Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz Quasi_modo #297 üzenetére

    nov. 18 óta kapható, és 19 óta már egy ilyen boldog tulajdonosa vagyok! :C (Bementem a T-pontba, hogy vásárlás előtt nyomogassam és még egy felbontott darab se volt)

    A sebességével nincs bajom. Amit nyomok neki rögtön csinálja. Csak amikor USB-ről lehúzom akkor kell várni 1-2 másodpercet az első reagálásra (ami érthető is hiszen csak be kell olvassa újra a 16 gigás kártyát)

    A Divx viszont igen is lejátszható rajta, és nagyon szép. Annyi az egész, hogy wmv-be kell konvertálni.

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz Karma #299 üzenetére

    Hát én meg nem egy dolgot töltöttem már le wmv-ben netről... sőt egyes HD filmeket wmv-ben lehet leszedni. Ha 3gp-be vagy mov vagy hasonlóba kéne konvertálni jogos lenne, de itt csak a kiterjesztés más

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz TooN #308 üzenetére

    Ha linkelsz priviben olyat, amit nem kell szignózni, megnézem.

    De amit eddig szedtem, az mind szignózni kellett volna, olyat meg még nem csináltam, és nem is egy számomra érdektelen programmal fogok szórakozni vele. :N

    Egyébként se telepítettem még agyon, első symbianom és annyi hülyeség van symbianra, hogy még nem jöttem rá, mi kell közüle. Eddig az SMS preview-t lőttem be (gyárilag jár hozzá csak net és nemzetközi sms kell az elején) illetve a Sygic-et tettem fel, meg néhány játékot (ki akartam próbálni az accelometer-t, vicces úgy játszani autósjátékot, hogy a mobilt kormányként rángatod, utcára nem ajánlott :U )

  • Mangerd

    aktív tag

    Kb. június óta várom, hogy vmelyik magyar szolgáltató beveszi-e kínálatába a Samsung i8910-et. De úgy tűnik az már sohasem fog bekerülni, viszont egyszer csak megláttam ezt a Satio-t... Nem gondoltam volna, hogy van olyan készülék, amibe mindent igyekeznek belegyömöszölni és mégis az adatlapja alapján ez mindent tud, amit ma egy telefon tudhat. Viszont a teszteknél és leírásoknál szinte csak lehúzást olvastam (de láthatóan ez inkább az SE illetve az X1 bírálata volt, mint a konkrét készüléké)

    Mivel eddig még a kezemben se volt "tapiteló" (tetszik ez az elnevezés) mindenképpen meg akartam nyomkodni mielőtt megveszem. Mert ha nincs i8910 akkor is kell egy telefon, mert a mostani SE K810i-met meg akarja venni munkatársam, és akkor már egy jó tapitelót akarok helyette, de az N97 nem tetszett, a szifon meg nem kell és S8000 se, mert ha Samsung akkor csak i8910.

    A megjelenést követő napon bementem megnézni, persze kirakva egy se volt. De kérésemre kibontottak egyet és a kezembe nyomták. Amilyen nagy (legalábbis egy hagyományos telóhoz viszonyítva, mert tapik között nem nagy sőt), ahhoz képest egyáltalán nem súlyos. És bár kellemes a fogás, nem árt óvatosan tartani, mert a kamerafedő miatt fent van a súlypontja. A kamerfedő az egyébként tetszetős formáját megtöri, de igyekeztek stílusban a lehető legjobban hozzá beilleszteni.Többek között ebben is olyan, mintha a K810i-m (amit nagyon szeretek/szerettem) nagytestvére lenne, így hamar a szívembe lopta magát,

