Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gege997

    csendes tag

    Én is beszereztem egyet még a nyár elején, teljesen elégedett vagyok vele. Win8.1, 150% felskálázva teljesen jól használható. A nem IPS, meg betekintési szög miatt fanyalgókat nem is igazán értem, azért ez nem egy alsó kategóriás TN+film panel szintjét hozza, még ha nem is egy csúcs IPS. A munkahelyen 2 FullHD IPS-t használok, szóval van összehasonlítási alapom.
    Amiben nagyon erős szerintem a 4K: A 16 megapixeles Sony NEX-el készült képek 1:2-ben jelennek meg, az apróbb részletek mindenhol látszanak, gyönyörű éles képe van.
    Ellenben egy FullHD videót teljes képernyőre téve kicsit életlennek látszik az egész. 4K videó kinálat meg még elég szegényes, de amik vannak, azok nagyon jól néznek ki.
    Játékokban is használható, mondjuk én regebbiekkel játszom csak, szóval teljesítmény gondot nem okoz, viszont a 4x akkor területet átlátni nagy előny tud lenni.
    Desktop használatnál szintén, 4x annyi pixel az 4x annyi pixel.
    Egy gondom van vele, nem tudom más is találkozott-e vele: van, hogy a gép bekapcsolása, vagy készenléti módból visszatérés után nem kapcsol vissza a kép és a joystickkal sem tudom visszahozni, hosszan nyomva sem. Csak a kihúz-bedug segít. A gépre DP-n van kötve, egy Sapphire Radeon R9 270X-re.

  • gege997

    csendes tag

    válasz BlackSoft #100 üzenetére

    >> Tehát semmi értelme, mert hiába támogatná, maximum desktopot lehetne vele nézni, ami nyilván hülyeség, senkinek sincs erre szüksége.

    Pont ez lenne az egyik fő értelme, simán kivált egy monitor egy 2-3-4 monitoros setupot. Nincs mozgatás a monitorok közt, nincs keret középen, sokkal kényelmesebb. Munkahelyen laptop kijelző+2 fullHd-t (1 fekvő, 1 álló) használok, otthon az tesztelt monitort, feljesztésre, képszerkesztére a 4k sokkal használhatóbb. Mondjuk egy Eclipse-nek a FullHD sztem a minimum, amin használható és ott azért elég sokat húzogatom a panel-elválasztókat, vagy minimalizálok le ablakokat. A 4K-n meg csak fullscreen és kész.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák