Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penguin95

    senior tag

    válasz janeszgol #74 üzenetére

    Ezen a legjobb filmet nézni vagy zenét hallgatni.

    Ezzel azért vitatkoznék. Zenehallgatásra még mindig jobb választás mondjuk egy LG V60 ThinQ 5G, ha meg játszik az, hogy custom ROM + Magisk és hozzá pár modul, akkor elég sok telefonból lehet egy igen kellemes hangú eszközt faragni. Filmezésre pedig épp olyan jó akár egy Mi 9T (Pro) is, de erről mindjárt bővebben.

    Őszinte leszek én azt gondoltam, hogy ez bejön majd az embereknek, mivel hát sokan néznek filmet vagy hallgatnak zenét mobilon. Sajnos nem. Nézik a lyukas kijelzőt meg a harapást a többin.

    Ezt rosszul gondoltad. Az átlagemberek igénye kimerül abban, hogy világítson, meg jöjjön belőle a zaj meg a "bassz". Akit pedig komolyabban foglalkoztat a zene vagy a filmezés, az jó eséllyel nem egy telefonon fog egérmozizni, és nem abba akarja majd bedugni a Sennheiser HD800-at. Pláne ha mondjuk más szempontoknak nem felel meg nekik a Sony.

    Persze vannak olyanok is, akik valahol félúton vannak (többek között én is), de ez egyrészt egy igen kis csoport, másrészt nem biztos, hogy ettől még a Sony lesz náluk a befutó. Nálam is kiesik a horror ára miatt (és ez igaz a konkurenciára is), pedig egyszer muszáj lesz leváltani a Mi 9T Pro-t valamire.

    Nem rossz, hogy más utat járnak mint a legtöbb gyártó, de azzal nem lehet nagyot kaszálni, hogy rétegigényeket szolgálunk ki.

  • Penguin95

    senior tag

    válasz Dr. 444Hertz #82 üzenetére

    Ha valaki (vezetékes) fülhallgatóval hallgat zenét utazás közben, bőven elég a Sony, és érzékelhetően jobb minőséget és élményt ad, mint mondjuk egy iPhone vagy Samsung teló gyári átalakítóval.

    Ha valaki vezetékes fülhallgatót használ, oda nem feltétlenül kell zenére kihegyezett telefon sem. Nincs bajom a fülhallgatókkal, én is használok néha, de azt hiszem abban megegyezhetünk, hogy nem tudják azt az élményt nyújtani mint egy hasonló árú fejhallgató.

    Ha pedig USB-DAC-ot akarunk használni, akkor az Xperia pont annyi extrát nyújt, hogy egy Fiio KA3 szintű bigyókát ne kelljen hozzá külön venni. Tapasztalatból tudok nyilatkozni, minimum egy xDSD Gryphon kell ahhoz, hogy ár/érték arányban értékelhető minőségugráshoz jussunk hozzá.

    Ezzel van tapasztalatom nekem is, mivel a Redmi Note 8-am inkább hasonlít egy SZOKOL rádióra, mintsem zenehallgatásra alkalmas eszközre. Rendszeresen rá volt kötve egy Olympus 2, nekem nem volt gondom ezzel a felállással sem, de nyilván kényelmesebb ha nem kell még ezzel is vesződni.

    Az LG valóban jobban rá van hegyezve a zene témára, de egy megszűnt gyártórészleg piacon már nem igazán létező készüléke szerintem itt nem egy reális alternatíva.

    Már miért ne lenne alternatíva? Nyilván ha most vesz az ember telefont, és megengedheti magának az új készülék árát, illetve nem szeretne használtat venni, akkor egyértelműen a Sony a jó döntés. Ha viszont játszik a használt is, netalántán tényleg csak a hangminőség számít, akkor a V60 jobb választás ha zenéről van szó. Lehet, hogy biztonsági frissítést sem sokáig kapsz már rá hivatalosan, viszont 1-2 év még akkor is van benne, ha meg nem riaszt el a custom ROM gondolata, akkor van az 3-4 is, ha nem több. A hardveren nem fog múlni. Minden attól függ, hogy mik az igényeid, mit engedhetsz meg magadnak, és hogyan gondolkodsz.

    Nem ide tartozik, de érzékeltetésképp leírom: Épp a héten fogtam be egy 10 éves Samsung Galaxy Note II-t zenehallgatós telefonnak. Tökéletesen működik rajta a Tidal és a Neutron, van lehetőség Micro SD-vel bővíteni, a Wolfson DAC meg még mindig állat. Nyilván azért ilyen extrém szintre nem kell emelni a dolgot, de ha ez is vállalható még a kora ellenére, akkor biztos vagyok benne, hogy egy közel 8 évvel fiatalabb eszközzel sem lesz gond egy darabig.

  • Penguin95

    senior tag

    [#88] Dr. 444Hertz:
    Nem tudom, milyen fülesre gondoltál, de egy rendes (forintban alsó hangon 40k+) fülessel ég és föld a különbség, főleg, hogy az Xperiák tudnak natív 192kHz/24bit-et, ami azért egy jó felvétel esetén tényleg előny a legtöbb Android riválissal szemben, ahol általában 48kHz a határ.

