Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomy86

    addikt

    válasz elf_Lord #977 üzenetére

    Lehet, hogy ezt inkább itt kéne megkérdezned. Lehet, hogy még más alternatívát is tudnának ajálani.
    Defy+-ról nem tudok nyilatkozni, de a sima defy-nél is a support hiánya volt a legnagyobb gond, ha jól emlékszem (viszont ezt főzőtt ROM-okkal megoldották).
    Galaxy 3 leváltására szerintem bármelyik jó választás.
    Mini Pro-n én is gondolkodtam. A hardware alapján mindkettő jó választás (CPU, GPU ugyanaz, kamera mondjuk 5MP vs. 8MP de ez nem volt szempont). Ray nagyobb felbontás és méret (nekem a 3.3"-3.7" közötti méret kényelmes). Akku nagyobb a Ray-ben (1200mA vs. 1500mA) tehát a nagyobb kijelzőt bőven kompenzálja üzemidőben. Úgyhogy a kettő közötti választásnál szerintem, ami megfontolandó az a méret (elég-e a 3") ill. hogy kell-e QWERTY.
    ICS lesz mindkettőre (RAY-re valamivel hamarabb). Rootolni nem bonyolult.
    Előlap elvileg karcálló ásványi üveg, de én (mint a legtöbben) inkább használok fóliát. Hátulja matt műanyag, nem olyan érzékeny a karcokra szerintem, de persze ebben a Defy+ biztos jobb. Akkuidőre nehéz bármit mondani, mivel használatfüggő. SG3-nál sokkal többet bír. Nálam átlag két nap, de volt már 3és fél is és persze 1 nap alatt is le tudtam meríteni.
    Összegezve. Ha a Defy+ és a Ray is esélyes,akkor én a Mini Pro-t kivenném a képből (hacsak nem kell nagyon a fizikai bill.). Defy+ vs. Ray kérésben pedig abban a topicban érdeklődnék a helyedben, amit a hsz. elején linkeltem.

    [ Szerkesztve ]

  • zazenke

    őstag

    válasz elf_Lord #982 üzenetére

    hmm gyorsan rábeszéled magadat a ray-re :) . Annyit azért megemlítenék hogy a fényképezőgéped nem mindig lesz nálad és én próbáltam a sima defy-t de közelről éles képet egy palack feliratról nem bírtam vele csinálni mert az autófókusza állandóan mellé állította a fókuszt. A raynél ez gyerek játék nem beszélve hogy a kamera fényérzékelése nagyságrendekkel jobb .Normális használható képet és normális videókat készít . Nyilván nem egy nokia N8 as de jól dolgozik . Nekem viszont a két nap aksi idő gyenge pedig nem játszom a telóval és nem telefonálok sokat és a képernyője se tepsi méretű ami indokolná ezt . A kialakítása nagyon jó majd fele vékonyságú mint a defy . A strapa állóságról meg annyit hogy hiába van strapamobilod ha nem vigyázol rá összevissza karcolódik az is és az nagyon csúnya tud lenni . Tökmindegy hogy strapa vagy nem strapa egyformán kell rájuk vigyázni ha azt akarod hogy ne szúrja a szemed a kinézete .(az előző az volt nekem ) . Inkább vigyázz rá és élvezd a tudását (kivéve ha tényleg elengedhetetlen a víz és ütésállóság pl a foglalkozásod vagy hobbid miatt )

  • bwoay

    nagyúr

    válasz elf_Lord #982 üzenetére

    zazenke postját még kiegészítem az enyémmel, amit igazából tegnap este írtam, csak nem küldtem el:
    a Rayt személy szerint egy fokkal elegánsabb készüléknek tartom. Eleve azzal a koncepcióval készült, hogy a látványa és a tapintása is komoly minőségérzetet sugalljon, jobban is sikerült, mint az Arc :) Számomra az teszi még nagyon szimpatikussá, hogy a klasszikus mobiltelefonok méretarányaival rendelkezik, ezáltal nyújtott a formája, nem a megszokott tepsi. Összességében egy filigrán, de komoly megjelenésű, nagyon szép telefon. Ezzel szemben a Defy ugyan nem az a tipikusan drabális strapabíró készülék, de a Rayjel összevetve igencsak zömök. Mondjuk nem nagy, sőt, a 3.7"-es mezőnyben kimondottan kicsinek számít, viszont emellett elég vastag.

    Ha le tudsz mondani a Defy strapabíró tulajdonsága által nyújtott előnyökről, akkor én mindenképpen a Rayt javaslom, pláne úgy, hogy a következő év első felében valamikor jön az ICS frissítés is hozzá.

    Viszont ha úgy érzed, hasznát vennéd némi víz és porállóságnak, akkor meg nyugodt szívvel javaslom a Defy+-t. ICS szerintem biztosan nem lesz rá, legalábbis hivatalosan nem (és látom, te a gyári ROM-okat preferálod), de egy nagyon szerethető típus nagyon szerethető utódja, egy kicsit felfrissítve.

    üzemidő szempontjából amúgy szerintem a Motorola bírja jobban. a strapabíróságát meg (pont azáltal, hogy nem a szokásos, gumival borított, drabális "katonai" telefon) úgy kell kezelni, hogy az embernek ad némi megnyugvást, de nyilván nem ipari körülmények közé szánták. Biztos sokan vannak úgy vele, hogy a vadiúj telefonjukat az első 1-2 héten még óvatosan veszik kézbe. A Defy+-nál ez a fázis nálam 1 napig tartott, utána már "muszáj" volt belemártani egy lavór vízbe :) És ez marhára tetszik. Igaz, én második telefonnak vettem, hogy el tudjam vinni magammal oda, ahová az eddigi telefonom nem szívesen vittem: gördeszkázni, snowboardozni. Egyik cimborámnak is Defyt javasoltam, ő rendszeresen crossmotorozik, meg amúgy is le szokta lakni a telefonjat: leejti, összekarcolja őket, stb.

    A támogatással kapcsolatban elég nehéz érdemi megállapításokat tenni, mert ebben a SonyEricsson sem jeleskedett az előző Xperia szériánál. A Motorolánál meg nem tudni, hogy mi a helyzet, ha megtörténik a felvásárlása a Google által, akkor könnyen lehet, hogy pont a Motorola készülékek kapnak majd kiemelt támogatást. Annyi biztos, hogy a Defynak elég komoly rajongótábora van, és mindenféle főzött ROM meg hack érhető el rá, igaz, ez nem sokat nyom a latban, ha valaki ragaszkodik a gyárihoz.

    zazenke:
    én ezt egész konkrétan a Kasperskyre értettem - ha arra épül ez a biztonsági funkció, hogy egy üzenetet kell küldeni a telefonra (vagyis a SIM kártyára, ami úgyis kiszednek belőle), akkor erre nemigen lehet hagyatkozi :) Kb olyan ez, mint lopott autót rendszám alapján megtalálni - van esély, hogy rajta hagyják, csak nem jellemző. Az ilyen GPS alapú megoldásokban akkor hinnék, ha az adott app rejtve (taskmanagerek által sem látható módon) futna a telefonon, nyilván azzel együtt, hogy a GPS bekapcsolt állapotát is elfedné. Persze ez is bukik, ha a telefont azonnal kikapcsolják, aminek elég nagy az esélye, hacsak nem totál amatőr a tolvaj. Aztán újraflashelni a készüléket meg tényleg nem egy nagy kunszt, így marad a vírusvédelem, de jómagam egyetlen android vírust sem ismerek, vállalati titkokat nem tartok a mobilon, az internetforgalmam meg nyomonkövetem, így számomra nem sok előnyt nyújt egy ilyen alkalmazás. Viszont mindig eszembe jut róluk az AVG féle android vírusírtó, ami inkább spyware funkciókat töltött be, és személyes adatokat juttatott el a sw cégnek :) Igaz, nem kellett érte fizetni :D

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • supertrezi

    aktív tag

    válasz elf_Lord #977 üzenetére

    "GSMHome-nál ~68eFt-ért el lehet hozni 24 hónap magyar garanciával"

    Én is láttam hogy ez van odaírva, de kizártnak tartom hogy ez a bizonyos "24 hónap magyar garancia" valódi Sony gyártói garanciát jelent. Én még sehol se láttam 75-ön alul Sony-garanciával, úgyhogy jól gondold meg. Érdeklődj utána!

    [ Szerkesztve ]

  • Fehércápa

    aktív tag

    válasz elf_Lord #987 üzenetére

    Nekem a Ray az első okos telefonom,tehát így kezeld a hozzászólásomat :)
    Az aksija eleinte csalódás volt és már épp kezdtem kicsit elkeseredni,mikor egyik nap úgy alakult,hogy nem Angry Birdsöztem :D és meglepően jól bírta az átlagos napi telefonálásomat és a navigáció használatát.
    Szóval szerintem a játékok szippantják az aksit,de egyébként nem vészes, Hozzátéve,hogy én így is minden este töltöm,nem mernék 2 napot rá bízni,ha nincs a közelben töltő :)
    Nagyon elegáns, szuperjó,hogy ilyen vékony és könnyű, azonban netezéshez nekem picit kicsi ez a kijelző.
    Ezzel számolj, esetleg nézz meg egyet élőben,mielőtt megveszed.
    Ami a hátránya az egyben az előnye is, nővéremnek iphone-ja van és mikor megmutattam neki, el volt ájulva,hogy milyen jó,hogy pici és könnyű :D szóval nehéz ügy ez, lehet ha lett volna már nagy kijelzős okostelefonom,akkor értékelném,hogy ez pici. passz.
    Komolyan mondom,hogy itt még az ujjak mérete is számít, nekem tök átlag férfi kezem van és elég sokszor félreütök sms-írásnál.
    Persze ebben némi szerepet játszik az is,hogy ez az első virtuális billentyűzet,amit kezelek.
    Van egy haverom,akinek olyan lapát keze van, hogy semmilyen érintőképernyőset sem mernék neki ajánlani :D
    Ahogy olvasgattam a hozzászólásokat nincs könnyű dolgod a választással.
    (én motorolát a korábbi tapasztalatok alapján -V3X- az életben nem veszek többet :)
    Szerintem a környezet ahol használod döntő lehet.
    Ha tudsz vigyázni egy "ékszer telefonra",akkor Ray-el nem lesz gond, azonban,ha belerakod egy nagy tokba,akkor lehet ott vagy,mint Defy-vel.
    Szerintem ezt meg csak akkor tudod eldönteni,ha megnézed, kézbe fogod valahol mindkettőt.
    Egyébként számomra tudásban teljesen megfelel, emailezés, netezés, msn, skype megy rendesen és az is tetszik,hogy mikor picit akadt, mert bekavart az egyik alkalmazás kb 10p alatt újratettem rá a szoftvert.
    Remélem picit én is hozzátettem az összképhez.
    Üdv :)

