Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Karma

    félisten

    válasz potyi23 #36333 üzenetére

    Naszóval...

    Az NDK szükségességével arra gondolok, hogy a játékfejlesztéshez vagy a teljesítmény-érzékeny dolgokhoz natív kódot is kell írni, mert a sima Java nem elég hozzá. Ezt egy kicsit visszásnak gondolom (natív kód párti vagyok). Igazából ez a fejlesztőt nem érinti, a játékfejlesztők már belejöttek.

    A fragmentáltság azt jelenti, hogy nincs semmilyen egységesség a telefonok között. Egyrészt ahány telefon, annyi féle Android verzió (1.5, 1.6, 2.1, 2.2, 2.3 főleg), másrészt még az azonos verziók között is vannak apró eltérések. Én nem vagyok Android fejlesztő (Symbian/bada/kicsit iOS inkább), viszont valódi androidosoktól hallottam erre konkrét, gyártóspecifikus panaszokat. Nomeg ott van a sokféle felbontás is. Meg a CPU-k. Meg a RAM... Semmi egység, tényleg.

    De tényleg jobban testre lehet szabni. Ha valakinek ez az igénye, akkor ott boldog lehet (nekem pl. egyáltalán nem, a WP7-tel is nagyon jól el lennék, ha teljesítené az igényeimet.)

    Nekem tapasztalat alapján az iOS felel meg a legjobban. A WebOS-t leszámítva mindent próbáltam huzamosabb ideig.

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

Aktív témák