Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Neworder

    csendes tag

    Sziasztok!

    Biztosan volt már téma, de lusta voltam visszaolvasni és hátha segít valakinek...

    A pár napja frissítettem az új, 1.2-es firmware-re (S8500XXJK1), szerintem jó, én még a júniusival (JF1) nyomultam és egy-két App már nem akart menni rajta - igaz, hogy ez még nem a végleges 1.2-es BADA, de remekül működik. Azért írom le ezeket, hogy aki vállalkozó kedvű (és ért valamennyire az ilyesmihez, de nincs kedve órákat fórumozni, olvasgatni), ez alapján biztosan működő firmware frissítést tud csinálni. Előre szólok, hogy ebben nincs MAGYAR nyelv, akit ez zavar, az ne is olvasson tovább :P - jó tanács, ha pl. nem tudod, hogy kell pl. kicsomagolni egy .rar fájlt, akkor inkább ne állj neki egyedül (kérj meg valakit, aki helyesen tudja értelmezni az alábbiakat - majd a KIES-sel vagy a szervizben frissítenek Neked a hivatalos 1.2-re). Ha nem világos mind a 18 lépés, hagyd, mert ha valamit kihagysz, elképzelhető, hogy nem fog működni a telefonod. Ezt már sokan kitárgyalták itt, de én is ideírom, természetesen ez NEM a hivatalos útja a felhasználó által végezhető FW frissítésnek RGO garanciavesztéssel jár.

    Jelenleg a JK1-es végű FW a legfrissebb 1.2-es verzió. Amire szükséged lesz:
    - KIES, samsung apps oldaláról letölthető
    - samfirmware.com-os regisztráció, hogy le tudd tölteni a firmware-t (ha lusta vagy, itt van két link: JID JK1
    - Multiloader v5.62 (google vagy samfirmware)
    !Frissítés előtt KIES-sel mentsd el a névjegyeket, sms-eket, stb.!
    Maga a frissítés főbb lépésekben:

    1. Fájlok letöltése, kitömörítése (password: samfirmware.com). Tedd külön könyvtárba a két firmware-t, JID-et és a JK1-et, nehogy összekeveredjen, stb. A JID-vel kell kezdeni, ez FONTOS!!! Egymásra épülő frissítésről van szó!
    2. Multiloader elindítása („Run as administrator” szükséges lehet Vista vagy windows 7 alatt)
    3. LSI6410 kiválasztása a fenti listában (radio gombok avagy fekete „pöttyök közt”)
    4. Válaszd a pipával a „Full Download”-ot
    5. Következő lépés a fájlok kiválasztása (JID könyvtár!), például klikk az „AMSS” gombra, válaszd ki az „amss.bin”(abból a könyvtárból ahová kitömörítetted) és így tovább (Boot, apps, Rsrc1, rc2, ffs, csc, shp app) – hagyatkozhatsz a gomb nevére és a fájl kiterjesztésre a listában
    6. Eddig a gépen ügyködtünk, most jöjjön a telefon. Kezdjük a frissítést, kapcsold ki a telefont! (mentés megvan, ugye?) Vegyük ki a SIM és memóriakártyát (nem szükséges, de gyorsabb, mert pl. nem fogja az első bootnál átnézni, hálózatot keresni, pin kódozni stb.). Jobb így.
    7. Kösd össze a gépet és a telefont, a mellékelt USB kábellel
    8. Kapcsold be a telefon a következő módon: Tartsd nyomva a (HANGERŐ LE + Lezáró + Hívásvége (bekapcsoló)) GOMBOKAT – ha mindent jól csináltál, bekapcsol a telefon „Download mode”-ban, kiírja és semmi mást nem csinál
    9. Közben a számítógép új hardvert installál, ha végzett, a Multiloader ablakban nyomj a „Port Search” gombra, ha minden rendben „Ready” lesz a státusz
    10. Ha a fenti lista megvan, már csak a „Download” gombra kell kattintani – ez tulajdonképp a firmware csere, flash-elés, az update, stb. akárhogy is hívjuk. Ez a gépedtől és a rátöltött adatok mennyiségétől (FW verziótól) függően változó időt vesz igénybe, kb. 5-15 perc. A flash-elés közben jobb oldali szekcióban a Multiloader ablakban láthatod, mi mennyi időt vett igénybe és hogy sikerült-e feltölteni – akkor jó, ha nincs [error] a listában. HA van, előfordult már mással is, semmi pánik, mikor végzett a folyamat, kezd előröl – megjegyzem, nekem még sose írt hibát.
    11. Ha minden jól ment a telefon magától bekapcsol, kék képernyőt fogsz látni, aztán, megint újraindul magától, de ekkor már a normál üzemmódban, ahogy használni is szoktad.
    12. Nah, és mivel ez egy két lépcsős UPDATE, most „megszívatjuk szegény rendszert”, mert pont ennyit élt ebben az állapotában… Ismét kikapcsoljuk a telefont, és most a JID-re épülő JK1-et töltjük rá.
    13. A számítógépen ismét Multiloader, LSI6410, DE MOST NEM „Full download”. Ez csak bizonyos részeit cseréli a rendszernek, nem kell a full. Most megkeressük a JK1 könyvtárat, értelem szerűen megint kiválasztjuk a fájlokat, csak azt, ami van (nem lesz pl. Boot, de lesz „fota”).
    14. Jó, ha a Port search még mindig Ready státuszt ad vissza, akkor mehet az újabb Download. És igen, megint ha mindent jól csináltunk a telefon magától bekapcsol, ha végzet. Normál felhasználói felület megvan (húzzuk ki a kábelt, és kész is vagyunk – vagyis a dolgok visszatöltése miatt nem érdemes, de kinek hogy jó :)).
    15. Most még egy FONTOS lépés, amit sokan nem tesznek meg és ezért is hallani „rosszul működő” firmware-ekről, egy-egy frissítés után. Csináljunk egy hard resetet a következő kóddal: *2767*3855# - telefon ismét újraindul. (ez azért fontos, mert így nem zavarhatnak be régi fájlok, beállítások, „semmi”…)
    16. Most pedig a „FÉNYKÉPEZŐGÉP” szoftverét frissítjük, lehet elsőre furán hangzik, de külön FW van hozzá – és a vicc az, hogy ezt néhány „hivatalos” (?) szerviz sem csinálja meg -> hibás, gyenge kameraműködés. Nem bonyolult: *#197328640# kódot beírjuk, ekkor előjön egy szerviz menü (lehet itt mást is állítgatni, de aki nem tudja mi mit jelent, az szorítkozzon a most leírtakra). Válasszuk a következő menüpontokat egymás után [6] - [3] - [2]. 4-5 perc alatt elvégzi az a frissítést és két [OK]-t kell kapnunk (a telefonban lévő mindkét kamera szoftvere frissült) – lépjünk ki a menüből…
    17. Rendben, a frissítéssel meg is vagyunk. Opcionális, aki akarja kiválaszthatja, hogy energiatakarékos vagy teljesítmény orientált üzemmódba kapcsolja a telefonját (ez utóbbi jobban meríti az akkumulátort). A két mód közt a *#8740# kóddal tudunk váltani, „CP UART” a teljesítmény orientált mód, az „AP UART” pedig a takarékos (GYÁRI) beállítás.
    18. Töltsük vissza a KIES-sel mentett adatokat, telepítsünk az Apps-ról alkalmazásokat.

    Természetesen MÁS firmware-ek feltöltésére, update-re és downgrade-re is használhatóak a fent leírtak. :K

  • Neworder

    csendes tag

    válasz Sógi #24316 üzenetére

    Egyet tudok érteni... Sok a fika, aminek csak részben érthető az alapja. Én az N95 8GB-met cseréltem le erre, nekem tökéletes.
    Telefonálok, fotózok és néha zenét hallgatok rajta, pdf fájlokat nézek, jah és persze játszok, olyan primitív játékokkal, mint a GemStorm vagy a BadBalls. Van rá egy nagyon jó magyar fejlesztésű szótár (gyors, mint a fene - pl. N95-re is volt egy fejlesztés, de abba fél perc volt minden mozdulat, ez meg szabályosan kitalálja az ember gondolatát :R ). Használok egy password mentő progit és néha netezek rajta, ha otthon nincs kedvem bekapcsolni a gépet, hogy ránézzek az időképre, vagy valami hír portálra.
    Az, hogy ezeken felül fejlesztenek rá egyéb dolgokat illetve fognak, az külön öröm lesz. Persze annak aki iPhone-os vagy Androidos progikat vár (konkrét címeket), annak csalódnia vagy várnia kell. De tényleg kérdéses, hogy akkor miért vett ilyet? :F Az ára? Olcsó, de nyilván ezért is olcsóbb. Használt ár: eBay, 60-65e alatt nem nagyon mennek el, 7x ezer az új. Ez most olyan rossz? Addig beszéltek itt értékcsökkenésről, hogy a végén majd kis hazánkban már lemegye 50-re az ára, mert ugye aki ilyet akar, az feljön az ilyen fórumokra és olvas... :U Nem? Mondjuk én nem bánom, ha leviszitek 45-50-re akkor veszek a feleségemnek is egyet :Y :DD

    Szerk: ja és a GPS navi, nem vagyunk egyformák... az N95-re vettem Garmint, évi 1x használtam átlagban, persze Pécs külterületén elvitt a bokrokba és Sopronba rossz volt a házszámozás (kb 1 km), nah ez a két alkalom el is vette a kedvem (3éve volt PDA-m iGO-val, azt is eladtam hasonló okokból és hasonló jó két próbálkozás miatt).

    [ Szerkesztve ]

  • Neworder

    csendes tag

    Sziasztok ismét, már nem tudom, hogy ki vetette fel elsőnek - ezért nem válaszban írom:

    1. FLAC támogatás, simán viszi a lejátszó progi, szépen szól - S8500XXJK1-es firmware... (ami ugye 1.2-es BADA)
    2. 1280x720p-s videónál valaki írta, hogy nem tud még 2 perces vidit se csinálni - úgyszintén hibátlanul megy, most csináltam egy 3 perces vidit.
    3. JK1-es a legfrissebb 1.2-es BADA erre a telóra, tudtommal még mindig, az XEJL1 az 1.0.2

    :U

    (u.i.: Wave-em van, nem a Wave II)

    [ Szerkesztve ]

  • Neworder

    csendes tag

    válasz Tepla #24952 üzenetére

    Nekem is ezt írta a JF1-es szoftvernél, elegem lett és csináltam egy multi-s frissítést :K Azóta is hibátlanul megy a JK1-gyel. Egyébként, jobb is ha nem megy, külföldi fórumokon és már itt a magyaron is volt több példa, hogy a csodás KIES hibázott a frissítés során (ha jól emléxem :U !!! mindjárt jön valaki egy ellenpéldával :P !!! ...szóval ne kövezzetek meg, de ezt ritkábban olvasom mint a külföldieket....) -> Egyszóval, én valahogy jobban bízom a multi-ban, ha van egy kicsi érzéked az ilyen dolgokhoz, csináld azzal

    [ Szerkesztve ]

  • Neworder

    csendes tag

    Tényleg, talán fontos infó lehet valakinek az alábbi. BUG-os Widget

    Nézzetek rá a következő "drágaságra" - már aki használja, ugye... :
    Analog HTC clock

    Itt egy letöltési [link]

    16-24% közt pörgeti folyamatosan a CPU-t, okozva ezzel lassulást és akksi fogyást - a kis szemét :DDD Ha leszeded a képernyőről, természetesen abbahagyja - én töröltem is rögtön ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Neworder

    csendes tag

    válasz ABal #24957 üzenetére

    - Most akkor a KIES vacak? (költői kérdés)
    - Lehet, de én arra is tippelnék, hogy a PC-k sem teljesen 100%-osak, pontosabban a szoftveres környezet (össze vissza frissített - vagy épp nem frissített - Windows-ok, .NET futtatókörnyezetek, stb.)

    Végülis, sajnos a lényeg az egészből egy dolog... Hogy egy pár kilóbájtos progi jobb erre a célra, mint a hatalmas KIES :U Nem ez lenne az első ilyen dolog, mondjuk a névjegyeket le tudtam tölteni és vissza a KIES-sel, arra jó. Én azt se bánnám, ha legtöbb progi ilyen pár KB-os lenne, és nem oly szép, csillogó mint a KIES. Aki kicsit is ismeri a "programok világát" - vagy mit - az tudja, hogy lehetetlen hibátlan progit írni, ami ekkora méretű (kisebbet is nehéz, ha egyáltalán van ilyen - ugye erről lehetne vitatkozni... de nem ez a lényeg)

    [ Szerkesztve ]

  • Neworder

    csendes tag

    válasz Varszegig #24959 üzenetére

    Jó, jó sz*rkupac :K így is hívhatjuk

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák