Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • watchfun

    tag

    Üdv! Használ valaki fém hátlapot? Az NFC antennát gondolom leárnyékolja, de a többi (GSM/3G, GPS) funkciója hibátlan marad?

  • watchfun

    tag

    Üdv! Eladó az Xperia S fehér telefonom. 2012. Dec. 04-n kaptam garanciális cserében egy Arc S helyett, de nem tudom megszokni-megszeretni sehogyan sem. Nem karcos, nem rootolt, nincs kinyitva és buherálva, 4.0.4-es 45-ös szofttal, ahogy én kaptam. A telefonhoz töltő, kábel és füles van, meg garancialevél (doboza nincs, az ArcS dobozát hagyta nálam a cordon electronics, tokot és NFC-tageket pedig nem adott). Ajánlatokat priviben várok, GSMbolt 50-ben beszámolta volna, úgyhogy csak e fölé lőjetek:-)

  • watchfun

    tag

    Sziasztok!

    Megtörtént a baj, földet ért a lányom Xperia S-e, a kijelző és a burkolat sarka odalett... Tud valaki költséghatékony megoldást? Hivatalos szervizben nyilván annyi lenne a javítás, mintha vennék egy (másfél) új készüléket.
    Ahogy néztem, az ebay-ról kb. 25e lenne az anyag (kpl. kijelző + gyári ház) de ki rakja össze?
    Esetleg használt is jó nekem.

    Köszi, ha valaki segíteni tud!

  • watchfun

    tag

    válasz korpicschess #20648 üzenetére

    Emailt írtam a Cordon-nak, azt válaszolták hogy vigyem be és 2500-ért bevizsgálják valamint árajánlatot adnak. No de ha kapok egy 50e Ft-os árajánlatot nyilván nem fogom elfogadni, tehát kidobtam 2500 Ft-ot.
    Sajnos nem szolgáltatónál vagy MM-ban vettem így biztosításra sem volt lehetőségem. Egy Arc S-t cseréltek gariban az ötödik meghibásodás után erre, nem önként választottam.

  • watchfun

    tag

    Ha valaki 40-ért függetlent vagy Vodást tud, keressen privátban, megvenném a lányomnak a törött helyett.

  • watchfun

    tag

    Én 2012. augusztusában vettem egy ARC S-t MM-ban 90k-ért. Elromlott, többször. Többször vittem gariztatni. Mivel nem pont a szerviz mellett lakom, saját számításaim szerint úgy 20k-ban volt összesen az ingyenes szerviz (csak a felutazások).
    Sokadik alkalomra kaptam egy ilyen Xperia S-t, ami kényszerpálya volt. Az ARC S garancialevelére ráírták, hogy IMEI csere, maradt az ARC S doboza és tartozékai, meg az eredeti gar.levél. (gy mennyit ér a teló, ilyen múlttal és ezekkel a tartozékokkal? Akkor mennyit is veszítettem az eredeti vételhez képest?)
    A telefon nem tetszett, idén januárban bekérdeztem GSM-boltosokat, hogy mennyiért számítanák be, 2013. januárjában kínálgattak érte 40-45e-t. Azóta kijött egy csomó más, újabb telefon amivel pont úgy lehet telefonálni akárcsak ezzel, JB van rajtuk, a kijelző felbontása ilyen vagy hasonló és újonnan 50-60k.
    A telefont és általában minden műszaki cikket annyiért lehet ELADNI, amennyiért megveszik. Annál magasabb árakon csak ÁRULNI lehet. Van különbség...
    Szar érzés, amikor egy nagy pénzért vásárolt valami rövid idő alatt sokat veszít az értékéből, de az a helyzet, hogy ezeket az ügyleteket a piac árazza be. Ha valakinek szerencséje van és talál rá "madarat" sok pénzért, akkor jobban el tudja adni mint az átlag, ha meg nem talál, akkor annyiért, amennyit pillanatnyilag ér. Túlzó példa, de az első T28-asomat 70 ezerért vettem, az akkor kéthavi fizetésemnek felelt meg. Most 5000 körül hozzá lehet jutni, ami a havi fizetésem 2%-a. Az a helyzet, hogy minél gyorsabban jönnek ki az újabb és újabb telefonok, a régebbiek annál gyorsabban avulnak illetve veszítenek értékükből.
    Nézzétek meg az aukciós oldalakon, mennyiért kínálják ezeket és mennyiért van rá licit. Elég nagy a rés a két összeg között. Árulni bármennyiért lehet, eladni nem nagyon.
    Ha valakinek nem felel meg, hogy egy ilyen telefonért nem adnak 60k-t, egyet tehet: nem adja el annyiért. Nekem is vannak olyan tárgyaim amit annyiért amennyit adnának érte, nem adom el - ezek itt foglalják a helyet a fiókban. Nézzétek meg, mennyiért mennek a 3-4-5 éves digit. fényképezőgépek például: nem csinálnak rosszabb képet mint amikor kijöttek, mégis 3-4e Ft-ért már megvehetők használtan. Ez egy ilyen világ.

