Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GenAK

    csendes tag

    válasz ubul23 #1510 üzenetére

    X Cover 2 Root és SD kártya particionálás menete:

    Feltételek:
    - Gyári "nem hackelt" telefon!
    - SD kártya
    - Jó állapotú op rendszer a számítógépen
    - Adatkábel X cover 2 töltő is jó!
    - Biztonságos Kártyaolvasó
    - Szükséges Programok:
    Rootoláshoz:
    - Kingo Android Root nevű program: Letöltés-> [link]
    - Memóriakártya particionáláshoz: MiniTool Partition Wizard Home Edition Letöltés -> [link]

    Menete:

    1 Lépés:
    Telefonon:
    Beállítások->Fejlesztői beállítások Bekapcsolása-> USB-hibakeresés bekapcsolása.

    2. Lépés:
    Kingo Android Root nevű program telepítése a számítógépre és elindítása.

    3. Lépés:
    Telefon a számítógéppel összeköt megvárni míg a Kingo Android Root nevű programmal összecsatlakoznak.

    4. Lépés:
    Kattints a Rootra -> a többit automatán megcsinálja a program, végül újraindul a telefon és kész.

    A Root bármikor visszaállítható így ha mégse akarsz root elég csak a progit elindítani és letörölni vele a rootot a telóról.

    5. Lépés:
    MiniTool Partition Wizard Home Edition telepítése a számítógépre

    6. Lépés:
    Memóriakártya kártyaolvasóval számítógépre csatlakozása.

    7. Lépés:
    MiniTool Partition Wizard elidítása

    8. Lépés:

    - Válaszd ki a memóriakártyát -> Jobb Klikk rá delete - ilyenkor eltávolítjuk az eredeti partíciót.
    - Megint jobb Klikk a memóriakártyára -> Create:

    A rendes tárhely létrehozása /Eredeti memóriakártya mérete mint eddig volt/:

    Particion label: üres / úgyse jegyzi meg/
    Create As: Primary
    File System: Fat32
    Többi marad
    Alul a csúszkán állítsd be a méretét,hogy mennyi hely maradjon a memóriakártyán.

    - Telefon appok számára használható hely létrehozása:

    Javaslom a max. méretnek 1-2 gigát. Több úgy se kell./indoklás lejjebb/ Szóval ehhez a mérethez kell az előző formázás méretét igazítani.

    Értelem szerűen a másik particionálatlan helyre katt -> jobb klikk Create:
    Particion label: üres / úgyse jegyzi meg/
    Create As: Primary
    File System:Ext2
    Többi marad

    - Ha kész a mind a 2 partíció, felül a címsorban bal sarkokban Apply -> automatán megcsinálja. Több percig is eltarthat.Nekem néha még 40 percet is elszarakodott, valamikor meg megvolt 5 perc alatt. Szóval türelem-türelem :). Kártya típustól és olvasótól függ.
    Succesfull ok.

    9. Lépés:
    Telóba be a memóriakártya és telefon indítása:

    10. Lépés
    Link2SD app letöltése és telepítése a googleplay- ről a telefonra. -> vagy gépről memóriakártyára másolása.: [link]

    11. Lépés:
    Link2SD engedélyezése Root jogokkal felajánlja magától mikor indítod az appot. "Superuser kérelem" ok!

    Elvileg csatolja az ext2 kártyaparticiót. ha nem a beállításokban van, hogy csatoló parancsfájl újracsatolása-> telefon újraindítása.

    Nem mindig csinálja meg elsőre. Próbálkozni kell. Ha nem akarja csatolni akkor csináld meg újra a mémórakártya formázását és csatold újra.

    Fontos a telefonban ne formázd az SD kártyát mert akkor elveszik a partíció amit létrehoztunk mert visszarakja rendes memóriakártya méretre!!! És soha ne válaszd le a telefonban menet közben a memóriakártyát!

    Kész! :C

    Indoklás: Azért kell 1-2 gigára állítani be a ext2 appok számára fenntartott partíciót mivel a link2sd program az alkalmazások adatait nem tudja átlinkelni csak az alkalmazások által foglalt helyet, Pl: ha sok app van fent és mind1k nagy adatot tárol így is megtelhet az eredeti belső memória tárhely.

    Link2SD használati tippek:

    Beállításokban legyen bepipálva:
    -A lib fájlok úrjalinkelése rendszerinduláskor ha szükséges
    - Dex fáljok újralink..
    - Értesítés gyorsírótárának törlése ha nagyobb mint én hasra-csaptam 15 mb-ot adtam neki
    - Törölje a külső gyorsírótárat
    Értesítés a gyorsírótár törl

    Auto linkelés :
    újonnan telepített alkalmazások automatikus linkelése az sd kártyára

    Auto link beállításoknál: minden pipa utcsót nem engedi csak a plus verziónál de úgyse működik szval nem kell megvenni a progit

    Telepítési hely: Automatikus!!! -> szerintem itt is csak az eredeti belső memóriára engedi a telepítést és utána helyezi át!

    Használata: Egyértelmű kijelölöd a progikat amit át akarsz linkelni az általad létrehozott helyre
    és vagy egyesével rákatt és link létrehozása minden be utcsót úgye nem engedi és kész.

    Először javaslom az egyesével való átlinkelgetést nehogy megszakadjon a processzor! :D

    Néha linkelgeted újra a progikat.
    Vagy tárhely infója is így láthatod mennyi helyed van még az általad létrehozott partíción és a többi helyen!
    Sd kártyára áthelyezés nem működik! :D

    Vissza is állítható amit mégse akartál átlinkelni szval tök jó kis app!

    Bármi kérdés írj! :)

    [ Szerkesztve ]

    " Az őrület olyan, mint a gravitáció. Csak egy kis lökés kell hozzá. "

Új hozzászólás Aktív témák