Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zord01

    senior tag

    Nekem nem tetszik a teló, kár hogy megörökölte a SE logót. Nem érdemli meg.

    Off:
    Ami a Sony minőségét illeti, szerintem mára visszasüllyedt a tucatjával olcsóbb gyártók közé. Szvsz semmivel sem tud ma már többet mint egy LG, egy Samsung, vagy egy Asus. Sőt... néha alaposan rávernek.
    Egyedül az ára az, ami még mindig jóval a többiek fölött jár, de immáron tartalom nélkül.

    A cikk írójának igaz van abban, hogy milyen presztízs cucc volt egy Sony régen. A 80-90 években.
    Emlékszem mi anno 1991-ben kezdtünk Sony cuccokat venni, és kezdtük egy akkor 190 ezer forintba kerülő hi-fi-vel. Jelzem akkor az nem annyit ért mint mos, kb. 5ször annyit, vagy még többet.
    És az a hi-fi még ma is hibátlanul működik egy ismerősömnél.

    Aztán jött minden szobába TV. Pár videó. 12 évig azt sem tudtam, hogy létezik olyan, hogy Sony szerviz.
    2000-ben még vettünk 150 centis projektoros TV-t majd 2 milláért.

    Aztán nem sokkal később megvettük a legújabb generációs videót, ami 2 hét alatt kétszer romlott el.

    És ez egy tendencia kezdete volt, innentől csak lefelé volt a minőségben. Ők is elkezdték ugyan azokat az alkatrészeket venni, mint a konkurencia. Kb a saját alkatrészek gyártása leállt, és egy sima összeszerelő üzemmé vált a márka.
    Ma már semmivel sem tud többet, mint bármelyik másik gyártó, így sztem indokolatlanul várják el az emberektől, hogy prémium gyártónak tekintsék. Főleg az itthoni "szervízhálózattal".

    Régen az ember meglátta a Sony logót, és tudta, ez minőség. Drága, de ez minőség.
    A 80-90-es években a Sony volt az, ami most az Apple.
    Kompromisszumok nélküli minőség.

    Hazudnék, ha azt mondanám, hogy ma már nem veszek Sony cuccokat, mert ez nem igaz (audióteknikában még mindig jók, de kb itt kifújt), de már koránt sem érzem úgy, hogy most én valami minőséget veszek.
    Annyi, hogy nem noname, de a középkategóriánál nem több számomra.

    Pl mostanában tervezek TV-t venni, és nem hiszem hogy Sony lesz.
    10 évvel ezelőtt puskával sem lehetett volna arra kényszeríteni, hogy ne Sony-t vegyek, akármiről volt szó.
    Ma már inkább az a csoda, ha azt veszek.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Új hozzászólás Aktív témák