  • bwoay

    nagyúr

    válasz elf_Lord #987 üzenetére

    nem nézted be. barátnőmnek Rayt javasoltam, amikor új telefont vett, imádja. Mikor nekem kellett készüléket választanom, én is sokat agyatlam azon, hogy Ray legyen, vagy Defy. A Ray talán-talán le tudta volna váltani a jelenlegi készülékemet, ami egy Nexus One, de megmondom őszintén, annyira elégedett vagyok vele, hogy igazából nem terveztem cserét, csak éppen most kötöttem előfizetést, és akkor már illik mellé választani valami kedvezményes árú telefont is. Nekem jelenleg a Ray tetszik legjobban a teljes felhozatalból. Rendkívül szimpatikus, hogy kisebb a telefon, mint az eddigiek, szerintem sokan vágytak már egy ilyen szolid méretekkel rendelkező, ugyanakkor nem alsókategóriás készülékre, ami ráadásul minőségi anyagokból van összerakva. Az ICS már csak hab a tortán, én egy darabig reménykedtem, hátha a Nexus One is megkapja, mint minden eddigi frissítést, de mikor kiderült, hogy ez nem fog megtörténni, akkor úgy voltam vele, hogy ok, telefoncsere. Mondjuk ez csak egy hülye konzumer reflex, mivel a 2.3.6 számomra teljesen rendben van, meg ugye itt nincs semmiféle gyári felület, csupasz android fut rajta, ami számomra a legjobb. Az ICS helyett meg lesz CM9, ha már nagyon nem bírom tovább 4.0 nélkül. A Raynél számomra egyetlen egy dolog volt, ami eltántorított a vételtől, ez pedig a számomra túl gyenge rezgés. Nem vészesen gyenge, csak nem olyan erős, mint amit én szeretek, és tudom, hogy sokszor nem venném észre (azt meg nem szeretem, ha hangosan csörög). Ezért lett Defy+, és már nem telefoncsere volt a koncepció, hanem az, hogy akkor másodtelefonnak választom, hogy ne a Nexus One-t kelljen a telefon szempontjából kevésbé biztonságos körülményeknek kitenni. Ránézésre is olyan a készülék, mint ami nem sok törődést igényel, nem kell óvatoskodni vele, és ez számomra nagy előnye :)

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Sztif

    aktív tag

    válasz elf_Lord #994 üzenetére

    Én imádtam a mini pro-t, csak már kellett egy újabb telefon, ami az új rendszert futtatja és ICS is lesz rajta. Persze nem csak emiatt választottam.
    Anno amikor az arcot bemutatták, nagyon tetszett a designja, de mikor élőben megláttam tudtam hogy nem ez lesz a befutó, mert kicsit tepsi - zsebben már kényelmetlen...
    Az új minik is nagyon tetszenek, de valami nagyobb készülékre - az arc és a minik közé esőre - vágytam. És jött a ray. Elsőre az sem tetszett, de lassacskán körvonalazódott hogy mégis csak ez a megfelelő választás. Főként a kijelző, ami lehengerlő. Ekkora felbontást 3.3colon, mondom nem semmi. A Samsung Waven van "hasonló" (480 x 800) és azon semmi recés él. Persze Amoled, de a Bravia Engine-nel is kb majdnem ugyanolyan szép. A betekintési szöge meg kb 170°. A kamera ugyanaz mint az arcban/neoban - bár jó a kamera, egy hangyányival jobb képeket tudott a mini pro, de az esti képeknél elég jó.
    Nem bántam meg hogy ezt vettem meg, és ráadásul jó áron függetlenül. Így az elsők között frissíthetem a készülékemet áprilisban ICS-re.

    [ Szerkesztve ]

    - Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

  • DLDKox

    aktív tag

    válasz elf_Lord #1057 üzenetére

    ARC és MINI kamera appjával is kipróbáltam este sőt még a drivereket is kicseréltem de nem jött be. De azért köszi.

  • tomy86

    addikt

    válasz elf_Lord #1057 üzenetére

    Én ezzel a programmal használom zseblámpaként, de van több is a marketen.

  • rtzmp

    aktív tag

    válasz elf_Lord #1057 üzenetére

    zseblámpa progira xperia-s megoldás: [link]. Az apk-t simán le kell tölteni és telepíteni (nem kell semmi extra root, stb)

    Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

  • szebev

    senior tag

    válasz elf_Lord #977 üzenetére

    En csak roviden valaszolnek . Nekem wave1-em van, de felesegemnek kellett egy uj telo es pont ezt a harmat szemeltem ki en is mint lehetsegest . A RAY-t valsztottam neki . En nem nyomkodom az O telojat, de szerintem jobb mint a wavem .

    Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

  • Isti2

    aktív tag

    válasz elf_Lord #1577 üzenetére

    Egyértelmű, hogy Ray. :DDD Jobb anyag és összeszerelési minőség, nagyobb képátlójú és sokkal jobb felbontású és minőségű kijelző, 25%-al nagyobb akksi.
    És a Ray-nek nincs "jellemző széria vagy típushiba", mint az xperia mini pro-nál az egyes szériáknál hamar lazul a slider-mechanika, nem is beszélve a "tücsök" hibáról.

Új hozzászólás Aktív témák