Keresés

Hirdetés

  • Senua’s Saga: Hellblade II teszt

    gp A szkizofréniától és rabszolga-kereskedőktől egyaránt szenvedő Senua újabb különleges utazásra indul, ezúttal a messzi észak ősi istenekkel és modern kegyetlenséggel teli vidékére.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Kíváncsi vagyok, hogy a SAMSUNG mikor kezdi el alkalmazni a monitorain az állítható talpat!? :U

    Én nem is értem, hogyan készíthet bármelyik gyártó úgy monitort, hogy annak fix talpa van???

    Én évek óta egy Samsung SyncMaster P2070 típusú LCD monitort használok, és ez a funkció mindig nagyon, nagyon hiányzott róla.

    Ami a cikk tesztalanyát illeti... szerintem egy igazi "torzszülött". A dizájn csapnivaló (és nem a fényes káva miatt, amivel nekem semmi problémám nincsen), a funkciógomb elhelyezése, kivitelezése rossz, és bár dícséretes, hogy "olcsó" UHD monitort szeretnének piacra dobni, jelen esetben a panel tényleg nem meggyőző.

    A tesztképeket elnézve az én fentebb említett monitoromon is kb. tízszer jobb a betekintési szög, pedig egy ~5 éves modellről van szó, ami az "ECO" sorozat belépő modellje volt anno.

    Persze mindenkinek más-más elvárásai vannak, és ahogyan az itteni hozzászólások is mutatják többen megtalálták benne a számításokat, engem viszont nem győzött meg. Különösen az árát figyelembe véve.

    Én is inkább egy minőségi(bb), IPS panellel szerelt, nagyobb méretű, nem UHD monitort (valószínűleg a DELL kínálatából) választok majd a jelenlegi utódjául.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Mumia #28 üzenetére

    "Az egyetlen fájó pont a magasságállítás hiánya,[..]"

    Hát erről beszélek. :K

    "[..] kellett egy kis idő amíg hozzászoktam, hogy magasabban van a monitor mint a korábbim, de 1-2 hét múlva már nem zavart egyáltalán."

    Hmmm... amennyiben ez a monitor számodra "magasan" van, akkor szinte egészen biztos, hogy nem az ergonómiai szempontból egészséges módon használod a monitorodat.

    (A monitor magassága ugyanis akkor megfelelő, ha a monitor közepét 0 és mínusz ~15°-os betekintési szögben nézed. Annál jobban lehajtott fej esetén igen gyorsan elkezdődik a nyaki meszesedés, és sérv kialakulása is várható rendszeres monitorhasználat mellett.)

    Én pl. a korábban említett monitoromat egy kb. 30 cm magas "emelvényre" téve használom. Így van egészséges magasságban.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Mumia #108 üzenetére

    Nem "elemeztem" és nem "álmodtam meg semmit. Való igaz, az asztal magasságát nem kérdeztem, de feltételeztem, hogy az megfelelő, és azt is, hogy nem felfelé nézel a monitorodra.
    Ha pedig egyenesen, vagy lefelé, és az egyiket "magasnak" találod, akkor abból az következik, hogy a másikat még lejjebb állítod be.

    Egyébként visszaolvastam... jogos az észrevételed, mert "tetejével"-t kellett volna írnom. :K Egyébként az egészséges maximum, ha a szem vonala a monitor tetejével van egy vonalban. A szakorvosok az enyhén döntött fejtartást tartják egészségesnek.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák