Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Vovi1

    aktív tag

    Sziasztok.

    Eddig még nem írtam ebbe a fórumba, máshol gyakran felbukkantam, Aréna,(Zack-al) Xperia, GT540 stb.

    Hozzám került egy Wave II. Elhajítottam az X-10-et annyival jobb ez a teló! Eddig Android párti voltam, kipróbáltam a legújabb telefonokat erre az Op. rendszerre, ( Samsung tablet, Desire Z stb), így okkal mondhatom, nagyon szép és jó mobil kommunikációs telefont csinált a Samu.

    A hét végén próbáltam belakni, semmi leírásom nincs róla. Letöltöttem a használati utasítását, de szeretem magam felfedezni a telefont, tehát ilyet nem olvasok el elvből. Még felvenni sem tudtam híváskor....

    Szóval két napot csak olvastam a fórumokat, de nem lettem sokkal okosabb.

    A KIES valami borzalom, az átlagnál jobb gépem van de bizony lassú. A teló nem talált drivereket, a kies nem ismerte fel stb. Hol működik a mass storage hol nem, pedig ezen szoktam a telefonokkal kommunikálni. (win7) Úgy megfogta a gépet, hogy csak az USB kábel kivételével indult el.

    Ma este a Kies felismerte Mass storage módban (???, kiesben nem) rögtön frissíteni akarta a még a jóformán meg sem jelent telefont. Jelenleg JI6-os végű szoft van rajta, 1.2-es verzió, úgy olvasom mindenki ezt várja.. Csak angol nyelvem van, jó lenne a magyar is.

    Kérdés elengedjem-e a frissítést, és az mit fog tenni a lelkével. A setupban van softver update, de ehhez Samsung accuont kell. Felejtős ez a módszer?

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Varszegig #21677 üzenetére

    Újrakezdem, mert összeomlott a gépem, kilépett magától, már egy oldalt írtam.... hülye kies.

    Szóval azért itt érdeklődöm mert
    1. Olyan a fórum mint egy éve az Aréna. A WII-nek nincs önnálló fóruma.
    2. A teló hardver és a szoft megegyezik a 8500-al, csak a képernyő nagyobb, és sclcd. (vagy tft) Nagyon jó a képe, néztem összehasonlító ábrákat, SGS, N8 és W II. talán ez utóbbi nekem szimpatikusabb, színhőmérséklet, fekete árnyalat. Napon még nem próbáltam, igaz nem is volt a napokban. Mindenesetre jobb, mint az Xperia a 2.1-es szofttal, (azért érdekes, mert ebben már 16 m a színek száma)

    2 magos AMD dadog, folyamatosan drivert telepít. Most a kies el sem indul, pedig az szgép lát mindent USB módban. Egyébként "tflash kilépés" miatt áll le. (ezzel szenvedtem az Arénával is, ott is hasonló hiba jött elő)

    Van egy vinyóm szűz win7 64 -el, kipróbálom azon. Vagy XP-n? olyan is van kéznél.

    Kies verzió a 100-as ( én már nem )

    Egyébként elérek gyári szervízt, ha baj van újratelepítik. A nyáron az X-10-et fektettem ki, éppen szoft frissítés közben vált falazóanyaggá, de megcsinálták és feltelepítették a 2.1-es egy kísérleti verzióját (nem volt semmi feladat) !

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Varszegig #21696 üzenetére

    Minden verziót kipróbáltam. Az okostelók jellemzően külön kezelik az USB-n belül a mem kártyát (mint egy pendrive), a soros portos adatkommunikációt, a mobil internetet. Itt is így van. A számítógép csak önálló driverként ismeri fel, ezen belül látom a memória helyeket. De pl. a TC nem látja! Egyébként a Canon fényképező gépem ugyanezt tudja.

    Most próbálom a win7 64-en, eddig itt sem látja, lefutott a 102-es szoft is, most telepíti a drivereket.

    Gyanítom, hogy maga a Kies nem ismeri a telefont, talán egy újabb frissítés fog segíteni.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Varszegig #21696 üzenetére

    El sem hiszem...

    4 óra alatt sikerült feltelepítenem a szoftvert és felismeri a telefont ( A+- néven!) (több, mint 25 éve van számítógépem, de én vagyok a béna)

    Viszont nem kies, hanem csak a debugging módban ( hibakereső) ismeri fel, de mindent lát a telón belül, bár innen csak a telefonszámok mentése kell.

    Win7 64 alatt valóban sokkal gyorsabb a kies. Talán a 32 -bites rendszerem túlterhelt programokkal és driverekkel, pedig csak fél éves a telepítése.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz TomWexX #21714 üzenetére

    Igen, az lehetett a hiba, hogy a program nem ismeri még a telefont. Egyébként októberben jelentették be és november közepétől kapható, nálunk még nem jelent meg, de magyar nyelv nélkül nem is forgalmazzák.

    Kipróbáltam bramac tető alatt 2 perc 20 mp alatt talált GPS jelet, és 9 műholdat stabilan fog, most a felhős időben is. Csakhát a navi program....

    Egy éves Android használat után furcsa, de nagyon jópofa a kezelése. Látszik rajta az igényesség, a magas műszaki szinvonal. Nagyon jó témákat találtam hozzá, elképesztően élesek az ikonok. A nagy képernyő használat nem szokatlan X-10 után.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Polllen #21731 üzenetére

    Én sem vagyok megelégedve, bár a kertes ház és a betoncserép + felhök ....
    Az X10 szabadban percen belül felállt, előfordult, hogy gyorsabb volt mint a rendes GPS, autóban próbáltuk.

    Semmivel nem lehet rábírni a telót a kommunkációra, csak az USB jellegű Intézővel, vagy egyszer a kiessel. TC nem látja, bárhogyan indítom. Alapvető driver gondok lehetnek, talán nem kiforrott az 1.2-es szoft, kísérleti, vagy próba telót kaptam használatra - előfordult máskor is. Mindegy, amit tud az alapban elég, a fájl másolások megoldhatók Win alól is.

    Ami nekem fontos: igen jó fénykép (sötétben is jó a villanó) és kamera, kitűnő minőségű zene, jó fülessel élmény. Valamint, hogy minden filmet lejátszik, ha jól láttam már flv-t is.

  • Vovi1

    aktív tag

    Már jeleztem néhány napja, hogy Wave II, 8530-as van a nálam, azt nyüstölöm. 1.2-es szofttal.
    Korábban nem volt Badám, nem tudom mi lehet a gondja. Ha van konkrét kérdés és tudok válaszolni, segítek. Pl. Tegnap olvastam valahol, hogy videó közben nincs autófókusz, mint pl. az X10-ben. Az újban már van, de nem folyamatos, mint ott, hanem ugrál, szaggatósan, de folyamatosan éles a kép. Lehet közelíteni, távolítani.

    A kies-el gyakorlatilag nem működik együtt, csak néha sikerül hosszas driver telepítés után felismertetni, 3-4 USB portot kell váltani mire elindul. (Hub) . A hiba lehet, hogy a Kies még nem ismeri, illetve nincs gyári kábelem. Kettővel próbálkozom, (HTC, Sony) hol ez jó hol az. A legtöbbször elég ha az szgép felismeri, mint egy fényképezőgépet, adatmozgatásra az is jó, de pl. a Tc nem látja. Lehet, hogy ez azonban még a telóm problémája, kiadás előtti verzió.

    A soros portos kapcsolat jellemzően kábel és port érzékeny, szívtunk eleget az Arénával. (az alaplapom nem ismerte fel a telefont!)

    Az előbb néhányan felvetették a win 7-et. Már többször nyomkodtam win7-est, nekem nem tetszik. Sablonos, túl kötött, market semmi, illetve az a kicsi is fizetős. Átlagos felhasználónak kiváló, de pl komolyabb Android után visszalépésnek tűnik.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Kobe #22779 üzenetére

    Már korábban is írtam, hogy van 1.2-es Bada, jelenleg a Wave II-n megy. Ugyanaz hardver, csak a képernyő, és nyilván annak vezérlése más.

    Egy másik fórumon valaki panaszkodott, hogy a zenejátszó csak a saját programok alatt megy. Jelentem a hibát javították, folyamatosan szól a háttérben, akárhány és bármilyen prg fut. A GPS vidéken, Bramac tető alatt 1,5-2 perc alatt talál 8-10 holdat, stabilan fogja. AZ R-66 prg-t nem próbáltam, megvárok valami komolyabbat.

    Brutális a WIFI felcsatlakozás, pillanatok alatt feláll. Az Androidos telefonjaimmal sokkal többet kellett várni.

    Két hét alatt csak egyszer akasztottam ki, nem vártam meg, amíg egy 2 Gb-os, 720p HD konvertálás nélküli filmet beolvas. ( eddig minden formátumú filmet "megevett")

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz BoC1ka #23057 üzenetére

    Pontosítanám az előttem szólót.

    A Wave II (nem 2, az egy másik telefon) lényegében csak a képernyőben különbözik elődjétől, 3,9 coll. 0,4-el nagyobb. Más a középső kezelőgomb, de egyéb nincs. Itt egy részletesebb leírás [link] Megjelent Németországban ( terv szerint nov végén?) és talán Angliában, úgy olvastam 430 Eu, kicsit drágább, mint az előd. Magyarul még nem tud.

    Könnyebb kezelni a nagyobb képernyő méret miatt, gyönyörűek a színek is, Super Clear LCD. Jelenleg ez az 1.2-es Bada op rendszer legújabb hardvere.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz zack #23077 üzenetére

    Persze, csak a 0,4-re emlékeztem, nem mértem le:
    "....of 800х480, but Wave has 3.3″, while Wave II offers 3.7″. The difference of 0.4″ is visible..."

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Szyszko #24030 üzenetére

    Wave II-t használok néhány hete, az elődjét nem ismerem. (a többiek meg a II-t en ismerik).
    Tehát a II nagyobb a kijelző és maga a teló is, Kb X-10 méretű. kb 5 mm-el hosszabb, 5 mm-el keskenyebb, szemrevételezéssel. Nagyobb kezűek előnyben, ez egy kézzel is használható, az X10 nem!
    A kijelző más, de tökéletesen használható bármire, nagyon kiváló a filmekre, nappal jó fényben is egészen jól látható. A szoft 1.2, javítottak néhány bug-ot, lásd a fórumot. A telót a jelenlegi KIES még nem ismeri fel, kínlódni kell vele, de néha sikerül csatlakoztatni. Még nem ismeri a magyar nyelvet.

    Használata, az a alap prg megegyezik a a Wave-el, minden ott használható dolog él itt is. Nagyon komoly vas, részben fém, igen jól összerakva.

    Két hibát vettem észre a napokban. Két videót konvertáltam, borzasztó gyenge videó felvételekből. Az egyiket rögtön lejátszotta, a másik - minden paramétere ugyanaz volt - ismeretlen file formátummal dobta vissza, többszöri próbálkozás után is. Eltelt egy nap - mindkettőt játsza??? nem értem, semmi nem változott.
    Másik: borzasztóan érzékeny a hidegre, belassul, szinte dermed, ezért ha ki kell mennem a szabadba, ingzsebbe teszem.

    Most jut eszembe: néha eltöri a képeket, csak felébe hozzam, pl felső része jó, az alsó maszat, torz. Nem tudom, hogy típikus, kijelző, vagy drv hiba lehet, de magától megjavul.

    Több telóm is volt az okos kategóriában, eddig ez a csúcs!

    Most indul be az AppStore, naponta jelennek meg új prg-k. Androidra azért kellett állandóan új prg-t tölteni, mert a teló alapban nem tudta. Ebbe minden nagyon jó szinten be van építve, ami a napi használathoz kell.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    Csak most kapcsolódtam be a fórumba és olvastam végig az elmúlt napot. Hát...

    Az 1.2 csont nélkül játsza le a flac-ot, most is ez szól., (ÁKOS)
    Szinte minden avi formátumot lejátszik konvertálás nélkül, úgy emlékszem mkv-t is, most nem próbálom ki!
    Megegyezik a játékélmény a Bada Need for S, és az Android Asfalt 5-ös között -X10-en.
    Munkám miatt is sok fényképet kell készítenem, jellemzően olcsó kompaktokkal (céges) Nemegyszer elhajítottam a fényképező gépet és ezzel fotóztam, nekem jobban bejött a szélesebb látószög. A képek rendkívül élesek, nagyon jó a színhűsége. Videóban messze vert egy új NIKON fényképező gépet, bár az is kompakt volt. Videót korlátlanul tudok felvenni, nokiához adott 4 Gb,- os 4-es. Irási sebesség 6-8 mb/sec, olvasás néha 10 felett.

    Rendszeresen figyelem az App-ot, de nemigen van olyan prg ami hiányozna. Csak az akku és wifi figyelő prg-t használom, a saját böngésző teljesen jó, az Opera 5.1 hát...., nem ide való.
    A legjobb a gyorsidító tárcsázó wgt, úgy emlékszem ez magyar prg. Az internetes SPB TV több tucat csatornát hoz, egész jó minőségben.

    Nagyon jó a rengeteg téma, hetente váltom, gondot a gyorsindító widgetek hiánya okoz, bár a fényképezőgép és az internet gyorsindítót feltettem.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Varszegig #24395 üzenetére

    Köszönöm, bár ez nem saját találmány, hanem a cég országos belső hálózata egyik fórumán találtam.

    Szórakoztam az SPB tv-vel, élmény. Kép a képben módban is működik, az itthoni LCD-m nem tudja! Néhány napja ránéztem a honlapjára, valami brutál az óra - idő programja. Mindenféle op rendszerre készítik őket, badára csak a tv van egyenlőre. Sajnos jellemzően fizetős, de csúcstechnika.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Vovi1 #24397 üzenetére

    Hmm... lehet, hogy az óra prg nem spb termék, de biztos, hogy Win és Android alatt működik fizetősen, ha lesz időm átnézem a gépem a link után.

    utána néztem, jól emlékeztem, érdemes megnézni [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    A vita eldöntendő, kipróbáltam ugyanazt a felvételt flac, mp3 (320kb/sec) és AAc formátumban, telefonról visszahallgatva. Feltétel: SONY w525 (?) agybadugós fülhallgatója, átlagosnál jobb.
    Automatikus beállítások, telón minden ua. Valamint a botfülem.

    Egyértelmű flac siker, kellemesebb hangzás, a hangszerek külön hallhatóak, dinamikusabb, plasztikusabb az egész. Mélysége is, nem csak szélessége van a zenének. Nem gondoltam volna, eddig csak mp3-at hallgattam, váltani kellene. Flac 25 mb, mp3 8 mb, aac 3 mb. Ez utóbbi felejtős, semmi magas, sokol rádió minőség lett. Amúgy az mp3 is hozta a szokott formát, ha nem hallgattam volna a flac-ot, roppant elégedett lennék.

    Más.

    Mintha olvastam volna valahol, hogy a képernyő alsó 3 ikonja nem cserélhető. Rájöttem, hogy igenis lehet cserélni tetszőleges ikonra, tehát 3 gyorsindító ikon is van. Nem tudom, ez a 1.2-ről van, vagy korábban is tudta? Nincs használati utasításom, leírásom a telóhoz, a KIES még fel sem ismeri.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz TomWexX #24447 üzenetére

    Köszönöm, nem tudtam, véletlenül jöttem rá nyomogatás közben. Biztosan van még több olyan dolog amit nem vettem észre, de éppen ez a lényeg a felfedezés öröme. Nem az op. rendszer száma a fontos, hanem a tartalma, a benne foglalt ötletek száma, használhatósága.
    Nem szoktam elolvasni a telefonok gyors használati utasítását, szeretem magam felfedezni a lehetőségeket.

    Zack-nak: A wave II sajnos nem működik együtt az X-10 sztereo bluetooth fülesével, nem látják egymást.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz peterk #24450 üzenetére

    Igazad van, de hozzátenném a botfülemet, abszolút rossz hallásom van, tehát nekem oly mindegy. Jellemzően csak háttérzenét hallgatok munka közben, kizárom a külvilágot, ehhez nem kell stúdió minőség. Tisztában vagyok a placebó jelentőségével, próbáltam kiszűrni illetve figyelembe venni. Többször visszahallgattam éppen ezért, hogy biztos legyek a szubjektív véleményemben.

    Az aac-t valóban csak gyengébb (128-as) minőségben tudtam konvertálni. a 192-esnél 3 mp-után leállt, flacból próbáltam konvertálni. Ha lesz egy kis időm a hét végén, megpróbálok eredeti zenei cd-t átírni különböző formátumokba, az lehet egy kicsit hitelesebb.

    A telóm bemutató darab, "not for sale". Időnként hozzájutok egy-egy kísérleti példányhoz, jóval a hivatalos kiadás előtt, sajnos idővel vissza kell adni, de legalább ingyen van. Nem ebből élek, ez csak hobby. (aug. Galaxy tab, szept. Desire Z, winmob 7-esek, Lg, HTC )

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    Talán jelent valamit az új programok között, de mai kiadás az AdvancedNote, most töltöttem le az Apps-ból. Egészen jól kezelhető feladat és notesz prg, korszerű szolgáltatásokkal, telóval készült fénykép is csatolható a beíráshoz!

    Ilyesmit keresek már egy hete a beépített lehetőségekben elvesztem.

    Az spb.tv nálam WIFI-n megy, n-es routerről. Szerintem az nem befolyásolja, hogy n, vagy g típusú, ez a teljesítményt jelöli, milyen távolságig hatékony a router. Ha bármi más fut, ennek is kell, ez is csak egy prg.

    Átmentem fanatikus taggá, hurrá - a nejem "örül" neki, többet vagyok a gép előtt mint a konyhában.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz peterk #24851 üzenetére

    Elnézést, hogy belebeszélek, de úgy tűnik csak nálam van 1.2-es Wave telefon?
    Tapasztalat: Szinte minden videót lejátszik, eddig nem találtam olyan xvid videót, amit konvertálás nélkül le nem játszott volna. Kb 4-5 film volt rajta, torrentről töltve, símán felmásolva. Tegnap felmásoltam egy eredeti 720p-s mkv samplet-et. Eszméletlen képélesség, rángatás nélkül - a többi avit sem rángatja - viszont a hangnál ismeretlen codeket írt ki és nem szól. Korábban próbáltam, akkor a hangot is felismerte. Annyiféle szabvány van, nyilván nem lehet beépíteni mindegyiket. Talán az Androidos PowerAmp tudja azt a konvertálás nélküli lejátszást, minta beépített szoft. Ahhoz is komoly vas kell, hogy símán menjen.

    A szoft a flac-ot símán viszi, még nem volt időm, hogy ugyanazt a felvételt konvertáljam többféle formátumba. Ha összejön, leírom mi a szubjektív tapasztalatom. A számítógépem körüli hangrendszeren (házimozi erősítővel) csak csekély különbséget hallok, de a forrás ez esetben lényegesebb, megmutathatja, hogyan szólhat egy jó füles és milyen minőségű a lejátszó hardver a telóban.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz peterk #25650 üzenetére

    Bár már kitöröltem a KIES-t a gépemből és megfogadtam, hogy soha többé, de próbáljátok ki ezt a megoldást ( másik, külföldi fórumon olvastam) :

    Ha nem ismeri fel pontosan a telefont, KIES módban csatlakozáskor még a felismerés kezdeti szakaszában - vagyis rögtön, kb egyidőben - meg kell kicsit nyomni a ki-bekapcs gombot. Ekkor újratelepíti az összes drivert és felismeri a KIES a telót.

    Már futó KIES csak ezzel a módszerrel ismerte fel a telómat. Automatikusan be sem lépett. Ezután egy darabig működött a felismerés, de ismét meghalt, szóval a KIES kuka.

    A KIES 2 még nagyon béta verzió, felesleges vele kínlódni, - nem ismeri fel a telefonokat !!?? - szintén kuka. Különben jó program lesz, gyorsabb, egyszerűbb.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz appel #25664 üzenetére

    Nekem símán telepített az apps-ból, pl a Hvg-t is, lementette a gépemre, de mivel a telefont nem ismerte fel, csak a temp állományban maradt a prg. Most is ott van. Kipróbáltam, önállóan fel lehet-e telepíteni, de a belső fájlkezelő nem ismeri fel a formátumot, nem indítható.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz leslieke #25773 üzenetére

    Letöltöttem, sajnos szükségem volna rá, de nem működik, a második választásnál kilép a főmenűbe. Ha olvassa ezt a fórumot a készítő, jelzem: 1.2-es Badával nem megy!
    Érdemes lenne a nyelv kiválasztásához is lehetőséget adni.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz s4hu|SyD^ #25787 üzenetére

    A harmadik pályánál nem lehet a hasábot arrébb tenni, pedig rezeg is. Nálam, ez is rossz!
    Váltani kell telót.....

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz chubii #25801 üzenetére

    Kösz, én bénáztam egy sort, már működik.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz leslieke #26130 üzenetére

    Az X-10 óta sok filmet néztem telefonon, eleinte konvertálni kellett. Jött az Androidra is a szoftveres lejátszó, onnantól volt igazán élvezhető, az eredeti méret és a jobb felbontás. A Bada beépítve tudja a legtöbb szabványt, de olyan sok van, hogy nem lehet lekövetni, különösen a régebbi filmek esetében. Előfordult, hogy a felspanolt asztali gépemhez is codekeket kell keresni. Nyilván telefonhoz ezt nem lehet biztosítani.

    Egyébként itt él a minél nagyobb annál jobb elv, pl az X-10 4 collos képernyőjén sokkal jobban lehetett filmet nézni, mint pl. a GT540-el, egyidőben használtam őket. A Wave II-n nagyon kevés film pixelesedett, jellemzően a konvertáltak, ha valaki már belenyúlt. A símán letöltött és átkopizott filmekkel soha nem volt gond, különösen az mkv kiterjesztésűek kiválóak ( ez is avi, csak módosított, néha a hang kódolással volt rossz!)

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Lotusomega #26468 üzenetére

    Elég sokat fényképezek a telefonnal, ez mindíg a zsebben van, a fényképező gép a kocsiban. A tapasztalat, hogy tényleg elképesztően jó képeket csinál. Eleinte nekem is sokszor bemozdult.- A megoldás az, hogy különösen gyenge fénynél kicsit tovább kell mozdulatlanul tartani a célon, hogy legyen ideje a képet megcsinálni (fényt begyűjteni) . Ua. mint a hagyományos gépeknél is a záridőt kell növelni gyenge fénynél. pl, 1/1, 1/15, 1/30. (mp) Ilyenkor ezek is bemozdulhattak, maximális blendenyílás mellett is.

    A zárhang után még legalább 1 mp-et kell mozdulatlanul várni. Jó fénynél ez nem él, hiszen kb 1/125-1/250-es záridőnek felel meg a mentési idő, ilyenkor a "rekeszmérettel" is játszik a gép - mélységélesség. Ez az opció is benne van a telefonban, nyilván szoftveresen.

    Az a tapasztalatom, hogy vakuval is sokkal jobb képeket csinál sötétben is mint az összes többi teló, próbáltam jópárat.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz ABal #26190 üzenetére

    Bocs máshova szántam hozzászólást

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    Néha kifejezetten bosszant, ha olyasmiről nyilatkoznak egyesek amit még nem láttak, csak valahol olvastak, vagy valakinek a szubjektív tesztjét olvasták. Úgy tűnik egyedül vagyok, aki kb két hónapja használ Wave II-t ( nem Wave 2!!!), igaz még kísérleti pld, és a szoft bizonyos részei sem nagyon stimmelnek - a KIES-sel képtelen rendesen kommunikálni. Ezen kívül teljes értékű teló, igaz csak angol nyelvű XXJI6-os 1.2-vel.

    Szóval én sem állítom, hogy értelmes volna a Wave 1 és II csere, a szoft és a hw ugyanaz, csak a képernyő más. Mivel én használom naponta, állíthatom, hogy rendkívül szép a képe, természetes - nem agyonszínezett - kristálytiszta, éles, napfényben is jól látható. Kiváló a kamera, a filmeket gyönyörűen hozza. Nem tudom, hogy a hardver, vagy a szoft eredménye, de egészen kiváló a telefon használhatósága. Médiában jobb, mint az i4-es, a kamera minőségibb, kipróbáltam. A zene hangzása szebb, sokkal jobbak a beépített hangszínekkel. Az I4-nek csak a kijelzője komolyabb de az nagyon üt minden telefont.

    A nagyobb méretű telefont meg kell szokni, de könnyű hozzászokni és nehéz róla lemondani. Aréna - Gt540 - X-10 - W II. Aki kezelt ilyet a mindennapokban és nemcsak telefonnak használja a kütyüt az tudja, hogy minden cm-nek jelentősége és értéke van, különösen az ilyen kicsi átlagos méretben. A W II fizikai méretben megegyezik az X-10-el, a kijelzője valamelyest kisebb. Az x-10-et csak két kezesen tudtam használni, sokszor mellényúltam, de itt nem volt ilyen gond, egy kézzel is lehet használni. Most a szövegbevitellel voltak gondok, az Androidos telóimmal nem volt ilyen probléma.

    Akinek már van 1-ese, az ne cseréljen, de aki most akar venni Bada telefont, az már csak W II-t vegyen, 100 e alatt fog nagyon felső kategóriás telefonhoz jutni.

    Aki meg a középső menűgomb miatt nem venné meg, hát.......

    Ha valakit rettentően érdekel a teló megtalálhat Szolnokon......

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Karma #27191 üzenetére

    Nem mondom meg, de nem is ügy, már régóta forgalmazzák. Először Angliában és Németországban még novemberben, most megy a kampány az oroszoknál - internetes hírek alapján tudom. Egyébként semmi titok nincs a teló adatai októbertől elérhetőek, november elején már az átlagosnál komolyabb összehasonlító tesztek jelentek meg róla. Mo-n is lehet több tucat példány, csak nem fórumoznak - illetve talán már független árusoknál kapható is, úgy olvastam 97 e-ért.

    Egyébként mivel csak jókat írtam róla, a pozitív marketinghez járultam hozzá.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Gonsalez #27184 üzenetére

    No akkor egy kis 1.2-es tapasztalat.

    A KIES gond. Az 1-es csak egyszer ismerte fel a telót (W 7 64-en, csak ezért installáltam), a telefonszámokat tudtam lementeni, innentől kuka. A W 7 32-es néha felismerte de a legtöbbször az egész gép lefagyott tőle. Ha kihúztam a zsinórt, ment tovább. Többször mindent újítottam, regisztráció, driverek törlése stb.

    Csak egy módon lehet kommunikálni részben a 2-es KIES-sel. KIES módban a csatlakozással egyidőben meg kell nyomni a ki-bekapcs, jobb oldali gombot, csak egy pillanatra. Ekkor újrakeresi a drivereket és részben felismeri a KIES. Néha még az APPS-ból is tudtam feltölteni, az 1-essel reménytelen volt. Mivel nem szinkronizálok, és Mass Storage, (TC) vagy csak síma összedugásal (Win 7) mindent elérek nem hiányzik a KIES.

    A BT nagyon jó, az asztali gépemben levő USB Bt-t rögtön felismerte, korrektül együttműködnek. Mivel azonban nagyon lassú a fájlátvitel ( A 2-es Bt-s USB csati miatt) nem tudom kihasználni ezt a funkciót. Azonban nem ismeri fel az X-10 sztereó fülesét MV600-ast, sajnálatomra, és telefont még nem találtam, amelyiket felismert volna!

    Éppen ma vettem észre, hogy az 5.1-et nem lehet beállítani, a Normál beállításra valóban nem reagál. Nekem azt írja ki, hogy az effektek legyenek OFF-on, de ilyen opciót nem találtam. Marad a széles hangzás.

    Más. Sajnos mivel a KIES nem ismeri fel a teló szoftverét, nem tudom újítani, saját szoc. probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz dave182 #27217 üzenetére

    Szaporítom a szót.
    Működik az 5.1-es, minden normálon - al. Valóban zavaros a hangzáskép, komoly fejhallgatóval is, de lehet, hogy csak szokni kell. A Dolby hiányzik.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz peterk #27222 üzenetére

    Kipróbáltam és a hangrendszeremen, valóban sokkal tisztább a hangzáskép, szélesebb a spektruma, a mély - nagyobb hangfalakkal, mélynyomóval - egészen jó. Talán házimozi rendszerhez van optimalizálva hangzásképe az 5.1-nek. Sok csoda lehetséges, de két fülhallgatóval nagyon nehéz térhatást generálni. Most gyönyörködöm a hangzásban, talán még az Arénával volt ilyen érzés.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Dapro #27235 üzenetére

    Egy telefon gondját nem általánosítsuk. Biztosan nem adnának ki úgy szoft-ot, hogy alapvető bug van benne. Nem életszerű, sok kézen - programozó szakemberen - megy keresztül, amire kiadhatóvá válik egy-egy új hivatalos fw, ezért is olyan lassú a frissítés.

  • Vovi1

    aktív tag

    Két hete tértem vissza a Badáról az Androidra, három hónapos kitérő után. Nagyon meglepődtem mennyit fejlődött az Android. Szerintem két eltérő koncepció és nagyon szubjektív, hogy kinek mi felel meg. Aki folyton a neten lóg és szeret folyton változtatni a rendszeren - erős számítástechnikai affinitása van, az használja az Androidot. Aki elsősorban telefonálni akar, - játszani - de elsősorban a multimédiát szereti az használja a Badát.

    A Bada gyári programjai - az internet kereső kivételével - jobbak, mint az Androidé. Jobb a hang, fotó, videó lejátszó szoftverei. Kamerája jobb, mint az átlagos Android, gyorsabb az erős vas miatt. Persze a csúcs Android telók több területen jobbak, de sokkal drágábbak is. Jellemző hardverhiba nincs, az op. rendszer sokkal stabilabb, mint a többi. A kijelzői a jelenlegi csúcstechnika - iPon . Talán a SE Bravia haladja meg.

    Az Androidnak nagyon sok jó programja is van, ami hiányzik a Badából. Pl. tisztességes akku ellenőrző, felügyelő prg, bővebb GPS és kapcsolódó programok - nemcsak helymeghatározáshoz - olvasóprogramok, alkalmazói programok, jobb filekezelők, komolyabb telefonálást segítő, ellenőrző prgk, stb. Androiddal pl. torrentről is le tudok tölteni bármit.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz szimike79 #32726 üzenetére

    Ha a párod a gyengébb nemhez tartozik, akkor az X-10-et nem javallom, legfeljebb a fehér kiadását, ez nálunk nagyon ritka. Túl nagy és szögletes női kézbe, bár el tudok képzelni nőszemélyt akinek eltűnik a kezében..... Átlagos férfikéznek is legalább kettő kell, hogy hívást tudjon fogadni, vagy, hogy felélessze. Nagyon széles és csíkban kell végighúzni, egészen lent a kijelző alsó harmadában. Ez a 2.1-nél, van így az 1.6-os könnyebb volt az íves húzással, ha jól emlékszem, még az ősszel mérgelődtem vele. Egyébként kiváló telefon.

    Az X-8 (ha az SE-re gondolsz) butább középkategóriás, de sokkal nőiesebb. Alapban fehér színű. 2.1-es Androiddal jött. Jó fóruma van. Ha mindenképpen Androidos telót akarsz venni neki várd ki az SE Mangót. Néhány hónap és jön. Klasszikus női telefon lesz, a legújabb belsővel. Paraméterei néhol már olvashatók.

    Mondjuk ez a W fórum, de jó tanács innen is jöhet.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz gazfickó #33125 üzenetére

    Ma délután az egyik MM üzletben láttam egy kütyüt, szivargyújtóról USB kimenet. 650 mA, bármilyen USB-vel működő kütyüt tölthet, pl autós navinál is tökéletes, kábele mindenkinek van. Kb 2 e Ft.

Aktív témák