Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    válasz Bkrisz9 #1579 üzenetére

    Rootot ugyanazzal a programmal és ugyanúgy tudod kiszedni, ahogy megcsináltad, a különbség csak annyi, hogy ezúttal a "remove root" opciót használod. Utána "Gyári állapot visszaállítása" és olyan a telefonod, mint amikor kivetted a dobozból. Mondjuk még az eMMC-t érdemes formázni, ha másért nem, hogy a szervizesek ne röhögjenek a bulizós fényképeiden.

    Nálam akkor kezd akadni, ha kevés a memória 35-40MB körül. Szerintem nézd át a widgeteket, és amiket nem használsz, azokat töröld. Amúgy a widgeteket is dinamikusan tölti be, azaz ameddig nincs a képernyőn, többnyire nem is fut. Tedd a ritkán használtakat minél távolabb a gyakran használtaktól, hogy ritkábban töltse be! Én egy csomó memóriát spóroltam azzal is, hogy nem telepítettem fel külön a Dropboxot, Box.net-et, Google Drive-ot és SugarSyncet, hanem mind a négyet egy appból, az ES FileManagerből érem el (ez azért fontos, mert a dropbox és a többiek pár megával folyton jelen vannak a memóriában, figyelik a fel/letöltéseket, ez viszont nincs). Ezzel kipipáltam egy ötödik appot is, a filekezelőt. Widgetekből is próbálok mindig olyat nézni, ami a lehető legtöbb feladatot látja el a lehető legkevesebb memóriahasználat mellett. A notification toggle nem csak a különböző energiagazdálkodási sémákat tudja kitenni az értesítési területre, hanem van zseblámpa és reboot opciója is, ráadásul mivel az értesítési területen van, lezárt képernyő mellett is lehet mondjuk fényerőt állítani, vagy elemlámpát bekapcsolni. Ami widget nálam ment gyorsan a kukába, mert túl sokat evett, az a facebook, a foursquare, a flipboard és a Sony social widgetjei. Mióta megvan az ICS, a mobiladat-forgalom mérő widgetet is töröltem, mert maga a rendszer megoldja nekem. Plusz mióta van százalékos akku-kijelzés, az akku widget is mehetett a levesbe.

    [ Szerkesztve ]

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Új hozzászólás Aktív témák