Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emeron

    tag

    Sziasztok!

    Édesanyámnak vásároltunk online egy ilyen készüléket, T-mobile Domino 5 díjcsomagban 29 990 Ft-ért.

    Sokat olvasgattam az előző hozzászólásokat és gondoltam leírom a tapasztalatokat, mivel nem igazán értem a negatív kritikák többségét. A készülék abszolút rendben van. Az összeszerelés minősége műanyag telefon létére kiváló. A kijelző felbontása, fényereje igenis megfelelő, természetesen létezik tőle jobb, de ettől ez még egyáltalán nem rossz. Akik a betekintési szöget kritizáljak, nem is értem mit akarnak... 180 fokban oldalról nézni a kijelzőt? :DD A gyorsasággal sincs probléma. Első bekapcsoláskor már Android 4.3 volt rajta, nem hiszem hogy nagy érvágás a 4.4.4 és az 5.0 frissítés hiánya egy átlagfelhasználónak. A hangerő megfelelő mind jelzőhang, mind beszélgetés tekintetében. Az értesítési LED nagyon elegáns és jól teszi a dolgát.

    Az akku idő pedig lenyűgöző! Első bekapcsoláskor 68%-on állt az akkumulátor töltöttségi szintje. Ezt viszonylag hamar sikerült levinni 15%-ra. Kezdeti beállítások, alkalmazások telepítése stb. és persze betanítás (édesanyám első okostelefonja). Ezután fel lett töltve teljesen. Ennek 2 napja és az akkumulátor még mindig 35%-on áll. Folyamatos Wi-Fi kapcsolat, bejelentkezett Skype és 15 perces Gmail és Outlook fiók szinkronizálás + háttérben futó Avast mellett.

    Persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy egy olyan személy használja, aki nem játszik vele, nem nyomogatja éjjel-nappal a telefont, így a kijelző eleve nem tud sokat fogyasztani.

    Egy hasonló kaliberű felhasználó számára, aki ráadásul a Google ökoszisztémába van bezárva, ennyi pénzért nagyon jó választás.

    A belső tárhely jelenleg nem tűnik kevésnek (még ~1GB felhasználható hely van), fényképeket zenét nem raktunk még az eszközre. Később elképzelhető, hogy kap egy SD kártyát.

    Nagyjából ennyi. Ha esetleg kérdés van, megpróbálok válaszolni. :)

  • emeron

    tag

    Sziasztok!

    Most már 5 napos a kicsike, gondoltam megosztom a tapasztalatokat. :) Továbbra is azt állítom, hogy nagyon jó készülékről van szó, ár/érték arányban kiváló. Édesanyám nagyon szereti, de azon vettem észre magam, hogy én is elég gyakran nyomogatom a telefont. :) (Erősen gondolkodom, hogy HTC 8X-ről váltok majd Xperia Z3-ra, vagy esetleg Z4-re, ha a pletykák igaznak bizonyulnak a jövő év eleji megjelenésről.) Az üzemidő továbbra is lenyűgöző, simán bírja 2 napig. A fehér hátlap viszont kicsit kényes, hamar meglátszik rajta a legminimálisabb szennyeződés is. A kijelzővel továbbra is elégedett vagyok, szép kép van rajta. A kamerát még nem tesztelgettük, de biztos vagyok benne, hogy a célnak meg fog felelni. A tárhely még nem telt be szerencsére, de pár alkalmazás kivételével továbbra sincs telepítve semmi extra.

    Egy dolog zavaró idáig, persze ez nem a telefon hibája. Sajnos a hivatalos Facebook alkalmazás nem magyar nyelvű, így édesanyámnak nehézkes a kezelése. A beállításoknál sajnos egyáltalán nincs magyar nyelv. Ez egyfajta Android betegség? Nálam WP-n teljesen magyar a hivatalos Facebook app. Tudtok esetleg valami használható alternatívát ajánlani? Vagy netán van valami "trükk" amivel ki lehet csikarni belőle a magyar nyelv megjelenítését?

    [ Szerkesztve ]

  • emeron

    tag

    válasz kutga #3403 üzenetére

    Letöröltem a frissítést. Most már ez a változat sem magyar nyelvű. Visszatelepítettem a frissítést, ugyanúgy nem magyar. Annyi különbséggel, hogy most már a beállítások menüből is eltűnt a nyelvválasztó menüpont.

    [L:/dl/upc/2014-11/17/522701_xhxzefxwyjikfqzi_screenshot_2014-11-17-14-54-57.jpg](IMG:/dl/upc/2014-11/17/522701_xhxzefxwyjikfqzi_screenshot_2014-11-17-14-54-57.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

    A FAQ részlegben az alábbi okosságot találtam:

    Ez alapján magyarnak kellene lennie a felületnek, hiszen a készülék nyelve is magyar, a beviteli eszköz is magyar. Nem értem... :(

  • emeron

    tag

    válasz kutga #3412 üzenetére

    Köszi, akkor marad a "report a problem" és a reménykedés. Van esetleg valami használható 3rd party app, ami magyar?

  • emeron

    tag

    Sziasztok!

    Olyan kérdésem volna, hogy a gyári billentyűzet diktálási funkciójánál hogyan lehet új sort, és írásjeleket parancsba adni? Mert sajnos az "új sor" "vessző" stb. parancsot is leírja betűvel.

Új hozzászólás Aktív témák