Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • morocan

    csendes tag

    válasz stevve #79 üzenetére

    Szerintem a mobiloknál ugyanaz az értelme az open source-nak, mint az IT ipar, más területein. Ha ott látod az értelmét, akkor azok szerintem itt is érvényesek.

    Például: Az osx, safari, ios stb. is mind egy-egy opensource projektből jöttek létre, az volt az alapjuk. A fejlesztőjük az Apple - ennél a példánál - persze sokat fizetett a fejlesztői közösségnek érte, hogy neki magának ne kelljen nyiltá tennie a programja kódját, az eszközölt változtatásokat. Ez jó volt az eredeti projekt fejlesztőinek is, az Apple-nek is.

    A témához csatlakozva, szerintem nagyon szépre, jóra, és EREDETIRE sikerült a WinPhone7 felülete, legalábbis így a videók alapján. Kicsit sajnálom, hogy nem a Meego jött ki vele - remélem annak még jobb lesz.
    A kezdeti próblémák egy részét meg fogják oldani. A szoftver ellátottság is javulni fog. Nem féltem a Microsoft-ékat, végül is a világ legnagyobb szoftvergyárosai. A Visual Studio, C# mind gyors fejlesztést tesznek lehetővé( ha lehet erre, ezekkel fejleszteni ). + egy kis ösztökélés, és lesznek bőven 3rd party szoftverek.
    A teljes multitasking hiánya szerintem nagy hiba, és félek hogy ez az új írányvonaluk, nem pedig csak most maradt ki. Így talán nem fogják később sem pótolni.

    A hardwarek meg nagyon ütősek. Abszolút csúcskategória. Nem értem azokat( moonman ) akiknek ez nem elég.
    Nekem az LG jobban tetszik, de csak a mérete miatt, mert ez a Samsung írtózatos nagy darabnak tűnik.

  • morocan

    csendes tag

    válasz oO7 #83 üzenetére

    Nem úgy értem, hogy teljesen hiányzik a multitasking, hanem hogy a teljes multitasking hiányzik. Vagy nem? Mobiloknál ez multitask nagy próbléma, erőforrás gazdálkodás( cpu, memoria, akkumlátor stb ), megjelenítése a felhasználók felé( alkalmazás váltás, figyelmeztetések stb ), stb.
    A WinPhone7-nél hogy valósították meg, milyen szintjét engedélyezik, milyen elven ?

  • morocan

    csendes tag

    válasz Arhquis #87 üzenetére

    Én sokszor hallgatok zenét, böngészem a világhálót, chatelek a barátaimmal, közben akár megnyitok egy pdf-et is, hogy valaminek utánna olvassak. Sokszor mindezt egyszerre. Persze nem ugyanabban a másodpercben, de mint tevékenységet párhuzamosan. Váltok az ablakok között - desktop.
    Szerintem a multitaskingnak mobilokban is van létjogosultsága, akár a fent leírt tevékenységeknél. Maemo, meego, webos ezt jól megoldották, az első kettőnél úgy tudom, hogy még erőforrás kémélően is.

    Ezek( a fent leírtak ) talán már az ios-nél is megvalósíthatóak egyszerre, de azért ott még jócskán vannak korlátok. Milyen jó lenne, ha csak a felhasználók igényei, fantáziája szabna határt.

    [ Szerkesztve ]

  • morocan

    csendes tag

    válasz Arhquis #98 üzenetére

    Szerintem meg ezek ( kis ) számítógépek. Nem csak azért mert hardware, software szinten is megfelelnek a számítógép fogalom felé állított kritériumnak, hanem mert a felhasználók pont arra ( is ) használják őket, mint a számítógépeket. Például internetezés, film nézés, zene hallgatás, játék, dokkumentumok megjelenítése, akár módosítása stb.
    Más megjelenéssel, más UI-val rendelkeznek ezek mint amit megszokhattunk a számítógépektől, de attól még azok. De itt vannak ezzekkel szoros rokon ipad-ek( ha jól tudom az ipad-nél sincs multitask ), android-os netbookok( ezeknél van ), stb is.

    Az erőforrás kérdés már sokkal kényesebb. A cpu többet dolgozik( dollgozzon ha bírja, elég nagy teljesítményűek, skálázhatóak, keveset fogyasztanak ), több memória kell( manapság a telefonokban már van azért rendesen, és egyre gyorsulnak is ), az oprendszernek is tudnia kell pár plusz dolgot( erőforrás gazdálkodás, folyamatok megszakítása stb. szerintem a legtöbb emlegetett rendszer tudja ezeket ). Nagyobb teljesítményű akkumulátor kell( a cpu többet dolgozik, a háttérben megy a wifi, stb ezek eszik az áramot ). Szerintem csak ez utóbbi, akkus dolog jelent csak igazi gátat a multitask felé. De vannak ötletes megoldások erre is, akár software szinten.
    A kijelző mérete nem annyira mérvadó. Nem egyszerre kell az összes alkalmazást nézni( egyébbként a mobiloknál ezt nem is nagyon lehetne, mert álltalában úgynevezett egy ablakos desktop rendszert használnak ), Az asztali gépemen sem szoktam több ablakot egymás mellett nézni. Csak kell valami gyors, kényelmes mechanizmus, amivel lehet köztük váltani. Desktop gépemnél ez a tálca, alt+tab.

    Az a felhasználó meg aki ilyen vagy hasonló okos telefont vesz, szerintem éppen hogy ki akarja használni annak minden lehetőségét. Rengeteg életszerű helyzetet tudnék arra, hogy mikor lehet hasznos a teljes multitask egy mobilon is.

  • morocan

    csendes tag

    válasz BJohhnyB #94 üzenetére

    A videó alapján úgy tűnik, hogy mind a kettő egy nagy batár telefon. De ( sajnos ) mintha manaspság ez lenne a tendencia.

Új hozzászólás Aktív témák