Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rootmin

    tag

    Egyre gyakrabban előjön a téma, és nem értem... egyszerűen nem értem, honnan jön ez az AMOLED ellenesség. Érteni se kell hozzá, anyám is látja: ránézésre jobb képe van*, és a vélt hátrányok bagatellek.

    *Nem, ne gyere azzal, hogy túlszaturált f*s. Be lehet színhelyre kalibrálni, úgy egy IPS mellé téve a kontraszt különbség miatt ég és föld a kettő.

    - Beégés: Ilyen szinten nincs is. Üzletben kiállított, magára hagyott példányon kívül én még nem találkoztam ilyennel, pedig ha OLED-es telefon kerül a kezeim közé, ezt rendre csekkolom.
    Nem mondom, hogy lehetetlen produkálni, de az emberek túlnyomó részénél ez nem hinném, hogy valaha problémát okoz, inkább csak egy olyan fantom-félelem, aminek még annyi alapja sincs, mint a plazma TV-knél volt... (pedig azzal se volt probléma a "kihalás" előtti szériáknál már)

    - Túlszaturált színek Ez nem a technológiából adódik (csak lehetőség), a vezérlésen múlik, láttunk már erre korrekt és kevésbé korrekt példányokat is (az újabb Samsungok azért egyre jobbak ilyen téren is)
    A színhelyességre mindig sokat adó Applenél valószínűleg lesz majd viszonylag pontosan kalibrált profil a hype-gerjesztő, képernyőről lemászó, túlszaturált csoda mellett, amiért majd kajálja a nép. Csak ki kell találni valami hangzatos iColor Real Gamut Technology-t ;)

    - Kevés fényerő:

    Ott a pont. Kevesebb a max mérhető fényerő. De hiába 520 nit a kijelzőm max fényereje, tűző napon alig látszik, semmivel sem rosszabb, mint pl. egy régi kis S3 olvashatósága. Miért? Mert nem csak a fényerő számít ilyenkor, hanem a kontraszt. Innentől ez a méregfog is kihúzható...

    - Fogyasztás:

    Talán ez legkomolyabb ellenpont, de az előző hozzászólásban is látszik, hogy nincs többszörös különbség fehér téma esetén sem (sötéttel meg ugye lehet spórolni). Az LCD technológiával ellentétben az OLED még nagy ütemben fejlődik, elég valószínű, hogy éveken belül az LCD alá fog menni ezzel is.

    Mondom mindezt úgy, hogy jelenleg egy Z3 Compactom, és egy Z3 Tablet Compactom van IPS kijelzővel, imádom a színeiket, de a brutál kontrasztot nagyon-nagyon irigylem.

    Summa summarum, legyen csak minél több kijelző OLED. Egyértelműen ez a jövő. Szerintem. De tessék vitába szállni, hátha hallok értelmes érveket is az OLED ellen a sok picsogás mellett.

Új hozzászólás Aktív témák