hogy a saját kiegészítőit vegye dupla, tripla, meg még amit van pofájuk elkérni érte áron...
    Én ezt inkább rezsimisztikusnak, semmit felhasználóbarátnak éltem meg, ezért is szakítottam a márkával. Plusz míg régen olyan minőségű cuccokat gyártottak, hogy szemet tudtam hunyni ezek felett, ma már nincs közte és a versenytársai között akkora minőségbeil különbség, amennyivel többet elkérnek a Sony márkajelzéssel ellátott termékekért.

    Valahol 2000 környékén volt egy törés, és az az óta kikerülő termékek már nem azok a Sony-k mint anno a 80-90-es években. Ami miatt a Sony Sony lett...

    (Persze vegyed csak a termkeiket, nem akarlak elriasztani, (gondolom nem is tudnálak, és ez így van rendjén) csak leírtam, én hogyan ábrándultam ki a hajdan legendás márkából)

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Új hozzászólás Aktív témák