Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GenAK

    csendes tag

    válasz weinmaker #1600 üzenetére

    Szia!

    -Ext2 partíciót nem látja alapból a telefon! Csak a Link2sd!
    Ezt max 2gb-osra kell csinálni nagyobbra nincs értelme!
    (Ide tudod az appokat átlinkelgetni a link2sd progival! Csak az appok által foglalt helyet lehet áttenni az általuk tárolt adatot nem!)

    -Fat32 partíció pedig a normál sd kártya méret! (képek, zenék, adat tárolására)

    --------------------------------------------------------------------------------------------
    X Cover 2 Root és SD kártya particionálás menete:

    Feltételek:
    - Gyári "nem hackelt" telefon!
    - SD kártya
    - Jó állapotú op rendszer a számítógépen
    - Adatkábel X cover 2 töltő is jó!
    - Biztonságos Kártyaolvasó
    - Szükséges Programok:
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    -Rootoláshoz: Superflash nevű program Letöltés -> Katt ide
    - Memóriakártya particionáláshoz: MiniTool Partition Wizard Home Edition Letöltés -> Katt ide

    --------------------------------------------------------------------------------------------
    Menete:

    1 Lépés:
    Telefonon:
    Beállítások->Fejlesztői beállítások Bekapcsolása-> USB-hibakeresés bekapcsolása.

    2. Lépés:
    Gépen!
    Tűzfal és vírusirtó kikapcsolása a munkamenet előtt és alatt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Superflash nevű program telepítése a számítógépre és rendszergazdaként(jobb klikk az exe-re és futt. rendszergazd.) a mappájából elindítása.

    3. Lépés:
    Telefon a számítógéppel összeköt megvárni míg a Superflash nevű programmal összecsatlakoznak.

    4. Lépés:
    Kattints a Root fülre és Root gomb-> a többit automatán megcsinálja a program, végül újraindul a telefon és kész.
    Programot ne frissítsd /emlékeztessen később/ 2.2.0.1709 verzió /csak abban az esetben frissítsd ha a régi verzió nem tudja rootolni!/
    Ha frissíted 2.4.8.1961 verzióra akkor kínai nyelvű de ugyan úgy látszik, hogy hol a root fül és a root gomb!
    /root fül a balról a 4. a root gomb a bal oldali a jobb oldali a root letörlése/
    Ha a telefonon újraindítás után bejön az android menü ott a legfelsőre kell a /hangerőgombokkal lehet lépkedni/ kikapcsológombbal kattintani majd a telefon újraindul.
    Kész a root.

    A Root bármikor visszaállítható így ha mégse akarsz root elég csak a progit elindítani és letörölni vele a rootot a telóról.

    5. Lépés:
    MiniTool Partition Wizard Home Edition telepítése a számítógépre

    6. Lépés:
    Memóriakártya kártyaolvasóval számítógépre csatlakozása.

    7. Lépés:
    MiniTool Partition Wizard rendszergazdaként való elindítása:
    - Válaszd ki a memóriakártyát -> Jobb Klikk rá delete - ilyenkor eltávolítjuk az eredeti partíciót.
    - Megint jobb Klikk a memóriakártyára -> Create:
    A rendes tárhely létrehozása /Eredeti memóriakártya mérete mint eddig volt/:
    Particion label: üres / úgyse jegyzi meg/
    Create As: Primary
    File System: Fat32
    Többi marad
    Alul a csúszkán állítsd be a méretét,hogy mennyi hely maradjon a memóriakártyán.
    - Telefon appok számára használható hely létrehozása:
    Javaslom a max. méretnek 1-2 gigát. Több úgy se kell./indoklás lejjebb/ Szóval ehhez a mérethez kell az előző formázás méretét igazítani.
    Értelem szerűen a másik particionálatlan helyre katt -> jobb klikk Create:
    Particion label: üres / úgyse jegyzi meg/
    Create As: Primary
    File System:Ext2
    Többi marad
    - Ha kész a mind a 2 partíció, felül a címsorban bal sarkokban Apply -> automatán megcsinálja. Több percig is eltarthat.Nekem néha még több percet is elsz*rakodott, valamikor meg megvolt 5 perc alatt. Szóval türelem-türelem :). Kártya típustól és olvasótól függ.
    Succesfull ok.

    Így kell kinéznie:

    (Persze nekem már van rajta adat azt ne nézzétek)

    8. Lépés:
    Telóba be a memóriakártya és telefon indítása:

    10. Lépés
    Link2SD app letöltése és telepítése a googleplay- ről a telefonra. -> vagy egyéb helyről leszedve gépről fat32-es memóriakártyára másolása és telepítés a telón előtte, hogy települjön a beállítások-biztonság-ismeretlen források be kell pipálni!

    11. Lépés:
    Link2SD engedélyezése Root jogokkal felajánlja magától mikor indítod az appot. "Superuser kérelem" ok!
    Elvileg csatolja az ext2 kártyapartíciót. ha nem a beállításokban van, hogy csatoló parancsfájl újracsatolása-> telefon újraindítása.
    Nem mindig csinálja meg elsőre. Próbálkozni kell. Ha nem akarja csatolni akkor csináld meg újra a mémórakártya formázását és csatold újra.
    Fontos a telefonban ne formázd az SD kártyát mert akkor elveszik a partíció amit létrehoztunk mert visszarakja rendes memóriakártya méretre!!! És soha ne válaszd le a telefonban menet közben a memóriakártyát!

    Kész! :C
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    Indoklás: Azért kell 1-2 gigára állítani be a ext2 appok számára fenntartott partíciót mivel a link2sd program az alkalmazások adatait nem tudja átlinkelni csak az alkalmazások által foglalt helyet, Pl: ha sok app van fent és mind1k nagy adatot tárol így is megtelhet az eredeti belső memória tárhely.

    [ Szerkesztve ]

    " Az őrület olyan, mint a gravitáció. Csak egy kis lökés kell hozzá. "

  • GenAK

    csendes tag

    válasz weinmaker #1600 üzenetére

    Partícionáltam, ahogy itt láttam egy korábbi írásban:
    1. partíció primary 2 gb fat32
    2. partíció primary ext2 12gb
    Így működött, és átlinkelt progikat, viszont a második partíciót nem látta semmi. Nem tudtam rámásolni zenét, vagy ilyesmit, mert csak a kicsi 2 gb-os látszik.
    Ilyenkor?

    Sajna rosszul csináltad!

    2. ext2re kell linkelgetni amit a link2sd progival parancscsatolófájllal összecsatolsz Max 2gb-os legyen! -> csak a link2sd látja a tárhelyinfójánál. /Appok linkelése számára fenntartott belső "rejtett" tárhely/

    1. pedig a normás sd kártya méret! -> ezt látja a telód /képeknek, zenéknek, adatoknak..stb/

    Kettő hozzászólással feljebb leírtam újra egybe mindent! Kérlek járj el a szerint.

    Írj ha sikerült vagy egyéb kérdés van!

    A 4.1.3 az valami hivatalos? Hogyan tudom upgradelni?

    Samsung Kies progi szerint a legfrissebb független gyári

    Android verzió: 4.1.2
    Alapsáv:
    s7710xxani3

    " Az őrület olyan, mint a gravitáció. Csak egy kis lökés kell hozzá. "

Új hozzászólás Aktív témák