Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sxxorp

    őstag

    Csatlakoznék az 1. hozzászólóhoz, de egy kicsit komolyabb helyzetből ,ezért nem tudok most a jövőbeli fejlesztésekre koncentrálni a kérdésemmel (pedig az 'Active' irányába tett lépések nagyon szimpatikusak!)
    Egy kis múltidézés: 2007-től a legendás K750i tulajdonosa voltam, máig nagyon jó érzéssel gondolok a készülékre. Pont idén, mikor eléggé csereérett kezdett lenni, körbenéztem a piacon, és mit látok: a SE zseniális meglátásának megfelelően remek készülékeket fejlesztett a nem 'tepsi'-orientált, kompaktabb gépek kedvelőinek! Vettem is egyet, az X10 Mini Pro-t, kicsi de billentyűzetes, minden OK, teljesen elégedett voltam, elfogadtam a kisebb, abszolút érthető kompromisszumokat. A készülékem sajna eltűnt, de láttam, h pont piacra kerül a kis csöppség utódja, remek specifikációkkal - pont ez, pont így kellett volna már 2010-ben is ;)
    Gondosan vizsgáltam a fórumokat, mik a visszajelzések, és 2 dologról számoltak be először: gyenge akkuidő (gondoltam, h számukra biztos 1. okostelefon - és tényleg semmi extra), és egy bizarr statikus zaj a videofelvételeken, ami viszont aggasztott...:
    [link]
    Nézegettem 1-2 hétig... de múlt pénteken belevágtam, bízva, a SE-ban, h majd javítják, meg annyit úgysem video-zok, és vásároltam egy SK17i-t, 2 év gyári garanciával... de hétvégén kiderült számomra, hogy a dolog sokkal súlyosabb, ez az elektrosztatikus zaj szinte állandóan ott sistereg a készülékben, ha aktívabb a telefon, képernyőt levéve is teszteltem, ugyanez az eset híváskor is. Ez nehezen tolerálható, akárcsak a több hete elhangzott mondat ismételgetése a SE részéről a maximum, ameddig eljutottunk (a magyar SE-képviselet ki merte jelenteni, hogy még nem is hallottak erről... a fenti video egyik kommentjének, és több hivatalos fórumbejegyzésnek teljesen ellentmondva): tudunk a problémáról, vizsgáljuk... Ennél többre van szükség, és gyorsan.
    Kapcsolódó fórumok, ahol látható, hogy az eset nem egyedi, és ott van minden amit megtudtunk az ügy kapcsán:
    [link]
    [link]
    Rengetegen nem is kommentelnek szokás szerint csak várják a megoldást, vagy azért mert van ilyen készülékük, vagy vásárolnának... de lassan addig húzza az időt a cég, hogy nagyon rossz ízű eset lesz, a potenciális vásárlók pedig elpártolnak....
    Személyesen itt ülök egy megvásárolt Xperia Mini Pro-val, amit visszaadtam a boltnak letétbe, cserére vár, mert baromi rendesek voltak, és a k750i-t használom... de sürgősen kellene a hivatalos SE-reakció, nem húzhatom a végtelenségig. Nem szeretnék egyelőre bill. nélküli Minit sem, emiatt, mindannyian egy jól működő Mini Pro-t szeretnénk. De legalább korrekt, valós információt a döntésemhez a továbbiakról, a legtöbben attól félnek, h a SE agyonhallgatja az ügyet, és marad egy senki nem tudja hosszabb távon a készülékben milyen károkat okozó elektrostatikus jelenség, ami alaphangon is legalább nagyon zavaró. Egy hivatalos bejelentés a megoldásról (csere, javítás, stb.), megkönnyítené a problémás telefonok tulajdonosainak helyzetét, eloszlatná a kétségeket, és visszahozná a némileg megingott több éves bizalmat.
    Bármiben tudok segíteni, szívesen teszem.
    Köszönöm annak, aki elolvasta! Ha még érdemi választ is kapunk, az nagyon jó lenne!

  • sxxorp

    őstag

    válasz Zozicsek #3 üzenetére

    Bocs ez Narxis-nak ment!
    A cég okulva a korábbi kritikákból 2011-ben a frissítés mellett tett ígéretet: már bejelentették az új Xperiákra a 2.3.4-es frissítést októberre, íme: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • sxxorp

    őstag

    válasz Calyd #2 üzenetére

    Tényleg: a SE-válaszainak megjelenésére mikor is számíthatunk?
    A közeljövőre is legyen kérdés:
    - miért álltak el a fizikai bill-es Ray (SK19i) piacra dobásától?
    - az Active mikor jön és kb. milyen áron?
    - blog korábbi bejegyzéseinek alapján a profitabilitást tekintve az idén nem hibázhat a cég - erről valami megjegyzés (hogy értékelik a jelenlegi helyzetet, profitkilátások, megmarad-e az önálló SE)?
    - piaci helyzet: a Google Motorola-felvásárlása nem ingatta meg a bizalmat az Android-ökoszisztéma jövőbeli nyíltsága szempontjából? (van gyártó ,aki újra erősít saját platformján), és érdekelne, milyen meglátásuk van a Nokia-Microsoft páros közeli, és távoli esélyeiről

    (azért az Xperia Mini Pro zajproblémája élvez prioritást :) - egyáltalán hol tudjuk leghatékonyabban jelezni a cégnek az ilyen problémákat, és miben tudunk segíteni?)

    [ Szerkesztve ]

  • sxxorp

    őstag

    válasz sxxorp #7 üzenetére

    Bár többen kérdeztek a számos készüléket érintő elektrosztatikus zörejről, ez a fő témám (amire ez a komment válaszként íródik) kimaradt a válaszok első részéből. Pedig annyi hivatalos előrelépés történt az ügyben (amellett, hogy a cég korrekt módon megkeresett, és relatíve gyorsan bevizsgálta a telefonom), hogy a SE nem túl nagy intenzitással, de bejelentette, hogy a 2.3.4-es szoftverfrissítéshez kapcsolódóan 'elvileg' az Xperia Mini Pro úgynevezett 'tücsök'-problémája is kezelésre kerül. Ehhez kapcsolódóan 2 kérdés, ami sokakban felmerült:
    1. Valóban teljesen eltűnik az elektrosztatikus zörej funkcionalitás vesztés nélkül (pl. csökkent használhatóságú másodlagos mikrofon, stb.), VAGY csak elviselhetővé próbálják mérsékelni a szoftverfrissítéssel (ami valójában hardver revíziót igényelne, és ami egy bizonyos gyártási héttől meg is történik csendben, csak a korai vásárlók kaptak csökkent értékű telefont...), de a zörej ott marad?
    Erre kaptam egy rövidke választ, hogy várjuk meg a szoftverfrissítést. Vagyis:
    2. Meddig kell még várnunk a frissítésre? Már több régióban elérhető a 2.3.4 frissítés egyéb Xperia modellekre, a Minik frissítésére még heteket kell várni, azt rebesgetik a régiónkban még ennél is többet..., miért??

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák