Hirdetés

2014. október 23., csütörtök

(#1) erneszt96

erneszt96
(újonc)

nagyon várom a win 8-at, csak nehogy elrontsák a felület nehézkes haszálata miatt mivel az egér és a kapacitiv képernyős használat között van különbség, a skype-nak pedig gratula!!!!

jevcsák

(#2) aero. válasza erneszt96 (#1) üzenetére

aero.
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Te melyik évben élsz? :D

(#3) erneszt96 válasza aero. (#2) üzenetére

erneszt96
(újonc)

miért? hol találom az adatlapot itt a mobilarenan?

jevcsák

(#4) aero. válasza erneszt96 (#3) üzenetére

aero.
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Már rég ki lehet próbálni a win8-at, január óta. A végleges változat is letölthető már, 90 napos próbaverzióban. Ha engem kérdezel amúgy, akkor elrontották, de ez az én meglátásom. Csak táblán bírnám használni. Szép lett amúgy a Skype és a Metro-s appok kinézetével sincs semmi baj, mint általában.

Adatlap: rákattintasz a nevedre.

[ Szerkesztve ]

(#5) Samus válasza erneszt96 (#3) üzenetére

Samus
(őstag)
LOGOUT blog

A kolléga arra gondolt, hogy a Win8 már egy jó ideje elérhető nyilvánosan is, már az RC is elérhető volt. És sikerült elrontaniuk a kezelőfelületet, szerintem. Felesleges volt kiadni, a Win7 most kúszik be a köztudatba, és kellően jól sikerült.

Az adatlapod egyébként, bár nem ide tartozik, de vagy a nevedre kattintva bármelyik hozzászólásodban, vagy jobb oldalt a Beléptél,[neved] részre kattintva.

És megelőztek :R

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.''

(#6) margithid

margithid
(PH! addikt)

Azt hiszem midnent elmond a microsoft elkötelezettsége a metro felület mellett ez a sok "metrosított" program, mint pl a skype is, de firefox böngészője is készül gőzerővel.
Nem lennék meglepve ha facebook is kirukolna valami hasonlóval, elvégre stratégiai partnerek microsofttal.
Ha tetszik ha nem idővel le fogják nyomni a legtöbb felhasználó torkán a rendszert, akár telefonon, akár táblagépen, akár asztali rendszeren.
Amúgy sok embert nem is értem miért fél ettől az új felülettől, teljesen átlátható, asztali rendszeren meg egyszerűen kikerülöm ametro rendszert, akár azzal, hogy kipakolom az asztalra amit használok, akár pl total commanderrel.
De szerintem egérrel se rossz kezelni, egy óra után nekem semmi gondom nem volt, megszoktam.

(#7) ricshard444 válasza Samus (#5) üzenetére

ricshard444
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Jó az avid :)

Vannak dolgok...

(#8) enginev3.0

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Mikor jönnek az első win8 telefonok?

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! II Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom

(#9) erneszt96 válasza Samus (#5) üzenetére

erneszt96
(újonc)

hálásan köszönöm az adatlap segitséget, ezen kivűl pedig azt én is tudtam h 3 hónapja elérhető a windows 8, énis ilvasok mobilarenat, index tech-et és origo techbázist :DD :DD

jevcsák

(#10) aero. válasza margithid (#6) üzenetére

aero.
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nekem az nem tetszik, hogy ott vagyok az asztalon, megnyitok egy képet. Bejön a Metro-s képnézegető, csak Start gombbal tudok kilépni, ekkor kidob a Metróra, utána még nyomjak egyet a Desktopra, hogy visszatérjek oda, ahonnan indultam.

enginev3.0: Most ősszel, szeptember közepe talán, vagy október, nem emlékszem, valaki majd pontosít. Iphone 6g körül amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#11) erneszt96 válasza enginev3.0 (#8) üzenetére

erneszt96
(újonc)

ugytudom szeptember3 és 16 között érkezik egy teljes család a samsungos mini, gio, ace trióhoz hasonlóan:)

jevcsák

(#13) enginev3.0 válasza erneszt96 (#11) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Samsung nem kell nekem :D

HTC-t várom, de találtam egy cikket mi szerint október elsejétől

Lehet cserélem az androidot :U

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! II Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom

(#14) kakuk.tamas

kakuk.tamas
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Nagyon izgalmas, hogy a fele képernyő üres benne....
Oda jöhetnek majd a jó kis reklámok...

Amúgy jóhogy kész a Skype már, hisz M$.

- - - Cloud&Webhosting: http://t7.hu/0vaq - - - Minden privátra 24 órán belül válaszolok! Ha mégsem, kérlek légy türelemmel! - - -

(#15) Barthezz2 válasza aero. (#10) üzenetére

Barthezz2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Nem mintha sokból állna átállítani valami alternatív képnézegetőre.

De egyébként ha megnyitsz egy képet, és behozza a Metro-s képnézővel, akkor meg egér bal felső sarokba + katt, és láss csodát ;)

Ha 24 órán belül nem válaszolok egy privátra, írj újra bátran. Nem direkt van :)

(#16) aero. válasza Barthezz2 (#15) üzenetére

aero.
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Na, pont ezért nem. :D

szerk.: Pont ezek miatt nem fogom használni, mert alternatív programokat kell telepíteni (és akkor meg is érkeztünk a Metro kikerüléséhez), meg a sarokba húzogatni az egeret.
Tableten elfogadnám, PC-re nem kell. :)
És ez nem fikázás volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) Barthezz2 válasza aero. (#16) üzenetére

Barthezz2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Most asszem valamit nem értek :B :D

Ha 24 órán belül nem válaszolok egy privátra, írj újra bátran. Nem direkt van :)

(#18) Nerd

Nerd
(fanatikus tag)

En kiprobaltam a win8-at. En is ketelkedtem, de jol lehet egerrel es billel is hasznalni! Es a metros feluleten hireket olvasni is marha jo! Kivancsi vagyok mikor jonnek ra a weboldalaknal is, hogy rakjak tobb hasabba a cikkeket, mint pl. a metros wikipedianal. Sokkal jobb, igy olvasni 16:9-en, mint ket vastag feher csik kozott 1-2 hasabot...

Marha jo a metro es desktop nezet elvalasztasa is. Pl. skypot nagyon is jo lesz oda kihuzni...

[ Szerkesztve ]

(#19) oO7 válasza aero. (#10) üzenetére

oO7
(PH! addikt)
LOGOUT blog

BAL ALSÓ SAROK - váltás a start képernyő és az aktuális alkalmazás között
BAL FELSŐ SAROK - váltás az utoljára használt két app között (Win + Tab)

így konkrétan a te problémádnál, ha dekstopról megnyitottál egy képet majd vissza akarsz kerülni egy kattintással a desktopra, akkor a bal felső sarokba kattints és már ott is vagy a desktopon

(#20) F34R

F34R
(PH! kedvence)

hat koszonom nekem nem jon be , viszlat ;]

(#21) Barthezz2 válasza aero. (#16) üzenetére

Barthezz2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Pont nem kell, már ketten leírtuk a visszaváltás módját is.
De ugyan úgy benne van a Win8-ban is a hagyományos Windows képnézegető, csak egyszer 2 katt átállítani arra, ha nem tetszik a metros, és ennyi:)

[ Szerkesztve ]

(#22) HXY

HXY
(őstag)
LOGOUT blog

Xbox-ra miért nem jön már?

Hívj 3 T-Mobile-os számot korlátlanul INGYEN havi 1290Ft-ért! 0630-575-6611 http://bit.ly/ingyenhivas

(#23) Sub-ZeRo válasza kakuk.tamas (#14) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nem hinném, hogy lesznek reklámok, már csak azért is, mert pl az outlook-on is száműzték őket. De ki tudja. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Lumia 520 BBYR

(#24) bendzso válasza aero. (#16) üzenetére

bendzso
(senior tag)

Nem kell alternatív programot telepíteni, hanem lehet változtatni a beépített metros, a beépített aero felületes, plusz az alternatív programok között. Szóval lehet használni a megszokott képnézegetőt is!

(#25) jocek91 válasza erneszt96 (#1) üzenetére

jocek91
(fanatikus tag)

Szerintem te vagy az egyetlen aki várja. :DDD maximum táblára lesz jövője ennek a csempés baromságnak meg a többinek.

(#26) oO7 válasza HXY (#22) üzenetére

oO7
(PH! addikt)
LOGOUT blog

állítólag oda is jönni fog idővel... most az őszi dashboard frissítés azért oda is hozni fog egy jóadag finomságot... SmartGlass meg IE pl... de úgy rémlik a Skype is be van ígérve

SZERK: bocs, első körben azt hittem a Win8-ra gondolsz... az is jönni fog, a Skype meg még hamarabb jönni fog :)

[ Szerkesztve ]

(#27) woland_y2k válasza kakuk.tamas (#14) üzenetére

woland_y2k
(Jómunkásember)

az mond neked valamit, hogy "app preview"?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) randras

randras
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Fut már a háttérben, vagy még mindig a múlt században élünk, Mr. Ballmer? :)

;]

szerk.: Ok, attól még (nekem) nem egyértelmű. De gondolom a válaszból hogy igen. :U

[ Szerkesztve ]

Külföldi termékrendelések lebonyolítása tetszőleges díjjal: http://goo.gl/UCAL1 || Megbízhatósági pontjaim: http://goo.gl/2KRQJ (TOP100-ban)

(#29) woland_y2k válasza randras (#28) üzenetére

woland_y2k
(Jómunkásember)

win8-rol van szo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#30) kakuk.tamas válasza woland_y2k (#27) üzenetére

kakuk.tamas
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Igen, mondd. De szerinted fog bármit is változni a kinézet, vagy valami? Mert én nem hiszem...

- - - Cloud&Webhosting: http://t7.hu/0vaq - - - Minden privátra 24 órán belül válaszolok! Ha mégsem, kérlek légy türelemmel! - - -

(#31) oO7 válasza kakuk.tamas (#30) üzenetére

oO7
(PH! addikt)
LOGOUT blog

azért az app release nem véletlenül app release... lehet, hogy nem fog már alapjaiban megválotzni a felület, de azért rengeteg változás lehet (és valószínűleg lesz is) még benne...

(#32) bigkrisz96

bigkrisz96
(kvázi-tag)

Szerintem jó és egyszerűbb a kezelés is.

(#33) buktagt540

buktagt540
(senior tag)
LOGOUT blog

"a világ legnépszerűbb VoIP csevegőszoftvereként tartanak számon"
Mivel nem nagyon van alternatíva és mint a facebooknál,ezt ismerik a legtöbben,de egyáltalán nem olyan jó.Azt például miért nem lehet megoldani,ha ír valaki üzenetet,akkor azt ne csak akkor kapjam meg amikor mindketten online vagyunk,hanem amikor bejelentkezek. :F

Windows telepítést stb. vállalok

(#34) leviske

leviske
(PH! kedvence)

Hát ez borzalmas lett. Ennek is kell vagy pár év, mire nem haszontalanul töltenek meg 1920x1080 pixelt.

"És robbanó tartály mögött vihorászni tűzharc közepén szerintem még a Nők lapja horoszkópja szerint sem jelent jót." /by MAZUR [GS'10J]

(#35) randras válasza buktagt540 (#33) üzenetére

randras
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ha ismernéd a működést, tudnád, hogy ez nem lehetséges. Pont azon okból, amiért ilyen népszerű lett. ;)

Külföldi termékrendelések lebonyolítása tetszőleges díjjal: http://goo.gl/UCAL1 || Megbízhatósági pontjaim: http://goo.gl/2KRQJ (TOP100-ban)

(#36) sheratan válasza randras (#35) üzenetére

sheratan
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

mondjuk elvileg pont a múltkoriban épített be a hálózatba a MS kb 10000 szervert, hogy átvegyék a supernode-ok szerepét. mondjuk nem tudom miért nem lehet hibrid hálózat, hogy csak a kapcsolat felépítéséhez használnak szervert, és onnantól minden p2p.

Astell&Kern AK100 + Westone W30 + AKG K545 + Moto X

(#37) Misály válasza aero. (#10) üzenetére

Misály
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Balra fentre tolod a kurzort a legutolsó legutolsó taskra mész, ez esetben desktopra avagy még mindig működik a win+d. Tudatlanságod miatt ne a rendszert okold.

(#38) buktagt540 válasza randras (#35) üzenetére

buktagt540
(senior tag)
LOGOUT blog

Nem hiszem el,hogy a microsoft nem tudja megoldani :( Ezen kívül semmi baja a skype-nak és is rendszeresen használom.

(#39) lionhearted válasza buktagt540 (#38) üzenetére

lionhearted
(senior tag)

Arra utalnak, hogy a rendszer p2p alapú. Ergo a szerver nem tárolHATja az üziket, így nem is kaphatod meg a másik nélkül.
Viszont, ha igaz, amit az előbb írtak, és 10k szerverrel megtámogatják, akkor elveszíti a p2pségét, és így a népszerűsége is csökkeni fog. Azért szerettük, mert a kapcsolat köztünk volt, titkosítva, nem azért mert szerettük volna bevonni az MSt.

[ Szerkesztve ]

(#40) buktagt540 válasza lionhearted (#39) üzenetére

buktagt540
(senior tag)
LOGOUT blog

Tudom hogyan működik(vagy hát sejtem-> amikor elküldök egy üzit az csak akkor megy át ha a fogadó fél is online van,nem csücsülhet a szerveren és várakozhat),de akkor se tetszik ez így nekem,mert fontos üzeneteket később kapok meg.Persze ez így biztonságosabb,az is igaz.

(#41) lionhearted válasza buktagt540 (#40) üzenetére

lionhearted
(senior tag)

Ha fontos, akkor küldje emailben! :D Ha titkos, ott a gpg.
Tetszik, nem tetszik, a koncepció máshogy nem szabadna, hogy működjön. Szerveren (nyilván nem az ISP) nem csücsülhet, mivel át sem megy rajta. Én pl addig érzem jól magam, amíg ez így van.

[ Szerkesztve ]

(#42) buktagt540 válasza lionhearted (#41) üzenetére

buktagt540
(senior tag)
LOGOUT blog

Jogos...csak pl van egy üzi amit egy hónapja küldtek,de csak most kaptam meg mert most voltunk mindketten online,és csodálkozik a másik (kevésbé hozzáértő)fél,hogy miért nem válaszolok.
De igazából lényegtelen,jól van ez megcsinálva,csak meg kell tanulni használni.

(#43) aero. válasza Misály (#37) üzenetére

aero.
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Azt tudtam, hogy van a sarkos megoldás, azt, hogy appon belül is működik, azt nem. Most már igen, de ez sem tud változtatni a kezelhetőségen. Meg asztalin nem jók a teljes képernyős alkalmazások ... ill. még azt nem értem, miért maradnak a háttérben és a memóriában.

(#44) Misály válasza aero. (#43) üzenetére

Misály
(PH! addikt)
LOGOUT blog

"Azt tudtam, hogy van a sarkos megoldás, azt, hogy appon belül is működik, azt nem. Most már igen, de ez sem tud változtatni a kezelhetőségen" - szoval mutattam egy opciot ami megoldja kezelhetoseggel kapcsolatos gondodat, ugyanakkor nem valtoztat a kezelhetosegen. Van sapka vagy nincs? Ha az egyik gondod megoldodik akkor jossz az izlessel?:D

(#45) buktagt540 válasza Misály (#44) üzenetére

buktagt540
(senior tag)
LOGOUT blog

Szerintem kár ezen vitatkozni,vagy tetszik vagy nem.Ha nem úgy is talál valamit az ember amibe beleköthet,ha igen,megszépíti a szart is. :U

[ Szerkesztve ]

(#46) randras válasza buktagt540 (#38) üzenetére

randras
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

sheratan: Én sem értem. Szerintem szinten máshogy jelentkeznek az érdekek...

buktagt540: Már leírták, p2p ugyebár. Szerintem opcionálisan működhetne, tehát mondjuk az ingyenes userek / akik nem akarnak, nem kapnak hátsó szerver támogatást, akik pedig fizetnek érte és akarják, igen. Nem túl bonyolult, és szerintem ideális. :)

Mert azért valljuk be ez az üzenet-nem-azonnali-megérkezés nem egy akkora probléma.

(#47) buktagt540 válasza randras (#46) üzenetére

buktagt540
(senior tag)
LOGOUT blog

Nem annyira nagy probléma,csak nekem aki mobilon megszokta az üzenetküldő alkalmazások ilyenféle működését(üzenet egyből átemegy),szokatlan,és kicsit zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#48) sheratan válasza randras (#46) üzenetére

sheratan
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

mondjuk akkor nem zavaró, ha tudsz róla, és a többi felhasználó is tud róla. újabban a közvetlen főnökömmel volt párszor, hogy üzent skype-on, de mivel most másik időzónában vagyunk éppen, így ő szépen kilépett, mire én bejelentkezhettem volna, és ígynem láttam az üzeneteket, csak úgy két nappal később, amikor véletlen pont egyszerre voltunk fent. aztán veszeksik velem, hogy miért nem olvasom el, amit írt. nincs mit tenni, 60 feletti, már az is jó, hogy egyáltalán mer gépet használni...

Astell&Kern AK100 + Westone W30 + AKG K545 + Moto X

(#49) erneszt96

erneszt96
(újonc)

ez a zárt rendszer egy rakás trágya

jevcsák

(#50) randras válasza erneszt96 (#49) üzenetére

randras
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Szerintem ez a hsz-ed egy rakás trágya.

sheratan: Na jó, de ha van megfelelő infrastruktúra megoldani (legalább opcionálisan), akkor miért ne tennék? Akik komolyan használják a Skype-ot, felteszem van előfizujuk, ahoz járhatna automatikusan a szerveres támogatás.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.