    Lényegében bármelyikre gondolhatok, mert kialakításukból adódóan egyszerűen nincs akkora terük mint egy hasonló árazású (vagy néha még olcsóbb) fejhallgatónak. Persze cserébe van más, amiben meg pont, hogy a füles a jobb választás szinte minden esetben, lásd külső hangok kizárása. Viszont én úgy gondolkodok, hogy ha valaki tényleg ennyire elszánt a minőségi zenehallgatás iránt, akkor neki inkább az előbbi lesz a megfelelő irány. Minden másra meg ott a MasterCard elég tud lenni egy jobb képességű telefon (mondjuk egy A52 5G, S20 FE, stb.), meg egy Tidal + Neutron/PowerAMP.

    És igen, a V60 még nem olyan öreg. :D Újat már csak nehezen kap az ember, de még így is van benne pár év.

    [#92] opr: Nekem még azóta is úgy van szerencsétlen telefon. :D

    Sőt, még megvan hozzá az összes cucc is, XS++-tól egészen a VKP patch csomagig. Emlékszem mennyit kellett szívni azzal, hogy ugyanabból a telefonból volt CID36 meg 49, plusz még mellé volt blue, green, red, és brown szoftver is, amiket nem lehetett keverni csak úgy. Egyébként pár évvel később a K800 még jobb volt ilyen téren, csak azt már sajnos bekapcsolni sem tudom, hogy legyen róla kép. Annál már lehetett órát tenni a felső sávba, bele lehetett buherálni a MegaBass-t, PS3 stílusú főmenüt, stb.

  • Penguin95

    senior tag

    [#99] Dr. 444Hertz:
    Ha a zenehallgatás élménye kizárólag csak a térhatásról szólna, illetve, ha a fülhallgatók hangzása között hangyafikányi különbség lenne csak, akkor valóban totálisan igazad lenne....

    A zene egyik legfontosabb része a térhatás. Erre jó példa a legtöbb Jean-Michel Jarre album, de egy blues vagy komolyzenei darab is egészen más élményt nyújt, ha van elég tere. Nyilván a rock, a metal, vagy épp a pop esetében egészen más a helyzet, de az meg már egyénfüggő, hogy mit szeret hallgatni.

    Egyébként is, kinek mi a minőségi zenehallgatás?
    Az, ami az egyén számára megfelelő hangminőséget tud nyújtani. Szerintem ettől mélyrehatóbb választ nem kell keresni a témában, mert ez is olyan dolog, hogy neked mondjuk a fehér a kedvenc színed, nekem meg a kék, aztán próbáljuk meggyőzni a másikat, hogy miért jobb a saját preferenciánk. Van aki már attól becsinál, ha meghallja mire képes egy régi Walkman egy Panasonic RP-HT010 társaságában, míg másnak ez csak egy utazós szett, ami hazáig kitart, ahol már várja az évek alatt összerakott rendszer.

    Igenám, de remélem tudod, hogy ha V60-al nyomatod a fenti kombinációt, jobb eredményt kapsz, fülhallgatóval összehasonlítva is.....
    Erre egy, a kettőnk véleményét összefoglaló választ tudok adni. Igen, pontosan tudom, hogy a legtöbb téren sokkal jobb lesz az eredmény (pontosabb magasak, több, kihallhatóbb apró részlet, stb.), viszont lesz olyan is, amin egy V60 se tud segíteni (térhatás).

    [#100] xsjado93:
    Nekem összességében jobban bejött a Neutron telefonon, bár az is igaz, hogy már rég nem próbáltam másik lejátszókat, szóval lehet ideje másodjára is megnézni az UAPP-ot. Egyébként bit-perfect van a Neutronban is, a Mi 9T Pro-n úgy is használom mióta kigyomláltam az audiofx nagy részét a droidból.

    [#102] Yeffi:
    Na én ezért áldom a VKP-t, azzal bele lehetett buherálni a K800-ba a MegaBass-t, plusz ott már lehetett drivereket is cserélni. Nekem azt hiszem a W880 drivere volt feltéve.

    Ó, ez a K750i is gyakorlatilag halott sajnos. Az akku fél perces, a joystick tropa, a billentyűzeten csak egy LED üzemel, miután egy kutya kiütötte a kezemből a telefont, az meg koppant a metlakin, a külseje is borzasztó... Mondjuk a K800 is kapott rendesen, anno áztam vele bőrig, meg ástam ki kb. 1 tonna lösz alól. Akkoriban nem volt erősségem a telefonokra vigyázni azt hiszem.

    És igen, az SE-nek sajnos voltak minimum érdekes elképzelései abban az időszakban a különböző telefonkategóriák terén, bár szerencsére a legtöbb problémát lehetett orvosolni némi szoftvertuninggal.

Új hozzászólás Aktív témák