  • watchfun

    tag

    válasz vipnolf #20820 üzenetére

    Ha a GSM boltban veszem meg 65-ért, akkor megvan (elvileg) a nyugalmam, hogy törvényesen került a birtokomba, a jog szerint jóhiszeműen jártam el. Viszont, ha Tőled veszek meg egy telefont (nem megsérteni akarlak, csak a példa kedvéért), akkor ha esetleg lopott, vagy hűséges készülék és letiltják, mehetek utánad aztán vagy megtalállak vagy nem. Azt azért Te sem gondolog, hogy a GSM boltok abból élnek, hogy ugyanannyiért adják a telefont mint amennyiért veszik? A felvásárlási árba nyilván vastagon beleszámítják az esetleges értékvesztést, meg azt, hogy áll benne a pénze akár fél-egy évig is.
    Persze, hogy nem adtam oda 40-45-ért az enyémet amikor annyit kínáltak érte, de hogy Te nem adtad oda 68-ért, 3 hete, az egy éves függőt, az nem vall túl jó üzleti érzékre. Ma 75k körül lehet ezt megvenni újonnan, 2 év garanciával, függetlenül. Lásd ITT És ez ú, még senki nem ejtette le, nem kapott párát, stb.
    A vaterán jelenleg 16db van fenn, ebből 1db-ra van 50.000-ért licit, ez egy 0 perces, szolgáltatós darab. 55e-ért fix áron van független, de nyitva van az "én ajánlatom" ablak, tehát ennél kevesebbet is elfogad az eladó érte - 10 napja van kint és 58 megtekintést ért meg, ajánlatot EGYET SEM. Nincs ám olyan nagy kereslet rá, mint ahogy a tulajok hiszik...

    A helyzet a következő: nálunk van a családban 3 előfizetésre 5db okostelefon. Ebből 1 törött, 1 tartalék. A lányom első telefonja ami valóban tetszik neki, ez az Xperia S. Véletlenül kivertem a kezéből ezért úgy érzem az a korrekt, ha pótolom neki és egy ugyanolyant kap. Nyilván szeretném minél olcsóbban megúszni. Eladok egyet-mást, és van a célra 40e Ft-om. Ha ennyiért kapok akkor jó, ha nem akkor várok amíg tovább esik az ár. Tehát nem leverni akarom az árat, ennyi van rá.

    Jimanszky! Írtam privit is meg mélt is...

    [ Szerkesztve ]

  • watchfun

    tag

    Nem a kereskedéseket védendő, de mennyire "virágbolt " egy VIP-phone, vagy egy GSMHome? Nincs tapasztalatom egyikkel sem, csak kérdezem.
    Tisztában vagyok és voltam vele, hogy mi az az árrés. Egy ismerősöm szerint úgy kell a kákán csomót keresni, hogy megveszed olcsón majd eladod drágán, így aztán csomót kerestél rajta... Inkább azt magyarázza meg valaki, hogy a vaterán látható független telefon 55-ért miért nem kell senkinek? Az ennél drágábbakról nem is beszélve.
    Még egyszer: nem letörni akarom az árakat. Mindössze azt állítom, hogy annyiért lehet ELADNI amennyiért van rá vevő. Annál többért csak ÁRULNI lehet, eladni nem.

    De, hogy a problémámra választ találjak: ha EZT berendelem, valaki beszereli nekem? Persze fizetnék érte, viszont a szerelésért anyagi felelősséget kellene vállalni...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák