Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz rootmin #38 üzenetére

    Beégés: Ilyen szinten nincs is.

    Eddig az összes AMOLED-es készülékemnél előfordult (S1, S2, Note 2, Note 3, Note 4), a Samsung szó nélkül javítja, cseréli. Nem véletlenül.

    De ha beleolvasol bármelyik ilyen készülék topikjába, akkor láthatod, hogy egyáltalán nem ritka jelenségről van szó.

    - Túlszaturált színek Ez nem a technológiából adódik (csak lehetőség), a vezérlésen múlik

    Lehet trükközni (sőt ezek a trükkök már egész jól működnek), de valós RGB pixelezettség nélkül teljes színhűséget igen nehéz összehozni.

    De hiába 520 nit a kijelzőm max fényereje, tűző napon alig látszik, semmivel sem rosszabb, mint pl. egy régi kis S3 olvashatósága.

    Ezt szerintem te magad sem gondoltad teljesen komolyan.

    Summa summarum, legyen csak minél több kijelző OLED

    Nem vagyok én sem ellene, de ahogy te is írod, ez még egy fejlődő technológia, míg az IPS már egy kiforrott.
    Az sem véletlen, hogy nem OLED-et használnak a méregdrága grafikus megjelenítőknél sem.

    Persze igazából nincs sok teteje ezeknek a vitáknak, mert egy mobil kijelzőjénél nincsenek olyan valós követelmények, ami miatt egyik, vagy másik technológia tulajdonsága létfontosságú lenne.

    --

    Személy szerint én a mobil eszközökben inkább valami fejlett, nagy felbontású és gyors e-Paper megoldást látnék szívesebben, ami háttérvilágítás nélkül is tökéletesen olvasható és nincs szüksége energiára, csak a frissítésnél. Hidd el, ehhez képest az IPS és az OLED is csak egy ócska, elavult valami lenne. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák