Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz cousin333 #196 üzenetére

    Én azt mondom, 3"-on jobban járt volna a SE is a WQVGA-val. A mindennapi használatban az a méret és felbontás párosítás semmilyen hátránnyal nem jár, kivéve a számháborúban elszenvedett kisebb megaláztatásokat. :)
    Emellett még két dolgot fontos megjegyezni. A CPU nem csak megjelenítendő pixeleket számol, illetve erre a célra (ill. a gyorsításra) gyakran külön alegység került bele. Másrészt a 624 MHz-es XScale/Marvell nyers számítási teljesítményben elég komolyan lenyomja a Qualcomm megoldását, miközben (elvileg, ha jól programozzák) nem fogyaszt többet.
    Mindezeket figyelmbe véve (lenne) érdemes meghozni azt a döntést, hogy a 3" széles kijelzőnek (ami egyébként felületben semmivel nem nagyobb mint a HTC 2,8" VGA megjelenítői) milyen felbontásúnak kellene lennie. Józan mérlegelés után biztosan nem a WVGA-t választottam volna, hacsak a számháború bajnolságot megnyerni akaró marketinges nem libikókázik a tökeimen...

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz cousin333 #201 üzenetére

    WQVGA-n elfordítva 400 pixeled van, míg QVGA-n "normál" tájolással csak 240. Netezni, alkalmasint dokumentumokat olvasni így szoktam, és még 3,2" WQVGA-n se gáz, 3"-on szerintem bőven megteszi. Amikor viszont az ujjal kezelhetőségre kerül a sor (amit nem kicsit gyakrabban csinálok, mint az olvasgatást, lényegében stylust nem is használok), akkor, ahogy írtad is, előnyösebb a nagyobb kijelző felület.
    Filmnézést, huzamosabb olvasgatást ne említsd, mert csak röhögőgörcsöt kapok a bolhamozitól. :) Még netezni is csak akkor szoktam telefonon, ha nagyon nincs más. Egy 9" netbook is fényévekre van élményben ezektől a PDA-któl, nem is beszélve egy 12-14" laptopról.

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák