Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • feketebirka

    csendes tag

    válasz MK VII #22 üzenetére

    a jelenlegi win7-emet 3 éve installáltam. jelenleg 33 gigát foglal az ssd-men, mert az installer mappát (ami 15 giga) átlinkeltem a vinyóra. ez csak a windows mappa. ha számolunk rá egy kis swap-et meg a hibernálást sem kapcsoljuk ki, akkor máris 60 gigánál vagyunk. lehet hogy a szűz 8.1-es 64 bites foglal 15 gigát, de ugye nem gondoltad komolyan, hogy rátelepíted egy 16 gigás drájvra !? A totál abszolut minimum az a 64 giga. De ha már akarsz szöveget szerkeszteni, akkor inkább 128.

    A user könyvtáram 22 giga .. pl google earth (amit melóhoz használok) 2 gigát szemetel bele. ugyanít a browserek legalább fél giga fejenként.

    Jelenleg 60 giga játék van az ssd-n, de csak mert a ffxiii-t átraktam a vinyóra, ami önmagában 60 giga. A másikból is 40 gigát visz egy játék.

    A maradék programok összesen 40 gigát adnak. Ezek sem dísznek dekkolnak itt.

    Jelenleg 180 gigát foglalok a 240-ből, s azon gondolkodom, hogy a 2 terás vinyót egy 512-es ssd-re cserélem, a vinyó meg megy a szerverbe.

    Na, akkor a szerver: hát egy hangforrás van benne (pedig 2 venti is pörög benne). Na mi !? hát a vinyó! Nem sikerült megoldani, hogy k.ssba legyen, pedig direkt olyan házat vettem. Ezek a 3.5-es vinyók rezegnek mint a fene, és hiába gumibak ide, felfüggesztés oda, nem sikerült még megoldani azt, hogy ne rezegtesse az egész házat valamilyen szinten.

    Nem mondtam egyébként, hogy mindenkinek rohannia kéne terás ssd-t venni. Viszont a fél terás már elérhető. Fél terással már pl meg tudod csinálni, hogy a nagyobb cuccokat feltolod nas-ra. Oda persze jogos a vinyó. Viszont látni kell, hogy amíg a vinyók ára nem csökken (már több éve a 2 terás a sweet point 20 környékén), addig az ssd-ké igen. Szóval a 320 gigára talán most még nincs sokmindenkinek szüksége, de a közeljövőben már tuti. S gondolom te sem a mának veszed a hardvert, hanem inkább már a holnapnak. vagy a tegnapnak !?

Új hozzászólás Aktív témák