    Ha már kamera: Érdekes és ritka, ám nagyon hasznos megoldás, hogy fotófény és vaku is van rajta (xenon nélkül lehet, hogy nem választottam volna). Hátránya viszont, hogy nem tudom kikapcsolni a fotófény használatát fókuszáláskor (gyenge fényviszonyok között). Ami bár hasznos mert így este látom, hogy mit fogok lefényképezni, de nem lehet vele "elkapott", "lesifotós" képeket csinálni.
    Ugyanakkor hihetetlen sebességgel lehet vele fényképezni! Ha kikapcsoljuk, hogy megmutassa a kész képet akkor szinte sorozat fotót lehet vele csinálni! Amint villant a vaku lehet nyomni a gombot, zoom aztán vaku, és jöhet a következő. Egy pillanatra se áll meg képet menteni, vagy vakut tölteni. Persze a 12Mpixel csak egy szép nagy szám és igazából a leendő kép méretére utal, hiszen nincs megfelelő optikája, de amire nekem kell fényképezni, arra a 3,2Mpixeles régi teló is jó volt. Ennek megfelelően nem ezt a méretet, hanem a 9Mpixelt használom (alapból is ezen volt) mert így 16:9-es képet csinál, ami kitölti a képernyőt és monitoromon is jobban néz ki.

    Apropó sebesség, a téma címe pont ezt hiányolja a telefonból. Fényképezésnél viszont ennél gyorsabb csak akkor lenne, ha 12Mpixeles videofelvétel képeit mentené el egyesével. A telefonhasználata során sem hiányol a sebességet. Minden érintésre azonnal reagál, nem kell többször megnyomni és nem láttam még egy "loading... please wait" feliratot se! (Ellenben a szintén symbianos Nokia 6650 néha még az SMS-eknél is előjött ilyennel, képek és zene mappáknál pedig sok másodpercig) Hiába nyitottam meg olyan mappát, ami tele volt fájlokkal. Talán ha majd jobban tele lesz a memóriakártya, egyenlőre még a 16 gigás kártyából a fele üres. Egyedül az USB-ről leválasztás után kell egy-két másodpercet várni mire nyomkodni lehet, ami nem csoda, hiszen újra be kell olvasson 16gigát.

    Alapból olvassa az office és pdf fájlokat (utóbbi sajnos csak 15 napos próbaverzió, hamarosan permanens megoldás után kell nézzek). Mérettől függően pár másodpercig eltarthat a megnyitás, de után nagyon gördülékenyen kezeli ezeket.
    Bár divx-et nem játssza le, a wmv-t szereti (igaz a HD felbontásút már nem), méghozzá nagyon! Egyrészt gyönyörűen néz ki a kijelzőn. Másrészt rögtön beleteker (50 percnél hosszabbal még nem próbálkoztam) ami szokatlan, mert gépen wmv-be mindegyik lejátszóm nehezen teker, másodperceket kell várni mire előbb hang majd kép is lesz. A megállított filmet pedig a lejátszóból kilépve is megjegyzi (teló kikapcsolásig) így ugyanonnan folytatható a filmnézés később.
    A videókból direkt elérhető a youtube egy optimalizált oldala, de nekem a hagyományos jobban tetszik, biztos mert azt szoktam meg. És nem csak youtube-ozni lehet vele, hanem kellemesen böngészni, ugyanis nagyon jól kezeli a divatos flash animációkat. (mondjuk durván full flash oldalakat nem nézegettem vele, mivel csak próbaként mentem fel vele szabad wifin)

    A wifit jól veszi és a GPS vevője is remek, panellakásban is talál jelet (míg a 6650 az ablakba rakva talál csak, de az ablaktól eljőve el is veszti)
    Az akkumulátora amennyire kevésnek tűnik (ugyanaz a típus, mint a K810i-be, csak 950mAh helyett 1000, nem mertem kipróbálni, hogy mit csinálnának ha megcserélném) annyira jól teljesít. Állandó wifi és GPS használattal egy nap alatt lemeríthető, de átlagos felhasználással 2-3 napot is bír. (Viszont a töltöttség jelző alattomos! Amikor tele van alig fogy, viszont a végén nagyon gyorsan fogy) 2-2,5 óra alatt fel is tölt, amit felül a led is jelez.

    A led egyébként hasznos dolog, mivel nyugalmi állapotban semmi se látszik a képernyőn, viszont ha van vmi elmulasztott esemény akkor azt a villogó led jelzi (szerencsére máskor nem villog egyáltalán)

    Lassan 2 hete vagyok boldog tulajdonos és még komoly problémával nem szembesültem. (lehet, hogy ha most valaki azt mondaná, hogy egy-az-egyben cseréljem el vele i8910-re visszautasítanám, annyira megszerettem és hozzászoktam). Ráadásul ha T-nél vesszük akkor elég gazdagon ellátnak kiegészítőkkel (nem tudom függetlenül mit adnak mellé). Így például kapunk egy 16 gigás MicroSD kártyát, egy bőrtokot, egy headsetet (amelynek az egyik fele a sok helyen hátrányként sorolt bemenetét alakítja át vékony jack-re) egy TV-kábelt és a kedvencemet. Egy roppant érdekes valami, először azt se tudtam mi az, de végül rájöttem, hogy egyrészt egy telefontartó, hogy letéve kb 45°-ban tartsa a telót pl: filmezéshez, másrészt egy USB-s memóriakártya olvasó, így kvázi egy 16 gigás pendrive-om is van.

    Én tudom ajánlani ezt a telefont! Nem kell mindent elhinni amit olvasunk róla. A legbiztosabb, ha elmész, kezedbe veszed, megnyomkodod, összehasonlítod a többivel és döntesz!
    Nekem megért 25+(12*8) ezer forintot, a jelenlegi gazdasági helyzetben a kamatmentes részlet fizetés igazi kincs :)) (főleg, úgyhogy hamarosan kapok 25-öt a régi telómért)

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz Lirion #317 üzenetére

    49.990 két év hűséggel Médiamánia XL csomagra. A csomag havi 15.990, ami teljes egészében lebeszélhető (vagy egyéb módon leforgalmazható) és van benne 1000 SMS, 2giga adatforgalom és 40 óra mobilTV.

    Nem rossz csomag, de nekem nem ér meg havi 16-ot, ráadásul 2 éven keresztül...
    Nekem jobban tetszett, hogy megmaradt a kis havidíjam, amit bármikor módosíthatok!

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz gyuromoj #319 üzenetére

    Új előfizuval is lehet 30+12*8340-ért venni, de 2 évet alá kell írni és ugye egy új szám, amire akkor is fizeted a havidíjat, ha nem használod...

    Nekem szeptember körül járt le a két évem a K810ről, így simán válthattam! (nekem azért volt csak 25, mert beszámítottak pontokat)

    [ Szerkesztve ]

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz LEFTHORSE1 #322 üzenetére

    Az expozíció csak manuálisan állítható -2 és +2 között 6-6 lépésben mindkét irányba.

    Videózás előtt autófókuszál, de közben csak zoomolni lehet vele. Itt is ugyanúgy lehet előtte állítani a fényerőt, és még egy éjszakai mód is van. (persze a lassú zársebesség miatt ebben gyors mozgást filmezni, illetve a kamerát mozgatni nem ajánlott)

    Nekem egyértelműnek tűnt, hogy egy fényképezőgép/filmszalag ikonú gomb arra jó, hogy fényképezés és videozás között váltson... (a mellette lévő "PLAY" ikonúval pedig a felvételeket lehet visszanézni)

    gyuromoj: A tartozékok közül kihagytam a töltőt (ami ugye alap) és egy SE feliratú, 3szög alakú érintőtollat. Azért feledkeztem meg róla, mert kipróbáltam és bár apró pontokat könnyebb megcélozni vele, azóta a zacsijában hever, mert kézzel gyorsabb és kényelmesebb. És kézzel is könnyen el tudom talál pl itt a fórum lapozó nyilakat zoom nélkül! (egyébként a headset, amit kaptam agybadugós, nekem ez is új, mert ilyet még csak láttam. Még szokni kell!)

    Ja, és fülessel is tökéletesen zár a billentyűzár. (nálam ez előny, mert így nem nyomok el semmit véletlenül, egyszer régen haverom visszahallgatta az otthoni üzenetrögzítőn a beszélgetésünk, valahogy elnyomkodta a zsebében a 3310-t ha meg nyomkodni akarok, akkor egy pöccintés és nyomkodhatom)
    Viszont kipróbáltam, hogy ha egyszerre zenét hallgatsz és fényképezel, akkor nem zoomol, hanem a hangerőt állítja :)

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz joey04 #344 üzenetére

    Kettőt is :DDD

    Egy külön, egy pedig összedugva, tartalék fülekkel

    Mint látható, még eredeti állapotában van, még csak egy kipróbálásra volt kivéve a csomagból.
    A képek, stílusosan, a Satio-val készültek.

    Viszont most tűnt fel egy apróság:
    Bár geocimkét lehet csatolni a képhez, dátum/idő-t viszont nem lehet rátenni! (legalábbis még nem sikerült erre vonatkozó menüpontot találnom)

    [ Szerkesztve ]

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz joey04 #352 üzenetére

    itt is a tesztben 8 szerepel: "Memória bővíthetősége: microSDHC (8 GB-os kártya az alapcsomagban)" meg gagyi füles.
    Ehhez képest meglepődtem, amikor a T-s srác 16-ot mondott. Mondtam is neki, hogy nézzük már meg mekkora van benne, kivettük és tényleg 16gigás kártya van alapból belerakva. Nem kértem a panaszkönyvet... :)) Aztán itthon meg látom, hogy agybadugós füles van hozzá. Ekkor erősen elgondolkodtam, hogy függetlenül talán más a felszerelés (ezért is írtam a leírásomban, hogy a T-nél tuti ezt kapjuk, de máshol?)

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz TooN #356 üzenetére

    Pontosan!

    Van a 30ezres kezdő, amit ott helyben ki kell csengetni (ami nekem csak 25 volt a pont beszámítások miatt) majd utána a havi számla mellett lesz még egy csekk 8340 (vagy valami hasonló) összegről. Szerencsére ez tényleg teljesen kamatmentes (és nem 0%-os kamat, de kezelési meg egyéb költség)

    És igen, ahogy azt a HSZ-ben írtam is, a képek a Satio-val készültek (vakuval)

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz joey04 #359 üzenetére

    Nem tudom te mit láttál, de nekem ilyen nem volt! A menü teljes képernyőt kitölti! (bár tény, hogy fektetve kisebbek az ikonok és kevesebb helyet tölt ki, de nem szoktam úgy használni a menüt, mert ha belépek valahova úgyis állítva kell néznem, hogy több dolog rá férjen)

    Nekem a billentyűzetével semmi bajom (leszámítva az Y-Z mizériát, hónapokba, talán évbe is telt mire megszoktam a magyar QWERTZ-t, most meg QWERTY-re vissza)

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz gyuromoj #368 üzenetére

    mivel iphone még nem volt a kezemben, ezért nem tudom összehasonlítani, de van egy oldal, ahol 13 szempont alapján összehasonlítják a két telefont. Itt 5-4-re (a többi döntetlen) a Satio nyert, többek között a videozásban (készítésben és visszajátszásban is). 1. rész 2.rész 3.rész

    Azt nem írtad, hogy a felvétel vagy a lejátszás érdekel. De az biztos, hogy lejátszásban nagyon jó! És nem csak a wmv-ket, hanem a youtube videokat is nagyon szépen adja vissza. Felvételben meg hozza azt, amit egy VGA videoképes mobilnak tudnia kell, megdobva ledvilágítással...

  • Mangerd

    aktív tag

    Ja, egyébként kijött egy új firmware (R1CA037) ami elvileg orvosolja azokat a hibákat, amikért Angliában egyes forgalmazók visszahívták a terméket. A hírek szerint egyenlőre, csak a független készülékeken működik, a szolgáltatósoknál nem. (próbáltam frissíteni a SE update service-szel, de csak az eredeti (R1BC001) szoftverre engedi frissíteni, ami ugye már rajta van.)

    Ugyanakkor van olyan mobilos oldal, amelyik tudni véli, hogy: "The reason no patch was released was because no patch was required. After reviewing the device VF decided only the 'non-branded' devices were affected by the firmware issue - hence why they were never withdrawn."

    Vagyis azért csak független mobiloknál működik az update, mert csak azoknál voltak problémák. És ezért van az, hogy csak független viszonteladók hívták vissza, és a szolgáltatók nem!

    [ Szerkesztve ]

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz kaller1 #375 üzenetére

    A 115 tényleg jól hangzik, csak ugye azt egyben kell fizetni és nem kamatmentes részlet (másrészt pedig ezért nem mentem volna át ennyi év után, a Satio-mban még Westel feliratú SIMkártya van, talán egy i8910-ért, de az még mindig sehol sincs és már nem is érdekel...)

    Viszont kérdés, hogy 8 vagy 16 gigás kártyát adnak-e hozzá? Illetve az említett tok és füles kérdésre sincs válasz, mert a honlapon még nincs Satio (most voltam először fent, de gondolom ott is meglehet nézni mit adnak hozzá, mint a T-nél)

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz gyuromoj #382 üzenetére

    Ha minőséget akarsz látni, akkor ne MP4-be, hanem WMV-be konvertálj (sőt sok mindent lehet tölteni WMV-ben is netről)

    Ja, és sajnos a 720p-t már nem eszi meg (pedig sok HD cucc van fent wmv-ben)

    Az új szoft, mint írtam csak a független telókkal működik, mivel eleve azokkal volt baj, és nem a "brandesekkel". Csak az eredetit lehet feltenni az enyémre, mivel T-s.

    [ Szerkesztve ]

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz Mangerd #387 üzenetére

    És mégse... pár napja próbáltam frissíteni, és akkor nem volt még új (pedig akkor már 2-3 napja kint volt)
    Most viszont engedi! (laza 105 Megás a szoft, még szerencse, hogy jön normálisan. A letöltéssel együtt 1-2perc volt az egész) Mindjárt megnézem van-e vmi változás...

    A legfontosabb, hogy semmi nem veszett el, vagy törlődött az update-tel!
    Észrevehető különbség eddig az, hogy a zárópöcökre egyből reagál. Eddig néha várni kellett pár másodpercet mire felébredt a telefon. De most azonnal lehet nyomkodni, és mintha a menüben is még gyorsabban reagálna. A zenelejátszás pedig hangosabbnak és tisztábbnak érződik.
    Illetve egy apróság, ha elmulasztott esemény van akkor azt normális fénnyel mutatja, míg a képernyő többi részét kicsi elfade-eli...

    Illetve kipróbáltam a Format Factory-t és az azzal készült WMV nagyobb méretű (430 mega helyett 580), de kisebb bitrátájú lett és nem játssza le a Satio! Igaz, hogy 6 perc alatt kész volt vele, de így nem megyek vele semmire :( Maradok a réginél, az 20-30 perc alatt csinálja meg, de legalább lejátsza utána (és 900 kbps helyett 2700!)

    [ Szerkesztve ]

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz HardSanyeee #389 üzenetére

    az a szám csak gyorsinfóból volt, utána néztem meg, hogy az az audió bitrátára vonatkozik (ami szerintem rengeteg)

    Igazából nem állítottam semmit a konvertáláskor, csak hagytam default értéken. És mivel az eredményt szépen játssza, nem is foglalkoztam tovább vele. Csak most néztem az a Format Factory-t és feltűnt, hogy teljesen más eredményeket hoz ki és még csak le se játssza a teló... (azóta próbáltam jó pár másik ingyenes, vagy trial verziót, de egyik rosszabb volt, mint a másik, már ha egyáltalán csinált output-ot)

    Szóval maradok a mostani proginál, lassú, de legalább lejátssza az adatok meg nem érdekelnek :N

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz dani3l #397 üzenetére

    Mindkét telefon kijelzője rezisztív, így ebben nincs köztük különbség. Cikkel ellentétben én csak ujjbeggyel kezelem és semmi problémám nincs vele (körömmel 1-2szer értem hozzá, amikor nagyon pici célt kell eltalálni honlapon, pl itt a lapozó nyilak)
    Szerintem alapból se lassú a telefon, de a frissített szoftverrel egyértelműen gyors!

    Függetlenítés és utólag magyarosítás nem tudom hogy működik rajta. Én magyar T-set vettem!
    Szerintem megéri, legalábbis N97-hez képest egyértelműen! Mondjuk egy i8910-el szemben már elgondolkodtató, és valószínűleg ott már nem a Satio-t ajánlanám...

Új hozzászólás Aktív témák